• 98/03/13 - 15:37
  • 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

پایان جزءخوانی قرآن/ حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد: زکات فطریه در خراسان جنوبی 7 هزار تومان اعلام شده است

مراسم معنوی جزء خوانی قرآن کریم با تقدیر از قاریان یک ماهه این مراسم، امروز بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل مسجد شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

مراسم معنوی جزء خوانی قرآن کریم با تقدیر از قاریان یک ماهه این مراسم، امروز بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل مسجد شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، عضو هیئت علمی دانشگاه پیش از تلاوت جزهای 29 و 30 قرآن کریم با تسلیت و تبریک مناسبت های پیش رو ، اشاره ای به ماجرای ذوالقرنین داشت و گفت:خداوند متعال ماجرای ذوالقرنین را در سوره کهف مطرح نموده که به او اسباب و علل داده شد. شرق و غرب عالم را درنوردید و قومی را که از او تقاضای کمک کردند تا شر یاجوج و ماجوج را از سر آنان کم کند را راهنمایی کرد و با کمک خود آنان با ساختن دیوار آهنین محکمی شر آنان را دفع کرد
حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد اضافه کرد: مفسران از جمله علامه طباطبایی تصریح دارند که مراد از ذوالقرنین کوروش بوده و یاجوج و ماجوج قوم مغول و تاتار بوده اند،
وی خاطرنشان کرد: این ماجرا حاکی از آن است که خداوند متعال گویا از شر لطف گاهی ذوالقرنین هایی را برای دفع شر قلدران و زورگویان از سر مردم مظلوم مامور می کند و هیچ بعید نیست لطف پروردگار ذوالقرنین زمان امام خمینی (ره) را برای زمان ما ماموریت داد تا با حمایت خود مردم شر دو ابر قدرت شرق و غرب را از سر ملت ما کوتاه کرد .
عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه تصریح کرد:  امامی که در ابعاد مختلف مدیری با کفایت و باصلابت بود و به مدیریت انقلاب اسلامی و هدایت مردم پرداخت و در فقدان این مرد الهی ، ذوالقرنین دیگری(حضرت آیت الله خامنه ای) را برای ادامه رهبری مردم ماموریت داد که به اقرار دوست و دشمن به نحو احسن این ماموریت را به انجام رسانیده است .
حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد در ادامه در خصوص زکات فطره گفت : میزان زکات فطره در خراسان جنوبی برای هر نفر مبلغ 7 هزار تومان تعیین شده که هر فرد مسلمان عاقل و بالغ در غروب روز آخر ماه مبارک رمضان و مقارن با نسب عید فطر باید برای خود و هر کس که نان خور او حساب می شود از مال خود جدا کرده و تا قبل از نماز عید به دست فقیر برساند .
وی تاکید کرد که بنا بر حسب اطلاع از دفتر امامت جمعه، مراجع معظم تقلید اجازه داده که این زکات فطره برای سیل زدگان ارسال گردد و بدین منظور از طرف دانشگاه نیز شماره حسابی اعلام خواهد شد تا کسانی که تمایل داشته باشند زکات فطره خود را به سیل زدگان ارسال نمایند .
عضو هیئت علمی دانشگاه با اعلام اینکه میزان کفاره برای کسانی مثل زنان باردار که غیرعمد روزه نگرفته اند روزی 2 هزار و 500 است افزود: میزان کفاره برای کسانی که عمداً در ماه مبارک رمضان روزه نگرفته اند نیز روزی 150 هزار تومان است.
حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد همچنین اشاره ای به برکات تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان داشت و افزود: تلاوت يك آيه قرآن درماه رمضان ثواب ختم كامل دارد
وی تاکید کرد: امیدواریم ثواب و برکاتی که در ماه مبارک رمضان نصیب ما و همکاران شده است را به واسطه انجام گناهان زایل نکنیم


 
 
 
 
 
 
 
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 191260
کلمات کلیدی