• 94/11/20 - 08:30
  • 15
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

افتتاح پروژه های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با حضور قائم مقام معاون بهداشتی وزیر بهداشت

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، صبح امروز کلنگ احداث کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با حضور قائم مقام بهداشتی وزیر بهداشت، معاون اورژانس کشور، معاون استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان به زمین زده شد.

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، صبح امروز کلنگ احداث کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با حضور قائم مقام بهداشتی وزیر بهداشت، معاون اورژانس کشور، معاون استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان به زمین زده شد.
به گزارش خبرنگار وب دا ، کلنگ احداث کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با 3000 مترمربع زیربنا به زمین زده شد.
این کلینیک که در سه طبقه احداث خواهد شد با هزینه 70 میلیارد ریال ساخته شده و پیش بینی می شود تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.
ساختمان مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز در پردیس این دانشگاه با زیربنای 800 مترمربع در دو طبقه با صرف هزینه یک میلیارد و 200 میلیون تومان افتتاح شد.
سالن تشریح واقع در دانشکده پزشکی با 200 مترمربع و هزینه 185 میلیون تومان و حیوانخانه در این دانشکده با زیربنای 156 مترمربع زیربنا و هزینه 130 میلیون تومان نیز امروز افتتاح شدند.
خانه بهداشت کبوترخان با 90 متر زیربنا و هزینه 125 میلیون تومان از اعتبارات دانشگاه و خانه بهداشت اودرج با 120 متر زیربنا و هزینه 200 میلیون تومان توسط خیّر آقای سید مهدی ترابی نیز امروز به بهره برداری رسیدند.
همچنین صبح امروز ، کلنگ احداث ساختمان جدید اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) رفسنجان با 2700 مترمربع زیربنا به زمین زده شد.
این ساختمان قرار است 18 ماهه با هزینه 5 میلیارد تومان احداث شود.
همچنین بخش داخلی مردان با 600 متر زیربنا و هزینه 700 میلیون تومان، رادیولوژی، سونوگرافی و تراکم استخوان با 150 مترمربع زیربنا و 50 میلیون تومان هزینه از دیگر طرح هایی بود که در بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) رفسنجان مورد بهره برداری قرار گرفت.
از دیگر طرح های افتتاحی امروز پاویون پزشکان و رزیدنت ها بود که در دو طبقه احداث شده و 620 مترمربع زیربنا دارد و 700 میلیون تومان هزینه داشته است.
قسمت امحاء زباله بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) رفسنجان نیز با 170 مترمربع زیربنا و هزینه 700 میلیون تومان نیز به بهره برداری رسید.
دکتر"علی مظفری" رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) رفسنجان در حاشیه افتتاح این طرح ها از آغاز عملیات ساخت لابی بیمارستان، بهسازی بخش مغز و اعصاب و بهسازی بخش NICU خبر داد.
همچنین با حضور قائم مقام بهداشتی وزیر بهداشت مرکز بهداشت شماره یک رفسنجان به بهره برداری رسید.
برای احداث این مجموعه به مساحت 2150 مترمربع زیربنا 2 میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده که 80 درصد هزینه ساخت آن را موسسه عدالت و 20 درصد مابقی و تجهیزات این مرکز توسط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان پرداخت شده است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 140389
کلمات کلیدی