• 93/07/30 - 09:06
  • 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

بازنشسته‌های دانشگاه علوم پزشکی سفیران سلامت شهرستان هستند

رئیس سازمان بازنشستگان استان کرمان با اشاره به وجود 45 هزار بازنشسته در استان کرمان گفت : ماهیانه به بازنشستگان استان کرمان 490 میلیارد تومان پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار وب دا ، عباس رشیدی در آیین تجلیل از 55 بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در محل سالن ذکریا با تبریک روز خانواده و بازنشستگان افزود : در این روز سوره هل اتی برای پیامبر گرامی اسلام نازل شد.

وی تصریح کرد : در تمام دنیا صندوق های بیمه ای برای ایجاد رفاه و تامین اجتماعی افراد تشکیل شده است ، صندوق بازنشستگی کشوری بعد از سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد در امر خدمت رسانی است که 1 میلیون و 170 هزار عضو بازنشسته و 2 میلیون نفر شاغل را دارا است.

وی خاطرنشان کرد: بازنشسته‌های دانشگاه علوم پزشکی سفیران سلامت شهرستان هستند و وزیر بهداشت بهترین عضو کابینه رئیس جمهور است که در حوزه سلامت کارهای بزرگی انجام داده است.

رشیدی عنوان کرد : 45 هزار بازنشسته در استان کرمان وجود دارد که از این تعداد 4300 نفر بازنشسته در رفسنجان هستند و همچنین از تعداد بازنشستگان شهرستان رفسنجان، 634 نفر بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هستند.

وی افزود : قبلا تعداد بازنشستگان ما به 6 هزار نفر نمی رسید اکنون این رقم به 45 هزار نفر صعود کرده و هزینه های پرداختی نیز از 900 میلیون ریال به 490 میلیارد تومان رسیده است.

او اضافه کرد : سالانه 2500 نفر از جمع شاغلین دستگاههای اجرایی به بازنشستگان استان اضافه می شود و با این افزایش باید در سیستم هم تغییر نگرشی صورت گیرد.

رشیدی دوران بازنشستگی را به عنوان فرصتی دانست و گفت : کارمندان، اعضاء هیئت علمی، قضات و .... پس از 30 سال تلاش در عرصه های مختلف مملکت به بازنشستگی نائل می شوند و می طلبد که سیستم های بیمه ای پویاتر عمل کنند.

وی تصریح کرد : ماهیانه 170 میلیارد تومان از محل شاغلین استان که 52 هزار نفر هستند کسب می شود و مابقی تا 490 میلیارد تومان را از محل های سرمایه گذاریهای سطح کشور، آستان قدس رضوی و سازمان تامین اجتماعی و سازمان بازنشستگی کشوری تامین و به حساب بازنشستگان استان واریز می شود. وی خاطرنشان کرد : در سنوات گذشته به 23 هزار بازنشسته از کل 45 هزار بازنستگان استان کرمان تسهیلات به میزان 149 میلیارد تومان پرداخت شده است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 114914
کلمات کلیدی