• 98/11/12 - 16:35
  • 85
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

مهندس معتمدیان مطرح کرد:رفع نیازهای درمانی و محرومیت زدایی از محورهای سند توسعه شمال شهربیرجند

همزمان با نخستین روز از دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آیین کلنگ زنی بیمارستان محلی مهر شهر با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه و سایر مسئولین برگزار شد و مهندس معتمدیان در این مراسم مطرح کرد که رفع نیازهای درمانی و محرومیت زدایی از محورهای سند توسعه شمال شهربیرجند است.

 

همزمان با نخستین روز از دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آیین کلنگ زنی  بیمارستان محلی مهر شهر با حضور استاندار خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه و سایر مسئولین برگزار شد و مهندس معتمدیان در این مراسم مطرح کرد که رفع نیازهای درمانی و محرومیت زدایی از محورهای سند توسعه شمال شهربیرجند است.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، استاندارخراسان جنوبی با گرامیداشت ایام دهه فجر و یاد و خاطره سردار دلها شهید سلیمانی و با اشاره به فضای دو قطبی که از نظر امکانات و زیرساخت های مورد نیاز مردم در شمال و جنوب بیرجند بود گفت: تدوین سند توسعه شمال شهربیرجند یکی از کارهای ارزشمندی است که در سطح استان انجام گرفت.
مهندس محمدصادق معتمدیان به تمرکز بیش از اندازه جمعیت در منطقه شمال شهر اشاره کرد و افزود: این منطقه در سال های اخیر به دلایلی از جمله ساخت مسکن مهرو مهاجرت هایی که به دلیل خشکسالی از مناطق مرزی و روستایی استان صورت گرفته جمعیت بسیاری را در خود جای داده است.
وی با تاکید بر اینکه براساس نیازهای منطقه برای محرومیت زدایی و تکمیل زیرساخت های منطقه تلاش و فعالیت می کنیم خاطرنشان کرد: براین اساس برنامه و نقشه راهی را تدوین شد تا بتوانیم این زیرساخت‌ها را تامین کنیم و نیازهای شمال شهر بیرجند از جمله نیازهای درمانی مرتفع شود.
استاندار خراسان جنوبی همچنین تامین فضاهای آموزشی برای شهر بیرجند و خصوصا شمال شهر را از دیگر اولویت های استان دانست و گفت: سعی می کنیم علاوه بر اعتبارات استانی، از ظرفیت‌های ملی و ظرفیت دستگاه‌هایی که در بحث محرومیت‌زدایی فعالیت دارند، بهره ببریم.
مهندس معتمدیان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان محلی بیرجند و قدردانی از زحمات دکتر دهقانی رئیس دانشگاه، مجموعه مسئولین و کارکنان دانشگاه و خیر این پروژه گفت: خوشبخاتانه مجوز اصلی ساخت کلینیک تخصصی در مجاورت این بیمارستان نیز اخذ شده است.
وی با اشاره به سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خراسان جنوبی در آینده‌ای نزدیک گفت: امیدواریم در این سفر قول‌های خوبی برای مردم اخذ شود تا مشکلات درمانی مردم به ویژه در شمال شهر بیرجند مرتفع شود.


 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 199256
کلمات کلیدی