• 93/07/05 - 09:30
  • 28
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

ششمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار شد

ششمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور از تاریخ پانزدهم شهریور ماه سال جاری در مرکز همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران برگزار گردید. . . .

ششمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور از تاریخ پانزدهم شهریور ماه سال جاری در مرکز همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر تهران برگزار گردید. این المپیاد در چهار حیطه تفکرعلمی در علوم پایه، استدلال بالینی، مدیریت نظام سلامت و هنر در جنبه آموزش پزشکی و به مدت پنج روز ادامه داشت. در این المپیاد بیش از 500 دانشجو از 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند. در طول برگزاری آزمونها در حیطه های مختلف، دانشجویان در محیطی سرشار از دوستی و آشناییهای جدید، توانستند خاطرات خوش وتجربیات ارزشمندی کسب کنند و با توشه ای پربار از علم  به دانشگاههای خود باز گردند. المپیاد ششم با خود یک نوآوری نیز به همراه داشت و آن تغییراتی بود که در نحوه اهدای امتیازات و جوایز ایجاد گردیده بود. برای نخستین بار اعلام نفرات برتر با اهدای مدال طلا ، نقره و برنز همراه بود و به 10درصد از برگزیدگان هر حیطه مدال طلا، به 15درصد مدال نقره و به 25درصد مدال برنز اهدا شد به این امید که باعث تشویق و ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجویان شود و از انحصاری بودن عناوین به تنها چند دانشگاه پیشگیری گردد.

تیم علمی اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شامل سرکار خانم برزین عضو هیئت علمی دانشگاه و مسئول استعدادهای درخشان به عنوان سرپرست و پنج نفر از دانشجویان استعداد برتر رشته پزشکی شامل آقایان دکتر علی نظری جاز و بنیامین فلاح کهن در حیطه استدلال بالینی و خانم دکتر حبیبه ملایی و آقایان دکتر حمید صادقی و محمود صادقی در حیطه تفکر علمی در علوم پایه در این المپیاد شرکت کردند.

مراسم اختتامیه، صبح روز چهارشنبه نوزدهم شهریور با حضور چندین تن از مسئولین وزارتخانه و معاون محترم وزیر بهداشت در تالار همایشهای برج میلاد برگزار وجوایز و مدالها به دانشجویان برتر اهدا گردید. دانشگاههای تهران، تبریز و شیراز در حیطه های مختلف به مقام اول دست یافتند.

تیم علمی اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی جیرفت که برای دومین دوره حضوری فعال دارد، بدون شک  در سالهای آتی با کسب تجربیات بیشتر و ایجاد و بهبود انگیزه در دانشجویان ، می توان شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دانشجویان این خطه از کشورمان در بین دانشگاههای علوم پزشکی بود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,جيرفت
  • کد خبر : 113606
کلمات کلیدی