• 94/09/15 - 11:12
  • 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

اهدای اعضای مرد 44 ساله رفسنجانی به بیماران نیازمند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: اعضای بدن جلال امیری‌خراسانی به 3 بیمار نیازمند پیوند اعضا در رفسنجان اهدا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: اعضای بدن جلال امیری‌خراسانی به 3 بیمار نیازمند پیوند اعضا در رفسنجان اهدا شد.
دکتر محمدرضا میرزابیگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا ، اظهار داشت: مرحوم جلال امیری‌خراسانی 29 آبان‌‌ماه امسال بر اثر تصادف در جاده سرچشمه ـ رفسنجان به شدت مجروح و برای درمان به بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) منتقل شد.
وی بیان داشت: باوجود تلاش پزشکان، فرد حادثه‌دیده به کما رفت و مدت 10 روز در بخش آی‌سی‌یو نگهداری شد و سرانجام پزشکان مرگ مغزی وی را اعلام کردند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: تیم پزشکی امشب برای برداشتن اعضای این بیمار در محل حاضر شد تا این اعضا را برای پیوند به بیماران نیازمند آماده کنند.
وی با بیان اینکه دو کلیه و کبد این بیمار به بیماران نیازمند اهدا می‌شود، تصریح کرد: این پنجمین مورد اهدای عضو سال جاری در رفسنجان است.
دکتر میرزابیگی با قدردانی از خانواده این مرحوم خاطرنشان کرد: افرادی که عضوی از خانواده‌شان دچار مرگ مغزی می‌شود در این کار خیر و خداپسندانه شرکت کنند و با اهدای عضو عزیزانشان یک یا چند بیمار را از مرگ حتمی نجات دهند.
وی عنوان کرد: با رایزنی دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری رفسنجان مقرر شد، قطعه‌ای در آرامستان با عنوان « نام‌آوران» برای بیمارانی که اعضایشان اهدا شده‌است در نظر گرفته‌شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 136602
کلمات کلیدی