• 93/10/04 - 18:02
  • 16
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
وزير بهداشت در نشست صميمانه با اعضاي هيئت علمي و دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي بيرجند

هر كاري را كه براي سلامتي مردم انجام دهيم عبادت محسوب مي شود.

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، نشست صميمانه اعضاي هئيت علمي و دانشجويان دانشگاه با وزير بهداشت در محل سالن اجتماعات شهيد دكتر سيد احمد رحيمي چهارشنبه شب سوم دي ماه برگزار شد...

بنا به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند، نشست صميمانه اعضاي هئيت علمي و دانشجويان دانشگاه با وزير بهداشت در محل سالن اجتماعات شهيد دكتر سيد احمد رحيمي چهارشنبه شب سوم دي ماه برگزار شد.

در ابتداي نشست دكتر كاظم قائمي رئيس دانشگاه با بيان اينكه بنده و همكارانم به عنوان متوليان سلامت منطقه در ارتقاء سلامت منطقه كوتاهي نمي كنيم گفت: به منظور تحول نظام سلامت در استان اجراي صحيح آن را با نظارت دقيق و مستمر پيگير خواهيم بود و تلاش خواهيم كرد رضايت خدا و مردم را به همراه داشته باشد.

در ادامه دكتر قائمي از اساتيد گروه هاي مختلف آموزشي دانشگاه به منظور بيان نقطه نظراتشان درباره مسائل آموزشي هر گروه دعوت به عمل آورد كه به ترتيب خانم دكتر ناصح متخصص زنان، دكتر غلامحسين يعقوبي متخصص چشم پزشكي، خانم دكتر كاظمي متخصص قلب،آقاي دكتر مشرقي مقدم متخصص داخلي،دكتر قدرت الله ناصح متخصص جراحي عمومي، خانم طبيعي عضو هئيت علمي گروه پرستاري و مامائي، خانم دكتر محمدي فرد اينترونشن راديولوژي، دكتر مجيد زارع مسئول آموزش الكترونيكي دانشگاه و دكتر احمد آموزشي فوق تخصص جراحي قلب باز به بيان نظرات و درخواست هاي هر يك از گروه هاي آموزشي پرداختند. همچنين فهيمه رمضاني و سعيد قرباني دانشجويان رشته پزشكي و از فعالين فرهنگي پژوهشي دانشگاه به نمايندگي از دانشجويان مطالبي را در جهت مطالبات دانشجويي بيان داشتند.

وزير بهداشت در ابتداي بياناتشان ياد و خاطره شهدا از جمله شهيد دكتر رحيمي كه آمفي تئاتر دانشگاه به نام ايشان نامگذاري شده است را گرامي داشت و گفت:ما بايد براي تحقق آرمان هاي شهداي والا مقام تلاش كنيم تا شرمنده آنها نباشيم.

دكتر هاشمي با بيان اينكه خدمت به مردم نياز به دانش و همت بالا دارد گفت: با توجه به اينكه محروميت در اين استان زياد است، بسياري از كمبودهاي آموزشي درماني مي تواند سبب خير و بركت شود و دانشجويان در اين دانشگاه بايد قدر اين فرصت را كه ارتباط مستقيم با اساتيد برجسته در گروه هاي مختلف دارند را بدانند و استفاده مناسب را براي كسب دانش داشته باشند تا در آينده خدمتگذاران صادقي به مردم اين مرز و بوم باشند.

وزير بهداشت افزود: ما با جان انسان ها سر و كار داريم و اين امر فرصتي براي تقرب و عاقبت بخيري ما مي باشد و هر كاري را كه براي سلامتي مردم انجام دهيم عبادت محسوب مي شود.

دكتر هاشمي يادآور شد كه به عنوان نماينده دولت بايد از حقوق مردم در امر سلامت دفاع كنم و طرح تحول نظام سلامت در تلاش است تا دسترسي مردم به خدمات بهداشتي درماني را افزايش دهد.

وزير بهداشت با بيان اينكه پيشرفت چشمگير در زمينه هاي مختلف حق اين دانشگاه مي باشد و دانشگاه علوم پزشكي بيرجند بايد ارتقاء پيدا كند گفت: براي بكارگيري دانشجو و اعضاي هئيت علمي سعي بر بومي گزيني داشته باشيد تا در آينده اين دانشگاه به دست فرزندان همين منطقه شاهد رشد و پيشرفت باشد و از دكتر قائمي به عنوان يكي از بهترين متخصين جراحي ياد كرد كه باعشق و علاقه خدمت به زادگاهش مسئوليت دانشگاه را بر عهده گرفت.

دكتر هاشمي در پايان اظهار داشت كه از دادن مجوز بيمارستان خصوصي در اين استان حمايت مي كند و براي تهيه يك دستگاه MRI قول مساعد داد.

لازم به ذكر است دكتر هاشمي با اشاره به اينكه اين سفر با توجه به سفررياست محترم جمهوري و هئيت دولت به استان خراسان جنوبي انجام شد از حضور مجدد در دانشگاه علوم پزشكي بيرجند در آينده اي نزديك خبر داد.

وزير بهداشت بعد از اين پايان اين نشست، دانشگاه را به مقصد فرودگاه بين المللي بيرجند ترك نمود و به همراه هئيت دولت در ميان بدرقه مردم شريف استان خراسان جنوبي عازم تهران شد.

پايگاه اطلاع رساني روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بيرجند ضمن تشكر از حضور وزير محترم بهداشت درمان و آموزش  پزشكي و هئيت همراهشان در اين دانشگاه و مجموعه هاي تابعه براي ايشان و ساير خدمتگذاران به نظام جمهوري اسلامي ايران آرزوي توفيق و بهروزي در تمامي مراحل زندگيشان دارد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 118438
کلمات کلیدی