• 93/10/17 - 08:18
  • 6
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

بخش داخلی زنان بيمارستان علي ابن ابيطالب(ع) در راستای طرح تحول سلامت تعمیر و بازسازی شد

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان از تعمير و بازسازي بخش داخلي زنان این بیمارستان با هزينه اي بالغ بر 430 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا ، دکتر علی مظفری با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح تحول سلامت در بيمارستان هئيت امنايي حضرت علي ابن ابيطالب(ع) رفسنجان در6 ماهه نخست این طرح، گفت: تعمير و بازسازي بخش و نمای آلومینیم ICU با هزينه بالغ بر 320 میلیون تومان، ساخت و ساز سرويس هاي بهداشتي در 6 بخش بستري به تعداد20 چشمه با هزینه 50 میلیون تومان و تعويض پنجره ها و نرده ها و گذاشتن پنجره هاي دوجداره براي 6 بخش بستري با هزینه 100 میلیون تومان از دیگر اقدمات انجام شده است.
وی افزود: در راستای طرح تحول سلامت به كليه بيماران بستري در بیمارستان كيف بهداشتي سلامت اهدا شده و كليه وسايل مورد نياز بيماران ازجمله دارو و لوازم مصرفي بدون نیاز مراجعه بیمار به خارج از بیمارستان تهیه می شود.
وی جلوگیری از مراجعات بيماران به خارج از بيمارستان جهت آزمايشهاي كمياب را از دیگر اقدامات برشمرد و بیان داشت: یکی دیگر از اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است راه اندازي سيستم نوبت دهي در آزمايشگاه و تفكيك پذيرش آزمايشگاه است.
مظفری با اشاره به برگزاری بیش از 30 جلسه آموزشي براي پرسنل جهت چگونگي اجراي طرح تحول سلامت، یادآور شد: نصب و راه اندازي سيستم HIS بخش زنان و زايمان و همچنین طراحي و ساخت پاركينگ براي كارمندان نیز انجام گرفته است.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در ادامه به خدمات هتلینگ در راستای طرح تحول سلامت در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی راهروها، اورژانس و جداول، سنگفرش بخشی از محوطه بيمارستان، تعویض درب اتوماتیک اورژانس و icu داخلی زنان، بهسازی اسكرين اورژانس و واگذاری به بخش خصوصي و واگذاري بخش اسكرين و تزريقات نگهباني دم درب - نظافت محوطه هاي عمومي به بخش خصوصي از جمله این اقدامات است.
دکتر مظفری به ساخت و تجهیز اتاقك راديولوژي اشاره کرد و یادآور شد: جهت رفاه حال مددجويان اطاق مددكاري به طبق همكف منتقل شده است.
راه اندازي پاويون پزشكان مقيم براي متخصصين داخلي - طب اورژانس - جراحي - اطفال- جراحي اعصاب و نقشه برداري از كل بيمارستان توسط شهرداري وتهیه پلان بيمارستان از دیگر فعالیتهای بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان بود که دکتر مظفری به آنها اشاره کرد.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به شکایاتی که مردم از اورژانس بیمارستان مبنی بر نبود پزشک و خدمت رسانی نا مطلوب به بیماران داشتند ، اکنون فضای فیزیکی اورژانس بهبود یافته و تعداد پزشکان متخصص طب اورژانس به 5 نفر افزایش یافته است.
دکتر مظفری در ادامه تأکید کرد: متاسفانه هر کسی به هر دلیلی از جمله کهولت سن، مرگ طبیعی یا حوادث ترافیکی فوت می نماید عده ای از مردم این را به بیمارستان و عملکرد پزشکان و کادر زحمتکش بیمارستان منتسب می کنند در صورتی که چنین چیزی نیست.
وی اضافه کرد: جهت جلوگيري از بار ترافيكي جلوي اورژانس و درب هاي ورودي بيمارستان و همچنين جلوگيري از تضعيف روحيه بيماران با توجه به مصوبه كميته سلامت شهرستان هر گونه پيامك تشييع جنازه از جلوي بيمارستان يا ميدان بيمارستان ممنوع مي باشد که لازم است تمامي شركت هاي ارسال پيامك نيز به اين موضوع توجه نمايند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 119164
کلمات کلیدی