• 94/11/21 - 20:42
  • 18
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان:

امر بهداشت نیازمند همکاری بین‌بخشی است

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان گفت: برای موفقیت در امر بهداشت جامعه به همکاری بین‌بخشی نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان گفت: برای موفقیت در امر بهداشت جامعه به همکاری بین‌بخشی نیاز است.

به گزارش خبرنگار وب دا ، علی اسماعیلی‌ندیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح سالن سلامت شهر انار با تبریک دهه‌فجر اظهار داشت: با توجه دولت به بخش بهداشت و پیگیری‌های وزیر، هماهنگی‌های بین بخشی ایجاد شد و مجلس نیز لوایح خوبی در این راستا طرح کرد تا بتوانیم برای سلامت جامعه برنامه‌ریزی و به نتیجه مطلوب برسیم.
وی بیان داشت: کل کشور به کارگاه بزرگ ساخت‌وسازها در زمینه بهداشت و درمان تبدیل شد و نشان داد که با مدیریت منابع کوچک، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه همکاری بین‌بخشی از ضروریات در امر بهداشت است، تصریح کرد: اگر این همکاری وجود نداشت موفقیتی حاصل نمی‌شد.
دکتر اسماعیلی‌ندیمی افزود: در بخش بهداشت و سلامت مردم اگر یک دلار هزینه شود، 6.5 دلار بازدهی دارد و مردم نیز باید خودشان نسبت به سلامت خود حساس باشند.
وی با بیان اینکه برای مقابله با بیماری‌ها راهی غیر گذر از مسیر بهداشت و توانمندسازی مردم در این زمینه نیست، خاطرنشان کرد: برای کنترل بیماری‌ها باید برنامه داشته باشیم، برای کم‌ کردن نمک از سفره‌ها نانوایی‌ها نقش بزرگی دارند و برای سلامت آب و سایر مواد غذایی نیز همه ارگان‌ها نقش دارند.
اسماعیلی‌ندیمی بیان کرد: زیرساخت‌ها برای امر آموزش فراهم است، جامعه‌ای می‌تواند سالم باشد که نخست خود افراد جامعه مراقبت‌های سلامتی از خود را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه خطرات جامعه ایرانی کاملا روشن است، عنوان کرد: چاقی، فشار خون بالا، چربی، پرفشاری و ... از جمله مواردی است که در کشور ما شیوع دارد و جامعه را تهدید می‌کند، تشخیص زودرس می‌تواند در کاهش هزینه‌های بعدی مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در ادامه با اشاره به آغاز به‌کار ساخت مرکز درمان‌بستر شهر انار خاطرنشان کرد: بخش مهمی از اعتبارات دولتی این پروژه تأمین شده و تا پایان سال 95 بخشی از ساخت‌و سازهای آن به پایان می‌رسد.
وی متذکر شد: اکنون زمان ورود برنامه‌ها به شکل محتوایی است.

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 140346
کلمات کلیدی