• 94/04/22 - 09:00
  • 6
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

بیماریهای قلبی و عروقی بیشترین عامل مرگ و میر رفسنجانی ها در سال گذشته

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بیماریهای قلبی و عروقی بیشترین عامل مرگ و میر در شهرستان رفسنجان در سال گذشته بوده است.

دکتر احمد جمالی زاده در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: در سال گذشته در مجموع یک هزار و 41 نفر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان جان خود را از دست داده اند که از این تعداد 974 مورد مرگ و میر مربوط به شهرستان رفسنجان و 118 مورد به شهرستان انار بوده است.
وی افزود: از این تعداد 5/58 درصد آمار مرگ و میر مربوط به آقایان و 5/41 درصد مربوط به خانم ها می باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: بیماریهای قلبی و عروقی با 37 درصد بیشترین عامل مرگ و میر در شهرستان رفسنجان در سال گذشته بوده است و پس از آن سرطانها با 5/17 درصد، بیماریهای تنفسی با 11 درصد و حوادث ترافیکی با 6/7 درصد به ترتیب بیشترین عوامل مرگ و میر در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در سال گذشته بود.
دکترجمالی زاده با بیان اینکه آمار خودکشی سال گذشته در رفسنجان بطور محسوسی کاهش داشته است، بیان داشت: در مقایسه فراوانی و علل مرگ و میر سالهای 92 و 93 باید یادآور شد در سال 93 میزان مرگ ناشی از تصادفات 34 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است که این موضوع بیانگر این است باید در بحث حوادث ترافیکی باید دستگاههای مسئول بیش از پیش فعالیت و اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.
وی ادامه داد: میزان مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی در سال 93 حدود 8 درصد و مرگ و میر ناشی از سرطانها نیز حدود 13 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش نشان می دهد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان همچنین میزان مرگ و میر در سال 92 را در شهرستانهای رفسنجان و انار .... نفر اعلام کرد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 128913
کلمات کلیدی