• 96/09/22 - 07:54
  • 8
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیرجند/گفت و گو با رئیس بیمارستان ولیعصر

دکتر رئیسی از مراجعه بیش از ۸۰ هزار نفر به اورژانس در ۶ ماهه اول سال خبر داد

پایگاه خبری – اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه، این بار به سراغ دکتر وجیه ا... رئیسی، رئیس مرکز آموزشي درماني بيمارستان وليعصر(ع) رفت تا گفت و گويي درباره اوضاع اين بيمارستان داشته باشد.

پایگاه خبری – اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه، این بار به سراغ دکتر وجیه ا... رئیسی، رئیس مرکز آموزشي درماني بيمارستان وليعصر(ع) رفت تا گفت و گويي درباره اوضاع اين بيمارستان داشته باشد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج) با بیان اینکه این بیمارستان تخصصی و فوق تخصصي داراي ۲۲۴ تخت مصوب از وزارت بهداشت مي باشد گفت: عليرغم اين مساله و اينکه بايد براي رسيدگي بهتر به بيماران ۷۵ درصد اشغال تخت داشته باشيم، ولي متاسفانه گاهاً ضريب اشغال تخت به بيش از ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هم مي رسد.
دکتر وجیه ا... رئیسی با اعلام اینکه بالاترین آمار بیمار بستری در بیمارستان ۴۱۵ نفر بوده است اضافه کرد: یکشنبه شب اين هفته ۳۷۷ بيمار بستري در بيمارستان داشتيم که اعلام بحران کرديم و از اورژانس ۱۱۵ خواستيم حتي الامکان بيماراني که وضعيت استيبل (ثابت) دارند را به بيمارستان هاي ديگر سطح شهر منتقل کنند.
وی اضافه کرد: در شب گذشته، تنها چند تخت خالی در بخش اطفال،زنان، گوش، حلق و بینی داشتیم و در هر یک از دو قسمت بخش داخلی حدود ۷ تخت اکسترا( تخت موقت) قرار دادیم که این مساله رسيدگي به بيماران را دچار چالش مي کند
رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) از انتقال بخش قلب، ccu۱ ،ccu۲ و آنژیوگرافی به بیمارستان رازی در آینده ای نزديک خبر داد و گفت: اميدواريم با اين کار، تا حدودي از وضعيت بحراني که داريم خارج شويم.
دکتر رئیسی افزود: از مردم نیز درخواست می کنیم با توجه به راه اندازی بیمارستان رازی و حضور ۲۴ ساعته پزشک عمومی براي دريافت خدمات سرپايي از جمله سرم تراپي، تزريقات، پانسمان و.. به اين بيمارستان مراجعه نمايند.
وی با اعلام اینکه بیمارستان ولیعصر(عج) با ۹۳ پزشک متخصص، فوق تخصص، ۴۰۰ پرستار و در مجموع ۸۶۰ نیرو مشغول ارائه خدمات به مردم می باشد گفت:علیرغم مشکلات مربوط به کمبود نیرو، در اکثر رشته های تخصصي پزشک داريم.
 
رئیس بیمارستان با بیان اینکه در نوبت صبح درمانگاه بیمارستان برای ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی فعال می باشد اضافه کرد: علاوه بر فعال بودن نوبت عصر درمانگاه، حدود ۱۰ پزشک بيمارستان وليعصر در کلينيک بوعلي با تعرفه دولتي به ويزيت بيماران مي پردازند.
دکتر رئیسی به بخش های این بیمارستان اشاره کرد و گفت: بخش های بستری شامل  بخش های عفونی - داخلي - داخلي فوق تخصصي - اعصاب - اطفال - PICU- NICU- ICU - آنژيوگرافي - قلب - ENTو چشم - زنان - زايشگاه و ۷ اتاق عمل است.
وی امکانات اورژانس را نیز در حد یک بیمارستان ۷۵ تختخوابی عنوان کرد و گفت: در ۶ ماهه ابتدایی سال، بیش از ۸۰ هزار مراجعه به اورژانس بیمارستان گزارش شده است.
دکتر رئیسی با قدردانی از حمایت های رئیس دانشگاه از بیمارستان ولیعصر(عج)، به ویژه در طرح بهسازي و توسعه فضاي فيزيکي اورژانس، گسترش بخش نوزادان، زايشگاه و... گفت: عمليات ساختماني کلينيک جديد بيمارستان نيز تقريبا به پايان رسيده است.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 170129
کلمات کلیدی