• 96/09/26 - 15:26
  • 5
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دومین رویداد استارتاپی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد

رویداد استارتاپی با محوریت هنر و سلامت پنج شنبه و جمعه هفته گذشته در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان تربت حیدریه با رقابت ۱۲ گروه منتخب از میان ۳۲ گروه ثبت نام شده در این رویداد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش و پژوهشی، رویداد استارتاپی هنر و سلامت در محل دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به همت مرکز رشد دانشگاه علوم پرشکی و کارگروه هنر و سلامت و همچنین مرکز رشد شهرستان برگزار شد.

رویداد استارتاپی با محوریت هنر و سلامت پنج شنبه و جمعه هفته گذشته در دانشگاه علوم پزشکی  شهرستان تربت حیدریه با رقابت ۱۲ گروه منتخب از میان ۳۲ گروه ثبت نام شده در این رویداد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش و پژوهشی، رویداد استارتاپی هنر و سلامت در محل دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به همت مرکز رشد دانشگاه علوم پرشکی و کارگروه هنر و سلامت و همچنین مرکز رشد شهرستان برگزار شد.

دکتر حسن اژدری معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه در خصوص این رویداد عنوان داشت : دومین رویداد استارتاپی دانشگاه علوم پزشکی با موضوع هنر و سلامت و با حضور 32 گروه ثبت نام شونده آغاز شد که در مرحله پایانی آن 12 تیم برگزیده به رقابت پرداختند.

وی در خصوص عنوان این استارتاپ بیان کرد : موضوع هنر و سلامت یکی از شاخه های جدید در حوزه سلامت است که نیاز است نگاه جدی تری به آن داشت و در راستای اجرای برنامه های کارگروه هنر و سلامت دانشگاه این رویداد برگزار شد و امیدواریم با استفاده از ایده های و طرح های خلاقانه هنری بتوانیم به اهداف ترسیم شده در کارگروه هنر و سلامت دست یابیم .

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به این که باید فضای گسترش فعالیت های علمی گروهی در دانشگاه فراهم شود افزود: دانشجو باید سوای از مدرک علمی در هر رشته ای در زمینه رقابت های علمی پیش قدم باشد لذا این دانشگاه با برگزاری استارتاپ در نظر دارد تا این فضا را برای دانشجویان فراهم کند.

همچنین مهندس مسعود جمشیدیان مدیر مرکز رشد شهرستان تربت حیدریه، با بیان اینکه شروع هر کسب و کار بزرگ ابتدا از توسعه ی ایده ای کوچک پدید آمده است تصریح کرد: با ایجاد جرقه ای کوچک در فضایی کاملا علمی در بین دانشجویان میتوان فرصت بزرگی برای مرتفع سازی معضلات بزرگ جامعه در زمینه ی بهداشت و سلامت فراهم نمود، لذا بستر این رقابت در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه فراهم شد و در دو روز رقابت این استارتاپ شاهد رشد و توسعه ایده های خلاقانه دانشجویان در رابطه با انحلال پاره ای از معضلات در زمینه بهداشت و سلامت بودیم.

شایان ذکر است اختتامیه رویداد استارتاپی هنر وسلامت در روز دوم با حضور داوران رویداد و همچنین دکتر جاهدی، رئیس پارک علم و فناوری مشهد برگزار شد و در روز انتهایی دومین رویداد استارتاپی دانشکاه علوم پزشکی تربت حیدریه چهار گروه توانستند عنوان پیروزی را از آن خود کنند که از آن میان، گروه Deaf app به مقام اول، گروه Health game به مقام دوم و دوگروه سایکو درام و گروه patient care به مقام سوم دست یافتند و در نهایت به گروه های برتر به رسم یادبود جوایز ارزنده از سوی مرکز رشد دانشگاه اهدا شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,تربت حيدريه
  • کد خبر : 170303
کلمات کلیدی