• 98/01/07 - 10:52
  • 36
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
علوم پزشکی بیرجند

عباسی:۳۰۶۱ ماموریت اورژانس تا ۶ فروردین/دعای خیرمردم بهترین هدیه است

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی خبری روابط عمومی دانشگاه، با اشاره به اهمیت جایگاه اورژانس و امداد رسانی در حوادت گفت: اعلام رضایت مردم از خدماتی که اورژانس ارائه می دهد، خستگی را از تن ما و همکاران خارج می کند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی خبری روابط عمومی دانشگاه، با اشاره به اهمیت جایگاه اورژانس و امداد رسانی در حوادت گفت: اعلام رضایت مردم از خدماتی که اورژانس ارائه می دهد، خستگی را از تن ما و همکاران خارج می کند.
علیرضا عباسی با تاکید بر اینکه هدف اورژانس تسریع در امر امداد رسانی به مصدومان حوادث و نجات جان آنان است اضافه کرد:در ایام نوروز معمولا حوادث بیشتری رخ می دهد و همکاران اورژانس علیرغم اینکه علاقه ندارند که حادثه ای رخ بدهد و به ماموریت اعزام شوند، در زمان بروز حوادث در کمترین زمان ممکن و با انگیزه بالا بر بالین مصدومین حاضر و با انجام اقدامات مربوطه به مراکز درمانی منتقل مي کنند.
وی با بیان اینکه دعای خیر مردم برای ما همه چیز است خاطرنشان کرد: اکثر ماموریت های اورژانس خاطره انگیز است و زمانی که به بیماری به خصوص پدر یا مادر سالمندی ارائه خدمت می دهیم و با خوشحالی دعای عاقبت به خيري مي کند بهترين هديه و انگيزه معنوي قوي براي کار در اورژانس است.
معاون اورژانس استان در ادامه اشاره ای به گزارش عملکرد فوریت های پزشکی استان از آغاز طرح سلامت نوروزی تا ۶ فروردین پرداخت و گفت: ۷۱ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در سطح استان آماده امداد رسانی به هم استانی ها و مسافرین نوروزی است.
عباسی از وجود ۱ آمبولانس در هر پایگاه و ۴۰ آمبولانس به عنوان کد پشتیبان خبر داد و افزود: ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در بیرجند و فردوس( با توجه به اینکه هر دستگاه امکان انتقال ۱۴ بیمار همزمان را دارد) آماده ارائه خدمت به حوادث پرتلفات می باشد.
وی به فعال بودن ۲ بالگرد اورژانس هوایی در بیرجند و طبس اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی مذکور ۱۰ ماموریت هوایی انجام و ۱۴ بیمار که اکثراً مصدومین حوادث ترافیکی بوده اند به بیمارستان ها منتقل شده است.
معاون اورژانس استان با بیان اینکه در سطح استان ۵ ایستگاه سلامت در شهرستانهای بشرویه، قاین، فردوس ، نهبندان و سرایان با هدف کنترل قند خون و فشار خون، راهنمایی مسافران و امداد رسانی به مسافران نوروزی راه اندازی شده و تا پایان طرح نوروزی فعال خواهد بود گفت: آمبولانس های اورژانس از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در حاشیه جاده ها با هدف کاهش زمان رسیدن به بالین مصدومین و يادآوري مخاطرات سفر استقرار دارند و تاکنون تعداد ۳۱۱نفر در ايستگاهها سلامت استان خدمت گرفته اند
عباسی به با اعلام اینکه ۳۰۶۱ ماموریت تا کنون داشته اند، توصیه کرد: رانندگان بعد از هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند
وی تصریح کرد:دو نفر از کارشناسان اورژانس کشور نیز دراین ایام از پایگاههای اورژانس ۱۱۵ قاین و بیرجند و ایستگاه سلامت قاین بازدید کردند.
 
 
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 188426
کلمات کلیدی