• 91/08/08 - 12:30
  • 5
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان :

تبريز/انجام 32 هزار و 557 مورد عملیات در شش ماهه ی اول سال 91

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان : انجام 32 هزار و 557 مورد عملیات در شش ماهه ی اول سال 91

دکتر حامد جعفرزاده با بیان آمار شش ماهه اول سال 91 اعلام کرد :  بیشترین تعداد ماموریتها در پایگاههای شهری، علی الخصوص در پایگاههای شهری تبریز صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان،  وي همچنین با اشاره به روند انجام ماموریتها گفت: هر پایگاه در شهر تبریز به طور متوسط بین 8 تا 10 ماموریت در طول شبانه روز انجام می دهد. وی با یادآوری اینکه در شش ماهه ی نخست سالجاری، در مجموع 26 هزار و 3 مورد ماموریت شهری توسط مراکز فوریتهای پزشکی استان انجام گرفته است گفت: 5 هزار و 582 مورد ماموریت نیز توسط پایگاههای جاده ای صورت گرفته است. وی متوسط ماموریتهای جاده ای نسبت به شهری را کمتر عنوان کرد و یادآور شد: سختی حاکم بر ماموریتهای جاده ای این تفاوت آماری را جبران می کند.
دکتر جعفرزاده ضمن همدردی با بازماندگان زلزله اخیر منطقه ارسباران ،از فشار کاری مضاعفی که کادر فوریتهای پزشکی تحمل کردند و  در زمان زلزله تمام تلاش خود را برای انجام رسالت کاری و خدمت رسانی به مصدومین حادثه را انجام دادند،به گونه ایکه وزیر محترمه بهداشت ودرمان در صحن مجلس از این کارکنان قدردانی نمود.
همچنین با بیان افزایش آگاهی مردم از خدمات اورژانس که  در  سایه اطلاع رسانی  رسانه ها صورت گرقته است  ،از افزایش 2/5% تعداد ماموریتها نسبت به سال قبل خبر داد.  
. رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی استان تصریح کرد: طبیعتا در مناطقی که قبلا امکان پوشش مرکز فوریتهای پزشکی استان وجود نداشت، با افزایش تعداد پایگاهها هم اکنون، این مناطق تحت پوشش قرار گرفته اند و مردم از خدمات آنها استفاده می کنند.
 وی درخصوص تعداد ماموریتهای بین مراکز درمانی جاده ای و شهری صورت گرفته توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گفت: در مجموع در شش ماهه ی نخست سال، 972 ماموریت بین مراکز درمانی شهری و جاده ای انجام شده است .
 دکتر جعفر زاده با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی از چالشهای اساسی اورژانس میباشد اعلام کرد لازمه افتتاح پایگاههای اورژانس جذب نیروی انسانی میباشد،همچنین در مورد عدم اشتیاق افراد فارغ التحصیل مرتبط( کارشناس پرستاری و بیهوشی و فوریتهای پزشکی و اطاق عمل) برای فعالیت در این حرفه را شرایط سخت کاری بیان کردند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان در پایان با هشدار به خانواده ها در مورد مسمومیت با مونوکسید کربن و رعایت موارد ایمنی برای کاهش این آمار ، همکاری مسئولین را برای فرهنگ سازی مهم دانستند. 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تبريز
  • کد خبر : 75398
کلمات کلیدی