• 98/02/03 - 15:58
  • 19
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه با نماینده ولی فقیه در استان همزمان با هفته سلامت

رئیس دانشگاه با همراهی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در سومین روز از هفته سلامت با حجت الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کرد.

رئیس دانشگاه با همراهی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در سومین روز از هفته سلامت با حجت الاسلام سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمد دهقانی فیروز آبادی در این دیدار با بیان اینکه بهداشت اولیه راهی به سوی پوشش همگانی سلامت است، بر اهمیت پیشگیری تاکید کرد و گفت: در حوزه سلامت و بهداشت توجه اولیه به موضوع پیشگیری است و تلاش می شود تا جایی که امکان دارد از بروز بیماری جلوگیری شود و یا اگر بیماری اتفاق افتاد، به مراحل خطرناک آن نرسد.
وی با اظهار اینکه ارائه خدمات در حوزه بهداشت تقریباً رایگان است و بابت آن هزینه ای دریافت نمی شود خاطرنشان کرد: در سطح استان 500 حوزه بهداشتی از قبیل خانه بهداشت، پایگاه سلامت ، مراکز خدمات جامع سلامت و... وجود دارد و در تمامی روستاها و یا نزدیک ترین محل اطراف آن، خانه بهداشت و یا مرکز بهداشت به همراه بهورز بومی روستا وجود دارد که مسئولیت حفظ و ارتقاء سلامت جمعیت تحت پوشش را برعهده دارد.
رئیس دانشگاه با اظهار اینکه برای تمامی جمعیت استان پرونده بهداشتی تعریف شده است اضافه کرد: 79 درصد از جمعیت استان حداقل یکبار به واحدهای بهداشتی مراجعه داشته و مراقبت های اولیه بهداشتی را دریافت کردند.
دکتر دهقانی با اشاره به دستاوردهای حوزه بهداشت در بحث فراهم شدن زیرساخت ها، افزایش پزشکان و اعضای تیم سلامت، به معرفی سامانه الکترونیکی سیب پرداخت و افزود: در سامانه یکپارچه بهداشت با عنوان "سیب" اطلاعات جامع افراد به طور کامل ثبت شده و اگر شخص در هر جای کشور به واحد بهداشتی مراجعه نماید می تواند با ارائه کد ملی از بیماری‌هایی که فرد دچار بوده و داروهایی که مصرف می‌کرده اطلاع پیداکند.
وی با تاکید بر توجه بیشتر به حوزه پیشگیری افزود: در واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی، اقشار آسیب پذیر،کودکان دچار سوء تغذیه، نوزادان شیرخوار و مادران باردار اهمیت ویژه ای دارند که خدمات خاصی نیز دریافت می کنند.
دکتر دهقانی با اظهار خرسندی از موقعیت حوزه سلامت با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی ایران اضافه کرد: جا دارد از تلاش و زحمات تمامی دست اندرکاران عرصه سلامت و همچنین حوزه بهداشت قدردانی کرده و امیدواریم بتوانیم درراستای دستیابی به اهداف مهمی  که در حوزه سلامت داریم گام های موثرتری برداریم.
 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 189355
کلمات کلیدی