• 98/03/01 - 13:37
  • 49
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

7 پروژه بهداشتي درماني شهرستان قاين به بهره برداري رسيد

رئيس دانشگاه و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه روز سه شنبه 31 ارديبهشت ماه 98 به قائن سفر كرده و در جريان اين سفر و با همراهي نماينده مردم شهرستانهاي قاينات و زيركوه در مجلس شوراي اسلامي هفت پروژه بهداشتي درماني به بهره برداري رسيد.

رئيس دانشگاه و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه روز سه شنبه 31 ارديبهشت ماه 98 به قائن سفر كرده و در جريان اين سفر  و با همراهي نماينده مردم شهرستانهاي قاينات و زيركوه در مجلس شوراي اسلامي هفت پروژه بهداشتي درماني به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، در آغاز اين سفر، كلنگ مركز خدمات جامع سلامت نيمبلوك با زيربناي 540مترمربع به زمين زده شد تا عمليات اجرايي اين مركز با اعتباري بالغ بر 17 ميليارد ريال و به صورت سه جانبه به كمك خيرين( 50 درصد)، دانشگاه(25 درصد) و فرمانداري قاينات(25 درصد) شروع شود كه با بهره برداري از آن يك هزار و 532 خانوار شهري و روستايي با جمعيتي بيش از 5 هزار و 800 نفر بهره مند خواهند شد.

برنامه بعدي افتتاح مركز خدمات جامع سلامت روستائي اسفشاد بود كه با اعتبار 9 ميليارد و 500 ميليون ريال( تامين هزينه 800 ميليون تومان دانشگاه و 150 ميليون تومان خير) عمليات اجرايي آن از سال 1395 شروع شده بود و با بهره برداري اين مركز يك هزار و 390 خانوار با جمعيت پنج هزار و 63 نفر از اهالي هشت روستا از خدمات آن بهره مند مي شوند.

گفتني است در اين مراسم رئيس دانشگاه با اهداي لوح از كمك هاي خير پروژه قدرداني كرد.

بازديد از پروژه ساختمان دارالقرآن واقع در حاشيه بلوار كمربندي زيركوه بيرجند برنامه بعدي اين سفر بود

 گفتني است اين پروژه در زميني به  مساحت زيربناي 1600مترمربع در 3طبقه بصورت نيمه كاره رها شده كه در صورت موافقت مسئولين دانشگاه بصورت رايگان توسط خيرين در اختيار بهداشت ودرمان شهرستان قاينات قرار ميگيرد تا براي مسائل آموزشي و... مورد استفاده قرار گيرد.

در ادامه پايگاه اورژانس 115 شماره 2قاين واقع در بلوار بامشاد با زيربناي 130مترمربع و با اعتبار 2ميليارد ويكصد ميليون ريال كه مبلغ 900ميليون ريال ان توسط خيري به نام عباس نژاد تامين گرديده موردبهره برداري قرار گرفت تا جمعيتي بالغ بر 40 هزار نفر از خدمات آن استفاده كنند.

در اين مراسم نيز رئيس دانشگاه با اهداي لوح از كمك هاي خير پروژه تشكر كرد.

بازديد از  پروژه هاي آزمايشگاه ، مركز مهارتهاي باليني، استادسرا و مركز ازمون دانشكده در ادامه اين سفر صورت گرفت و سپس در بيمارستان شهداء مركز پيام 115 با زيربناي 170مترمربع با اعتباري در حدود يك ميليارد و 500 ميليون ريال ، كلينيك دندانپزشكي با اعتبار يك ميليارد و200ميليون ريال، بخش روان با 8تخت با اعتباري بالغ بر2ميليارد و500ميليون ريال و ساختمانهاي اداري و بايگاني بيمارستان با اعتباري بالغ بر 2ميليارد ريال افتتاح وبه بهره برداري رسيد .

در ادامه نيز نشست هيئت رئيسه در محل سالن رازي شبكه بهداشت برگزار شد كه  در اين جلسه مسائل مختلفي پيرامون شبكه بهداشت و درمان قائن به ويژه مشكلات بيمارستان شهداء، دانشكده پرستاري و راهكارهاي ارتقاء آن مطرح شد و همچنين به مباحثي درباره ساختمان واقع در پارك جنگلي قاين ،داشكده هاي پيراپزشكي و بهداشت، خوابگاه دانشجوئي، آزمايشگاه و تالار سلامت و ساير پروژه هاي نيمه كاره در دانشكده پرستاري ، بيمارستان دوم قاين ، در خصوص ماندگاري متخصصان ، رشته هاي تك تخصصي و اعتبارات بيمارستان، كمبود نيروي انساني، پروژه تصفيه فاضلاب بيمارستان، توزيع متخصص، توزيع آمبولانس، تفاهم نامه ي سه جانبه مربوط به  مركز اسلام اباد و... پرداحته شد.

بهره برداري از نمازخانه شبكه با زيربناي 70مترمربع وهزينه اي بالغ بر 900ميليون ريال نيز در ادامه صورت گرفت،تا برنامه هاي اين سفر با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء پايان پذيرد.

گزارش تصويري اين سفر در خبري جداگانه منتشر مي شود  

 

 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,بيرجند
  • کد خبر : 190755
کلمات کلیدی