• 93/11/21 - 09:21
  • 6
  • زمان مطالعه : 10 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

افتتاح و کلنگ زنی طرح های علوم پزشکی رفسنجان با اعتبار 72 میلیارد ریال

به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رفسنجان، امام جمعه رفسنجان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستانی طرح های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعتبار 72 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شد.

بهره برداری ازمرکز ارتقاء سلامت شهری
به گزارش خبرنگار وب دا، مرکز ارتقاء سلامت شهری و ساماندهی و بررسی سلامت در مرکز بهدشت شماره 2 شهر رفسنجان افتتاح شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این آیین گفت : ساماندهی مسائل و مشکلات سلامت حاشیه نشن های کل کشور که بین 8 تا ده میلیون نفر می باشند در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.
دکتر علی اسماعیلی ندیمی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این مرکز در منطقه رستم آباد و رحمت آباد افزود : حاشیه نشین ها از هیچگونه امکاناتی درمانی بهره مند نیستند لذا در این حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با راه ادازی مرکز ارتقاء سلامت شهری خدمات فعال بهداشتی پس از شناسایی افراد ارائه می گردد.
وی تصریح کرد : اگر کسی تا کنون مراجعه نکرده است ما موظفیم و باید پی گیری کنیم تا اطلاعات را دریافت و به وی خدمات بهداشتی ارائه دهیم.
معاون بهداستی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز گفت : خدماتی که در این مرکز ارائه می شود شامل خدمات سرپایی( پانسمان، تزریقات و بخیه )، واکسیناسیون، خدمات به مادران باردار و کودکان و سالمندان است.
وی افزود : ارائه خدمات در دوشیفت صبح و شب است که تا کنون در این مرکز بهداشتی ویزیت 30 درصد وبا راه اندازی این مرکز 10 درصد ویزیت با ارائه هر نوع دفترچه بیمه دریافت می شود.
دکتر احمد جمالی زاده اظهار داشت : مشاوره تغذیه ای، مشاوره روانشناسی و ویزیت افراد روستایی نیز در این مرکز انجام می شود .
وی با بیان اینکه ده نفر نیروی جدید در این مرکز خدمات درمانی ارائه می دهند گفت : قرار است خدماتی دیگر نظیر تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران، ارتقاء سطح 1، 2 و 3 است و بایستی به مردم خدمات مستمر درمانی ارائه شود تا با روحیه شاداب و سلامت کامل جسمانی و روحی به زندگی ادامه دهند و برای جامعه مفید باشند.
هتلینگ بیمارستان مرادی رفسنجان به بهره برداری رسید
در ادامه با حضور مسئولین ارتقاء هتلینگ بیمارستان مرادی رفسنجان به بهره برداری رسید .
دکتر محمدرضا حسینی زینلی رئیس بیمارستان مرادی رفسنجان در این رابطه گفت : در اين راستا ارتقا كيفيت هتلينگ در چهار مقوله كيفيت تجهيزات، خدمات رفاهي، سرويسهاي بهداشتي و فضاي فيزيكي در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود :7 میلیارد ریال صرف خرید تجهیزات جدید، بهسازی و تعمیر قسمتهای فرسوده این بیمارستان شامل تأسیسات سرمایشی و گرمایشی، فاضلاب، درب و پنجره، تخت، سرویسهای بهداشتی و ... شد.
دکتر حسینی زینلی تصریح کرد : از این میزان 3 و نیم میلیارد ریال از وزارت بهداشت و درمان و 3 و نیم میلیارد ریال نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تأمین شده است در حالی که با صرفه جویی در منابع اعتباری و استفاده از نیروهای کارآمد و پیمانکاران ماهر و تأمین بهترین تجهیزات به اندازه 15 میلیارد ریال کار انجام شده است.
اتاق بلوک زایمانی زایشگاه نیک نفس رفسنجان بهره برداری شد
در ادامه مسئولین به بازدید از زایشگاه نیک نفس رفسنجان پرداختند و در این بازدید اتاق یک تخته بلوک زایمانی و بهسازی بخش زنان 1 و لیبرزایمان و بخش نوزادان این مرکز افتتاح شد.
دکتر حمید ابوسعیدی رئیس مرکز آموزشی و درمانی زایشگاه نیک نفس رفسنجان گفت : در اتاق یک تخته بلوک زایمانی انجام زایمان طبیعی با حضور همراه مادر باردار انجام می شود در این صورت وی با آسودگی خاطر فرزند خود را به دنیا خواهد آورد.
وی یکی دیگر از مزایای این اتاق بلوک زایمانی را تشریح مزایای زایمان طبیعی و مضرات زایمان به روش سزارین برای خانم های باردار عنوان کرد و افزود : تا پایان امسال قرار بود تا 6 درصد زایمان های سزارین را کاهش دهیم که خوشبختانه این امر در حال حاضر به این میزان رسیده است.
کلینیک تخصصی سلامت رفسنجان بهره برداری شد
در ادامه این بازدید از تخصصی سلامت شهرستان رفسنجان در 1500 متر مربع زیربنا بهره برداری شد.
دکتر محمدی مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : این کلینیک با همت خیر آقای کامیاب در سه طبقه راه اندازی شده و در تأمین تجهیزات آن بالغ بر 2 میلیارد ریال هزینه به کار رفته است.
وی افزود : خدماتی که در این کلینیک تخصصی 4 طبقه انجام می شود در همه زمینه ها وتمامی رشته ها شامل خدمات اورولوژی، داخلی، اعصاب و روان، مغز و اعصاب، بیماریهای عفونی، قلبی، چشمی و خدمات سرپایی انجام می شود.
دکتر محمدی تصریح کرد : همچنین این کلینیک دارای داروخانه است و می توان گفت به طور قابل قبولی از بار سنگین ارائه خدمات در کلینیک مدرس کاهش میابد.
در این افتتاحیه دکتر اسماعیلی ندیمی گفت : قرار است کلینیک ویژه سرپایی با زیر بنای 3500 متر مربع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی احداث شود و بخشهای مختلف از جمله فیزیوتراپی، رادیولوژی، آزمایشگاه و ... راه اندازی شود.
60 درصد پیشرفت فیزیکی دراحداث بیمارستان امام حسین(ع) رفسنجان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در بازدید مسئولین شهرستان از بیمارستان امام حسین ( ع) رفسنجان گفت : این بیمارستان در ده هزار متر مربع در حال احداث است که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دکتر علی اسماعیلی ندیمی افزود : این بیمارستان توسط خانواده خیر مرحوم آقای اصغر نظری در حال ساخت است و تا کنون 5 میلیارد و 800 میلیون تومان برای آن هزینه شده است که به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان واگذار شد.
وی تصریح کرد : این بیمارستان 96 تخته شامل تمام قسمتهای درمانی، شامل اورژانس، آزمایشگاه، بخش های چشم پزشکی، قلب و عروق، گوش و حلق بینی، درمان نازایی و ... است.
مرکز بهداشتی شماره یک رفسنجان بازدید شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این بازدید گفت : این مرکز در 2 هزار متر مربع در حال احداث است و در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
دکتر احمد جمالی زاده افزود : تا کنون 13 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن 3 میلیارد ریال دیگر نیاز است.
وی تصریح کرد : در هفته سلامت ( اردیبهشت سال 94) به بهره برداری خواهد رسید و شامل مرکز بیماریهای رفتاری، مرکز mmt برای ابیماران ایدزی، کلینیک تشخیص بیماریهای سینه( پستان) و مرکز مشاوره قبل ازدواج و ... است.
افتتاح بخش آنکولوژی بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان
بخش آنکولوژی بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان نیز به بهره برداری رسید
در این بخش به بیماران سرطانی که برای درمان به استانهای یزد و تهران و کرمان و ... مراجعه می کنند خدمات درمانی ارائه می شود.
بیماران در این بخش می توانند خدمات دریافت کنند و علاوه بر کوتاه شدن مسیر ، خطرات تصادف و خستگی راه را نخواهند داشت.
همراه سرای بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان کلنگ زنی شد
به همت زوج خیر بزرگوار آقای حاج علی نجم الدینی و صدیقه احمدی همراه سرای بیمارستان علی ابن ابیطالب با حضور مسئولین کلنگ زنی شد.
دکتر علی اسماعیلی گفت : این بنا در 450 متر مربع زیر بنا و در سه طبقه احداث خواهد شد .
وی اعتبار این همراه سرا را 450 میلیون تومان عنوان کرد و افزود : کسانی که از راههای دور از جمله سیرجان، شهربابک و یزد و جاهای دیگر برای درمان به بیمارستان علی ابن ابیطالب مراجعه می کنند همراهان آنها می توانند در این همراه اسکان یابند.
در پایان بازدید به دلیل اینکه روز 20 بهمن ماه به عنوان کمیته همیاری و تشکلهای مردمی نامیده شده است مسئولین شهرستان رفسنجان به همراه رئیس و معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان از بیماران بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان عیادت و با اهدای شاخه گل از آنها دلجویی شد.
طرح تحول نظام سلامت دغدغه مردم را کاهش داده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : هدف از اجرای این طرح رضایتمندی مردم در حوزه سلامت و کاهش دغدغه ها و هزینه های درمانی مردم است .
دکتر علی اسماعیلی ندیمی در جمع مسئولین و خبرنگاران در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان در خصوص برنامه تحول نظام سلامت افزود : اجرای این طرح باید در راستای تأمین حقوق بیمار و حقوق مردم باشد .
وی با اشاره به اینکه د رکوتاه ترین زمان با مدیریت صحیح می توان کارها را به نتیجه مطلوب رساند اظهار داشت: خوشبختانه مسوولان اجرایی طرح نیز به این امر واقفند و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر فردی در نظام جمهوری اسلامی بیمار شد باید تنها دغدغه بیماری داشته باشد، به این مهم توجه ویژه دارند.
وی اضافه کرد: بهسازی مرکز بهداشتی روستاها یکی از تحولات این طرح است که در روستای خنامان رفسنجان با تعمیر و بهسازی و ارتقاء تآسیسات و سیستم گرمایشی و سرمایشی مردم و اهالی این روستا خدمات بیشتر از گذشته را دریافت می کنند و موجبات رضایت مندی این اهالی فراهم شده است.
اسماعیلی گفت : وضعیت بخشهای بستری در بیمارستان های دولتی رفسنجان بهبود یافته است و می توان گفت بیماران و مردم رضایت مند هستند.
طرح تحول نظام سلامت طرحی پسندیده در نظام جمهوری اسلامی است
فرماندار ویژه رفسنجان گفت : یکی از خدمات ارزنده و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی اجرای طرح تحول نظام سلامت است.
حمید ملانوری در جمع مسئولین و خبرنگاران در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان افزود : امنیت و سلامت دو مقوله ناشناخته است که هر جامعه ای به این نعمت ها نیاز دارد.
وی تصریح کرد : لذا در بحث امنیت، شهرستان رفسنجان با وجود نیروهای کارآمد و دلسوز به خوبی عمل می کند و در استان رتبه خوب را کسب کرده اند.
ملانوری خاطرنشان کرد : در بحث سلامت شهرستان رفسنجان نیز از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مستقل است شاهد خدمات خوب و ارزنده در این حوزه هستیم.
وی گفت : شاهد افتتاحیات و بهره برداری از پروژه های سلامت در جای جای میهن اسلامی هستیم و این نشان از دغدغه سران کشور از جمله وزیر بهداشت ، رئیس جمهور و در رأس همه نظام مقدس جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری هستیم.
ملانوری یاد و خاطر خیر بزرگوار آقای اصغر نظری را گرامی داشت و افزود : مرحوم نظری کارهای خیر و عام المنفعه زیادی در شهرستان انجام داده است و در حوزه سلامت نیز می توان به احداث بیمارستان علی ابن، و امام حسین(ع) و کارهای شایسته زیادی اشاره کرد که امیدواریم این خدمات ارزنده ایشان الگویی برای همگان باشد.
1100 دارو در داخل کشور تولید می شود
عضو کمیسیون اصل 90 گفت : 1100 دارو در داخل کشور تولید می کند و بسیاری از واردات دارو که در گذشته صورت می گرفت کاهش یافته و بیشتر امر تولید دارو در داخل ایران صورت می گیرد.
دکتر حسین آذین در جمع مسئولین و خبرنگاران در بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان افزود : دولت در عرصه تأمین دارو به کشورهای بیگانه وابسته نیست و به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی به روحیه خودباوری دست یافته ایم.
وی تصریح کرد : توانمند سازی کادر پزشکی و پرستاری باید دو چندان شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد : برای بدست آوردن رضایت مندی مردم هر کاری باید انجام داد.
افتتاح بخش های مختلف بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان
با حضور مسئولین شهرستان رفسنجان بخش های ایزوله آنفولانزا، بخش داخلی زنان، هتلینگ، icu ، nicu ، به بهره برداری رسید.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیظالب (ع) رفسنجان در این آیین گفت : هتلینگ بخش داخلی زنان بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان با اعتبار 450 میلیون تومان و زیر بنای 700 متر مربع بهسازی شد.
دکتر علی مظفری افزود : برای تأمین تجهیزات نیز 180 میلیون تومان هزینه شده است.
وی تصریح کرد : برای تعمیر icu نیز 520 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و برای تجهیزات این بخش نیز با اضافه شدن 14 تخت 17 میلیارد ریال اعتبار به کار رفته استو در مجموع اکنون 29 تخت دارد.
دکتر مظفری خاطرنشان کرد : در بخش nicu نیز فضای فیزیک آن آماده شده 5 سرویس بهداشتی آن با هزینه 1 میلیارد ریال احداث و تکمیل شده است.
وی اظهار کرد : بخش ایزوله و آنفولانزا و آنکولوژی بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان نیاز ضروری بیماران بود که راه اندازی شده است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 121053
کلمات کلیدی