• 97/04/19 - 11:07
  • 35
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیرجند/ اختتامیه سفر مرهم

پروفسور کلانتر هرمزی: به دعای خیر مردم پشت سر تیم مرهم افتخار می کنیم

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آیین اختتامیه بیست و دومین سفر خیرخواهانه تیم فوق تخصصی جراحي پلاستيک و ترميمي مناطق محروم کشور، که روز شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ در سالن شهيد دکتر رحيمي دانشگاه برگزار شد،پروفسور کلانتر هرمزی گفت: به دعای خیر مردم پشت سر تیم مرهم افتخار می کنیم.

 

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آیین اختتامیه بیست و دومین سفر خیرخواهانه تیم فوق تخصصی جراحي پلاستيک و ترميمي مناطق محروم کشور، که روز شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ در سالن شهيد دکتر رحيمي دانشگاه برگزار شد،پروفسور کلانتر هرمزی گفت: به دعای خیر مردم پشت سر تیم مرهم افتخار می کنیم.

 بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره موسسه ملی سلامت مرهم با بیان اینکه خراسان جنوبی بیست و دومین مقصد سفر این گروه بوده است گفت: همدلی بسیار خوبی را در خراسان جنوبی و بین مسئولین مختلف آن و از جمله دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی شاهد بودم و همدلی مهترین محصولی است که دنبال آن هستیم
پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی با اشاره به تاریخچه تشکیل گروه و موسسه مرهم گفت: امروزه گروه ما با بیش از ۶۰ نیروی متخصص،بزرگ ترین گروه جراحی پلاستیک در دنیا است و بدون وابستگی به هیچ گروه و نهادی خاص،به انجام فعالیت های خیرخواهانه در دورترین و محروم ترین نقاط کشور می پردازد.
وی با بیان اینکه به دعای خیر مردم پشت سر تیم مرهم افتخار می کنیم گفت: ویزیت رایگان تمام بیماران لب شکری که در هوای جمهوری اسلامی نفس می کشند، شرط اول فعالیت تیم ما بوده است.
سرپرست تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیم در مناطق محروم کشور با اشاره به سفر خویش به خراسان جنوبی ، ازمهمان نوازی مردم خراسان جنوبی و بویژه مساعدت و همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی  و شخص دکتر کاظم قائمی رئیس دانشگاه در جریان این سفر،اذعان کرد:در هیچ استان کشور،همانند خراسان جنوبی برای تیم بنده امکانات اینگونه فراهم نبوده است.
پروفسور کلانتر هرمزی با بیان این که کلیه اتاق های عمل بیمارستان رازی بیرجند به عنوان بزرگ ترین بیمارستان در اختیار ما قرار گرفت،یادآور شد:بنده در جریان این سفر،از ظرفیت همه پزشکان جراح همراه خویش استفاده کرده و در ظهر روز چهارم سفر به این استان،تمام بیماران مذکور و ثبت نامی در سامانه، مورد درمان قرار گرفتند.
وی از ویزیت 1870 بیمار به صورت حضوری و الکترونیکی خبر داد و گفت:136 بیمار نیز مورد عمل جراحی شکاف لب و کام قرار گرفتند.
سرپرست گروه جراحی پلاستیک و ترمیم در مناطق محروم کشور،اظهار کرد: همچنین 475 مورد طب فیزیکی و توانبخشی، 270 مورد ارتوپدی -جراحی ستون فقرات و 260 مورد تزریق مفصلی، 32 مورد نوارد عصب و عضله و برگزاری کارگاه آموزشی  با محوریت پیشگیری از دردهای کمر با حضور مدیران ارشد استان از دیگر اقدامات این گروه در خراسان جنوبی است.
پروفسور هرمزی در ادامه صحبت هایش به توانمندی های دانشگاه نیز اشاره ای داشت و گفت: طی یک روز، 50 مورد عمل شکاف لب و کام در بیرجند انجام داده ایم که در هیچ جای دنیا،این تعداد عمل جراحی در یک روز انجام نشده است و این مهم،در راستای همکاری و توانمندی این دانشگاه میسر شده است. 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 178589
کلمات کلیدی