• 93/07/30 - 08:58
  • 4
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

از 55 بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تجلیل شد

به مناسبت 25 ذی الحجه روز خانواده و تکریم از بازنشستگان، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از 55 بازنشسته این نهاد به منظور تلاش در عرصه های مختلف بهداشتی تقدیر به عمل آورد.

به گزارش خبرنگار وب دا ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این آیین گفت : بازنشستگی دوره جدیدی از زندگی است بنابراین افرادی که به این سن می رسند باید نسبت به سلامتی خود بیشترین مراقبت را انجام دهند.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی در آیین تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود : با افزایش سن، یکی از مسائلی که فرد را دچار بیماری های متعدد ی به ویژه سکته های مغزی می کند پر فشاری خون است.

وی تصریح کرد : افراد بالای 50 سال برای حفظ سلامتی، برای سالم زیستن و کمتر دچار شدن به اختلالات استخوانی و اسکلتی، دردهای مفصلی، بیماریهای قلبی و عروقی و دیگر بیماری ها، مشغولیتی برای خود ایجاد کنند و با انجام فعالیت های فیزیکی از جمله ورزش پیاده روی به مدت 20 تا 30 دقیقه در روز نشاط و شادابی را به روح و جسم خود ارمغان دهند .

دکتر اسماعیلی درتوصیه ای دیگر گفت : هر چه سن بالاتر می رود افراد بایستی از مواد غذایی پر چرب و گوشتی فاصله گیرند و به سمت مصرف مواد غذایی گیاهی بروند چرا که در این وهله از زندگی انرژی زیادی برای هضم غذاهای گوشتی نیاز است.

وی تصریح کرد : ذخیره های استخوانی در سنین بالا رو به کاهشی می روند لذا سالمندان سعی کنند مصرف مواد لبنی و نیز مصرف غذای سبک در ابتدای شب را در برنامه غذایی خود بگنجانند .

او اضافه کرد : تا دوران 30 سال گذشته کمتر کسی دچار بیماری دیابت می شد اما این بیماری بسیاری از افراد را دچار کرده لذا سالمندان مواظب این بیماری باشند و تا می توانند در راههای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تلاش کنند. وی گفت : سالمندان و بازنشستگان ، دوران جوانی خود را در راه نیل به اهداف متعالی طی کردند و زحمات فراوانی کشیدند.

دکتر علی اسماعیلی افزود : بهتر است از تجربه و دانش آنها در امور استفاده کرد زیرا تجربه با ارزش ترین چیزی است و راهئ میانبر برای رسیدن به هدف مورد نظر است.

وی خاطرنشان کرد : بازنشستگان دارای تجارب ارزشمندی هستند و توصیه می کنم به مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی از این دُر های گرانبها به عنوان مشاور در راستای گشایش امورشان استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در پایان یادآور شد : بازنشستگان در جهت شفاف سازی به جوانان و کارمندان جوان تذکراتی که موجب ارتقاء سیستم کمی و کیفی می شود ارائه دهند. در پایان از 55 بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل قدردانی شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 114913
کلمات کلیدی