• 92/02/17 - 14:32
  • 15
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تجمع اعتراض آمیز دانشگاهیان در اعتراض به اقدامات اخیر گروههای تکفیری

ظهر امروز 17/2/92 ، اساتید ـ دانشجویان ـ مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت در تجمع باشکوهی در محل ساختمان آموزشی دانشگاه ، بادر دست داشتن پلاکاردهایی در محکومیت اقدامات قبیح گروههای تکفیری در سوریه و اهانت به مقدسات اسلامی خصوصا" مزار صحابی گرانقدر پیامبر اعظم (ص) حجربن عدی سلام الله علیه ، شعار سرداده و یکی از دانشجویان بسیجی به نمایندگی از جمع دانشگاهیان ، بیانیه ای را قرائت نمود. . .

ظهر امروز 17/2/92 ، اساتید ـ دانشجویان ـ مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جیرفت در تجمع باشکوهی در محل ساختمان آموزشی دانشگاه ، بادر دست داشتن پلاکاردهایی در محکومیت اقدامات قبیح گروههای تکفیری در سوریه و اهانت به مقدسات اسلامی خصوصا" مزار صحابی گرانقدر پیامبر اعظم (ص) حجربن عدی سلام الله علیه ، شعار سرداده و یکی از دانشجویان بسیجی به نمایندگی از جمع دانشگاهیان ، بیانیه ای را قرائت نمود.
 بسمه تعالی

متن بیانیه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به مناسبت هتک حرمت به مرقد مطهر اصحاب رسول اکرم (ص) ویاران خاص امیر المومنین(ع)

بار دیگر دستان خون آلود فرزندان کفر واستکبار جهانی وشیطان بزرگ مرتکب جنایتی شد که چهره همیشه سیاه آنان را سیاه تر از قبل ساخت ومردمان آزادیخواه جهان را به این مهم آگاه تر نمود که آمریکا و سگ نگهبانش اسرائیل و تروریست های خون آشام برای رسیدن به اهداف شیطانی خود از هیچ جنایت وفعل قبیحی ابا نمی ورزند .ماه ها فتنه گری وتوطئه چینی علیه مردم قهرمان ، مقاوم وبا استقامت سوریه آن هم به بهانه مبارزه با دیکتاتوری و استبداد که ادعایی پوشالی است، امروز نتیجه اش را بیش از پیش عیان ساخته است.

مسلمانان در طول تاریخ نشان داده اند که هر کسی که به خود جرات اهانت به مقدسات واعتقادات آنان را بدهد به زودی از صحنه گیتی محو می شود. خبیثانی که در سال های گذشته به اعتقادات مسلمانان اهانت ورزیده اند امروز بودن یا نبودن برای آنها یکی است، چرا که جرات حضور در مجامع را ندارند.

ارزش ها ومقدسات ادیان الهی در آیین وقوانین کشورها مورد احترام است. اماکن وقبور شخصیت های مورد احترام ادیان جز مقدسات دینی آنان محسوب می شود حجربن عدی وجعفربن ابیطالب شخصیت های برجسته با سابقه تاریخی درخشان در دین اسلام هستند.هتک حرمت این دو شخصیت مورد احترام اسلام از سوی هر گروهی که باشند محکوم است. علمای دین مبین اسلام وسایر ادیان الهی نباید در این مو ضوع  ساکت بنشینند، سازمان ملل متحد نیز می بایست با پیگیری فوری موضوع هتاکین این جنایت بزرگ را دستگیر کرده آنان را به سزای جنایت خویش برسانند.

امروز مسلمانان بیش از گذشته هوشیارند ومی دانند که دیگر آمریکا وغرب ونوکران بی مواجب آنان در عربستان وقطر وترکیه نقشه ای جز برهم زدن صفوف وحدت وهمدلی مسلمین نقشه دیگری ندارند وبدون شک سوریه ،عراق ،لبنان وایران وهر کشور دیگری که حواهان عزت ،استقلال وسربلندی مسلمانان است مورد هجمه توطئه ها ونقشه های شیطانی استکبار جهانی قرار خواهند گرفت وبه طور قطع با اتحاد همیشگی مسلمانان این نقشه ها نیز بر آب خواهد شد؛ ومکرو مکر الله والله خیر الماکرین.

ما اساتید کارکنان ودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی جیرفت ضمن دادن هشدار شدید به تروریست ها مبنی بر پرهیز از حماقت بیش از این؛ اعلام میداریم که حرکت اخیر تروریست ها در اهانت به حرم وپیکر مطهر حجربن عدی (سلام الله علیه) با وجود این که مایه تأثر وتالم شدید مسلمین گشت، نوید بخش این نیز هست که به زودی مردم غیور وعزتمند سوریه درسی فراموش نشدنی به آنان خواهند داد وبا زدن مشتی آهنین بر دهان آمریکا وایادی اش آرامش را به سوریه قهرمان برخواهند گرداند. الا سلام یعلو ولا یعلی علیه.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,جيرفت
  • کد خبر : 87504
کلمات کلیدی