• 98/08/28 - 12:20
  • 60
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

جشنواره بین المللی سیمرغ، به بلوغ رسیده است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت مجری جشنواره بزرگ سیمرغ در کشور است و این جشنواره امسال در دهمین سال برگزاری، به بلوغ خود رسیده است و آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره مربوط به دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه های وزارت علوم، کارکنان، اساتید و دانشجویان خارجی است.

به گزاش وبدا، دکتر سیماسادات لاری در حاشیه اولین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که در پردیس تئاتر تهران برگزار شد، اظهار داشت: در بخش بین الملل دهمین جشنواره سیمرغ، آثار دانشجویان خارجی از 103 کشور پذیرفته شده و دو سال است که جشنواره سیمرغ، بین المللی شده است.

وی افزود: در جشنواره بین المللی سیمرغ، میزبان 1550 نفر از دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه های وزارت علوم و همچنین دانشجویان خارجی از جمله کشورهای هند، بلژیک، هلند و انگلستان و ... هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین جشنواره هایی ایجاد فضای پرشور و نشاط در دانشگاه ها است، گفت: در این جشنواره، فرهنگ سلامت در کشور مورد توجه قرار می گیرد و این که متولیان سلامت کشور، با تلطیف روح خود با هنر، بتوانند پیام سلامت را به مردم منتقل کنند و تضمین کننده سلامت روح جامعه باشند.

دکتر لاری گفت: دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در 5 بخش برگزار می شود که شامل موسیقی، فیلم، تئاتر، هنرهای تجسمی و بخش ادبی بوده و در این جشنواره بخش مشاعره نیز وجود داشت و بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، مربوط به بخش هنرهای تجسمی بوده است و در مجموع 43 هزار اثر به جشنواره ارسال شده که 63 درصد از آنها مربوط به دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، 23 درصد مربوط به هیات علمی و کارکنان و 14 درصد نیز مربوط به دانشگاه های وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و بخش بین الملل بوده است.

وی افزود: در کنار این جشنواره، نمایشگاهی از آثار برگزیده هنرهای تجسمی شرکت کنندگان، به نمایش گذاشته شده و 1000 دقیقه فیلم از آثار برگزیده و اجرای تئاتر و موسیقی های برتر، اکران می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ده سال است که به طور مداوم، جشنواره سیمرغ در وزارت بهداشت برگزار می شود و سال به سال این جشنواره، بهتر و کیفی تر برگزار می شود و رسالت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در کشور، فرهنگ سلامتی است و شعار ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، توسعه و ترویج فرهنگ سلامتی و سلامت فرهنگ است و معتقدیم که دانشجویان باید در همه ابعاد پرورش پیدا کنند و فارغ التحصیلان دانشگاه ها، علاوه بر اینکه در رشته خودش حرفه ای می شود، در سایر ابعاد نیز باید به سلاح هنر، مسلط باشد تا بتواند فرهنگ سلامتی را بهتر در جامعه گسترش دهد.

دکتر لاری اضافه کرد: وزیر بهداشت، فردی فرهنگی و هنری است و تاکید دارد که فضای پرشور و نشاط در دانشگاه ها حاکم باشد و امیدواریم که این جشنواره در سالهای آینده هم با نشاط برگزار شود.206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197135
کلمات کلیدی