• 97/04/10 - 07:01
  • 7
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیرجند/ نشست خبری سفر خیرخواهانه تیم جراحی پلاستیک

دکتر قائمی: ثبت نام بیش از 1200 نفر/پیش بینی انجام حدود 120 تا 150 عمل جراحی

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون سفر خیرخواهانه گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی به استان امروز شنبه 1397/04/09 برگزار شد

 

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون سفر خیرخواهانه گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی به استان امروز شنبه 1397/04/09 برگزار شد
در این نشست رئیس دانشگاه از سفر تیم مذکور به سرپرستی دکتر کلانتر هرمزی خبر داد و گفت: ۳۴نفر در این سفر خیرخواهانه از جمله ۱۰ متخصص و فوق تخصص پلاستیک و دو نفر پزشک ارتوپد حضور خواهند داشت.
دکتر کاظم قائمی با اعلام اینکه، این گروه از ۱۲ تا ۱۶تیرماه میهمان استان خراسان جنوبی خواهند بود و با تأکید بر اینکه تیم مذکور به صورت کاملا رایگان به ویزیت و جراحی بیماری هایی همچون شکاف لب، شکاف کام، ناهنجاری های مادرزادی جمجمه و سر و صورت خواهند پرداخت، افزود: بیش از هزار و ۲۰۰ نفر بیمار در سامانه ثبت نام کرده اند
وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ عمل جراحی توسط این گروه در بیمارستان رازی بیرجند انجام شود، ادامه داد: در این بیمارستان هفت اتاق عمل برای انجام جراحی‌های این گروه تجهیز شده است.
رئیس دانشگاه با بیان این که روند ثبت نام از بیماران مذکور کماکان‌ تا عصر ۱۵تیرماه ادامه خواهد داشت، گفت: پیش بینی شده که همکاران جراح بیمارستان امام رضا(ع) و ولی عصر(ع) بیرجند نیز در ایام حضور پزشکان متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در استان، به کمک آن‌ها بیایند و همکاری لازم را داشته باشند.
دکتر قائمی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به خراسان‌جنوبی گفت: این سفر اواخر مردادماه یا ابتدای شهریور سال جاری انجام می شود و افتتاح اورژانس شهید چمران فردوس یکی از پروژه هایی است که در این سفر افتتاح خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه  نیز با اشاره به گستردگی اطلاع رسانی از طریق مختلف منجلمه مراکز و پایگاه های خدمات جامع سلامت برای معرفی افرادی که  ناهنجاری‌های سر و گردن و شکاف لب و کام دارند گفت: این قبیل جراحی‌ها هزینه بسیار زیادی دارد و از طرف دیگر برخی از این اعمال جراحی در شهرهای بزرگ مانند تهران انجام می‌شود و در این راستا سفر این گروه کمک مؤثری به بیماران نیازمند است. 
دکترمحمد دهقانی افزود: برخی از اعمال جراحی این قبیل بیماران در تعهد بیمه نیست چرا که عمل جراحی درمانی، زیبایی محسوب می‌شود و اقشار نیازمند جامعه امکان تأمین هزینه‌های چنین جراحی را در شرایط عادی ندارند.
وی ادامه داد: در روزهایی که این گروه پزشکی در بیمارستان رازی عمل جراحی دارند اعمال جراحی غیر اورژانس در بیمارستان رازی انجام نخواهد شد ولی جراحی‌های مرتبط با قلب و آنژیوگرافی صورت می‌گیرد.
رئیس بیمارستان رازی نیز در این جلسه گفت: کارهای بیماران نظیر پذیرش اولیه، پذیرش نهایی، جراحی، بستری و…به صورت کامل در این بیمارستان برای استفاده از خدمات تیم خیرخواهانه جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام خواهد شد.
دکترسید مرتضی وجدان از آماده بودن بخش‌های بیمارستان رازی بیرجند برای پذیرش این بیماران خبر داد و افزود: به لحاظ نیروی انسانی نیز در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.

 

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 178261
کلمات کلیدی