• 91/09/13 - 14:17
  • 6
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

برگزاري مانور زلزله در مدارس رفسنجان

چهاردهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور بیش از 12 میلیون دانش آموز، به طور همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

برگزاري مانور زلزله در مدارس رفسنجان

چهاردهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور بیش از 12 میلیون دانش آموز، به طور همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد.

این مانور سراسری در رفسنجان با حضور تيم هاي امدادي از مركز فوريتهاي پزشكي ، هلال احمر و سازمان آتشنشاني در مجتمع آموزشي علوي رفسنجان برگزارگرديد.

رئيس مركز فوريتهاي پزشكي رفسنجان با اعلام اين خبر گفت: حوادث و بلایای طبیعی از مهمترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های زندگی بشر است، زلزله از پدیدهای طبیعی است كه در تاریخ حیات بشر بارها انسان را به وحشت انداخته و باعث تخریب شهرها و روستاهای زیاد همراه با تلفات انسانی شدید بوده است.

وي افزود: تمام افراد باید آموزش های لازم را برای زمان وقوع این پدیده فرا گیرند، برنامه ریزی و آمادگی برای زلزله تا حد زیادی خسارتهای فیزیكی و روانی ناشی از زلزله را كاهش می دهد.

دكتر سيد محسن مرتضوي با بيان اينكه فعاليت ما بعد از وقوع زلزله آغاز مي شود گفت: درمان سرپايي ، مداواي مصدومان پس از آواربرداري و انتقال آنها به بيمارستان از وظايف اصلي اين مركز مي باشد.

گفتني است، مانور چهاردهم در دو مرحله انجام می گیرد:

1- پناهگیری: در این مرحله به محض آغاز پخش آژیر از رادیو سراسری، کلیه دانش آموزان و مربیان آنان در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه ي دیوارهای داخلی( در کلاس)، کنار دیوارهای داخلی(در راهروها) و دور از دیوارها (در حیاط) پناه گرفته و تا اتمام آژیر در آن محل باقی می مانند.

2- خروج: پس از اتمام آژیر، با راهنمایی معلمان، دانش آموزان کلاس های مختلف به نوبت بدون هجوم، کلاس را ترک کرده و در وسط حیاط جمع گردند.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,مقالات فرهنگ سازي,اخبار فرهنگ سلامت,رفسنجان
  • کد خبر : 77867
کلمات کلیدی