• 96/09/27 - 15:40
  • 6
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیرجند/برگزاری مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر

دکتر قائمی از پیگیری ها برای اخذ مجوز پذیرش 13 رشته جدید در مقاطع مختلف خبر داد

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران برتر سال ۹۶، صبح امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۹/۲۷ در سالن شهید دکتر رحیمی دانشگاه برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران برتر سال  ۹۶، صبح امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۹/۲۷ در سالن شهید دکتر رحیمی دانشگاه برگزار شد.
رئیس دانشگاه با تبریک هفته پژوهش، گفت: حرکت رو به رشد دانشگاه، علیرغم مشکلات اعتباری که دارد، هیچ گاه متوقف نمی شود.
دکتر کاظم قائمی در ادامه به ارائه اهم فعالیت های دانشگاه با محوریت حوزه آموشی پژوهشی از دی ماه سال گذشته تا به کنون پرداخت و گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت در راستای ماموريت گرايي در آموزش علوم پزشکي، هدف دانشگاه رسيدن به دانشگاه برتر شرق کشور است.
وی با اشاره به آمار اعضای هیئت علمی از سال ۹۲ تا ۹۶ خاطرنشان کرد: از ۱۴۶ عضو هیئت علمی سال ۹۲ به ۲۳۶ نفر رسیده ایم که از این تعداد ۸ نفر در حال حاضر مرتبه استادي دارند.
رئیس دانشگاه دانشجویان سال ۹۲ دانشگاه را بیش از ۲۵۰۰ نفر و سال ۹۶ را بیش از ۳۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: خوشبتخانه در بخش تحصیلات تکمیلی در حال حاضر ۱۶۵ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۱۲ نفر PHD و ۵۹ نفر در مقطع دستياري اشتغال به تحصيل دارند.
دکتر قائمی با اشاره به گسترش تعداد کد رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه اضافه کرد: ۵ کد رشته کارشناسی ارشد ، ۳ رشته دستیاری بالیني و ۱ رشته PHD   در سال ۱۳۹۶ به ترتيب به ۱۰، ۶ و  ۳ رشته در سال ۹۶ افزايش يافته است.
وی تصریح کرد: ۱۴ نفر دانشجوی اتباع خارجی نیز در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
رئیس دانشگاه در ادامه به حضور درخشان دانشجویان دانشگاه در جشنواره آموزشی شهید مطهری و جشن فارغ التحصیلی اولین دوره دانشجویان دندانپزشکي اشاره کرد و گفت:راه اندازي ساختمان شماره دو دانشکده دندانپزشکي، راه اندازي مرکز يادگيري الکترونيکي و توسعه آموزشهاي مجازي، راه اندازي کلينيک تخصصي پزشك خانواده، راه اندازي آزمايشگاه خواب
در راستای اجرای ماموریت های ویژه منطقه نهم آمایش واخذ مجوز و برگزاری آزمون دستیاری به عنوان شانزدهمين دانشگاه برگزار کننده آزمون دستياري از دستاوردهاي دانشگاه در حوزه آموزش و پژوهش است.
دکتر قائمی به افتخارات اخیر دانشجویان اشاره کرد و گفت: تعداد پذیرفته شدگان در آزمون دستیاری پزشکی ۳۹ نفر، کسب رتبه دوم در بین دانشگاه های علوم پزشکي کشور و کسب رتبه اول آزمون Phd آناتومي در کشور توسط آقاي وفايي نژاد از اين افتخارات بوده است.
وی مراکز تحقیقات مصوب دانشگاه را اینگونه عنوان کرد: مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، مرکز تحقیقات بیماری های قلب و عروق، مرکز تحقيقات بيماري هاي عفوني، مرکز تحقيقات مسمويت ها و سو مصرف مواد و مرکز تحقيقات سلولي مولکولي 
رئیس دانشگاه با اشاره از  اهم فعالیت های سایر حوزه های دانشگاه و اعلام برنامه های آتی دانشگاه در بخش های مختلف گفت: پیگيري جهت اخذ مجوز پذيرش دستيار در رشته هاي طب اورژانس، جراحي مغز و اعصاب، قلب و نورولوژي و اخذ مجوز رشته هاي ساير مقاطع از جمله در رشته هاي phd سه رشته آموزش بهداشت، آناتومي و سلامت در بلايا، کارشناسي ارشد هماتولوژي، نانوتکنولوژي، بيوتکنولوژي، ميکروبيولوژي و مامايي و کارشناسي کتابداري پزشکي را نيز پيگيري مي کنيم.
دکتر قائمی با اشاره به پیگیری ها و تلاش هایی که برای مصوب شدن دانشکده داروسازی صورت گرفته است گفت: پذیرش دانشجوي اين دانشگاه نياز به فراهم نمودن فضاي فيزيکي مناسب دانشکده با همراهي و همکاري مسئولين امر است تا انشالله بتوانيم راه اندازي قريب الوقوع دانشکده را داشته باشيم.
در ادامه این نشست دکتر ابراهیم میری مقدم مدیر توسعه وارزیابی تحقیقات به بیان شاخص هاي ارزشيابي حوزه تحقيقات و فناوري دانشگاه هاي علوم پزشکي و دکترحسين بيدختي مدير اطلاع رساني پزشکي و منابع علمي دانشگاه به بيان بررسي توليدات علمي دانشگاهبراساس شاخص هاي علم سنجي سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ پرداخت.
پایان بخش این مراسم نیز تقدیر از ۴۷ پژوهشگر برتر به همراه تقدیر از محمدحسین درمیانی همکار بازنشسته و محمد سلمان احمدی مسئول سابق امور مالي معاونت تحقيقات و فناوري دانشگاه بود
ارائه گزارش عملکرد دکتر طوبی کاظمی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و گزارش تصویری این مراسم در خبرهایی جداگانه منتشر مي شود.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 170391
کلمات کلیدی