• 93/05/28 - 12:25
  • 7
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

جذب 17 پزشک متخصص و فوق تخصص جدید در رفسنجان در یکسال گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در یکسال گذشته 17 پزشک متخصص و فوق تخصص جدید در رفسنجان جذب شده است، گفت: در این مدت 15 متخصص و دو فوق تخصص جدید در این شهر مشغول به فعالیت شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در یکسال گذشته 17 پزشک متخصص و فوق تخصص جدید در رفسنجان جذب شده است، گفت: در این مدت 15 متخصص و دو فوق تخصص جدید در این شهر مشغول به فعالیت شده اند.
دکتر محمدرضا میرزابیگی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در رفسنجان، یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت با 23 پزشک مقیم در مراکز تابعه درمانی شهرستان انجام گرفت.
وی بیان داشت: با رایزنی با وزارت بهداشت بالغ بر 8 میلیارد و 700 میلیون ریال تخفیف هزینه ها جهت بیماران سرطانی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، جراحی و هزینه دارویی انجام گرفت.
وی در خصوص خرید تجهیزات پزشکی گفت: خرید دو دستگاه سونوگرافی، 2 عدد ساکشن، 4 چالس اکسی متر، تخت اتاق عمل، چراغ اتاق عمل LED بارنکارد، ECG ، پمپ سرم و سرنگ، بنولایز، تخت ژنیکولوژی و ... که بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه گردیده است.
دکتر میرزابیگی در این زمینه به تعمیر یک دستگاه سونوگرافی، دو نوبت تعمیر و سرویس آنژیوگرفی، تعمیر دستگاه تست ورزش، سرویس و راه اندازی رادیولوژی دیجیتال، نظارت بر جابجایی و نصب مجدد رادیولوژی آنالوگ، سرویس دو دستگاه میکروسکوپ چشمی مرکز مرادی، تعمیر دو دستگاه فیکو مرادی، تعمیرEDG نیک نفس، سرویس و تنظیم چند فقره مانتیور علائم حیاتی، تنظیم دستگاه امحاء زباله حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و .... اشاره کرد.
این مسئول راه اندازی بخش بخس زنان زایمان HIGH RISK و پوشش مطلوب بیماران جامعه پرخطر و راه اندازی بخش آموزشی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) را از اقدامات قابل ذکر در حوزه درمانی دانشگاه نام برد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به خدمات صورت گرفته در حوزه درمان شهرستان انار اشاره کرد و گفت: راه اندازی بخش ویژه دیالیز شهرستان انار، راه اندازی کلینیک تخصصی صبح این شهرستان انار در کل ایام هفته و تجهیز اورژانس بیمارستانی و تسهیلات زایمانی شهرستان انار از جمله اقدمات انجام شده در حوزه درمان شهرستان انار است.
دکتر میرزابیگی انجام اعتبار بخشی آزمایشگاههای مرکز دولتی، افزایش 18 مورد مطب پزشک و دندانپزشک، 7 مورد دفتر کار و 6 مورد سایر موسسات پزشکی و دندانپزشکی را از دیگر اقدمات صورت گرفته در یک سال گذشته یاد کرد و گفت: انجام امور مربوط به تاسیس و مسئولیت فنی دو ازمایشگاه جدید بخش خصوصی در شهرستان انار و رفسنجان، تدوین فرآیند ارجاع نمونه بیمار بستری به بخش آزمایشگاه و تدوین شبکه درمان دانشگاهی و همچنین برون دانشگاهی، راه اندازی 6 مرکز درمان سوء مصرف مواد بخش خصوصی شامل انجام تمامی مراحل تشکیل کمیته نظارتی و بازدیدها و تشکیل 6 جلسه کمیته ماده 20 و موافقت اصولی 26 مورد و مجوز بهره برداری 8 مورد همچنین تغییر مسئول فنی و جابجایی موسسات 26 مورد از دیگر اقدمات صورت گرفته می باشد.
وی با بیان اینکه در یکسال گذشته یک مورد اهداء عضو از مرگ مغزی در رفسنجان انجام گرفته است، یادآور شد: ایجاد و انجام حسابداری تعهدی در مراکز تابعه و ایجاد سیستم پرداخت به روز در سیستم مالی معاونت درمان و اعزام تیم های بهداشتی درمانی به مناطق محروم لطف آباد انار، خنامان و دره جوز و اقدام به ویزیت رایگان بیماران نیازمند در این بازه زمانی صورت گرفته است.
پیگیری و آموزش ورود اطلاعات بیمارستانها در سایت آواب و ورود اطلاعات تعداد ویزیتهای انجام شده در اردیبهشت ماه سال جاری به تفکیک پزشک و کلینیک ویژه در سامانه آواب، پیگیری و اتصال HIS بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) به سامانه سپاس، پیگیری نصب و راه اندازی HIS مرکز مرادی، برنامه ریزی در جهت انتخاب شرکتهای فعال در این خصوص، بازدید از مرکز سایر استانها، تهیه چک لیست و انتخاب شرکت پیمانکار و پیگیری و ثبت آمار روزانه اورژانس در سامانه وزارت بهداشت و نظارت دقیق با وجود سیستم ضبط و پخش در فوریتهای پزشکی از دیگر مواردی بود که دکتر میرزابیگی به آنها اشاره کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یادآور شد: برگزاری 4 مانور جهت آمادگی مراکز درمانی، برگزاری مانور زلزله در مدارس و برگزاری کلاس آموزشی در این زمینه، شرکت در مانور دور میزی زلزله استانی با همکاری سازمان ملل، شرکت در مانور بزرگ زلزله استان کرمان در منطقه کوهبنان، خرید تجهیزات اسکان تیم واکنش سریع بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه (DMAT)، مانور مشترک شرکت نفت و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی، برگزاری کلاس آموزشی با موضوعات تریاژ و مدیریت بحران در سازمان هلال احمر و درمانگاه حکیم مس نیز از فعالیتهای حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است.
دکتر میرزابیگی همچنین از پیشرفت 80 درصدی ساخت انبار بحران فوریتهای پزشکی رفسنجان خبر داد و تصریح کرد: در یکسال گذشته 13608ماموریت فوریتهای پزشکی به ثبت رسیده که به 14677مصدوم خدمات رسانی شده است که از این تعداد 4447 مصدوم تصادفی و 10230 مصدوم غیر تصادفی بوده اند.
وی با بیان اینکه میانگین زمان رسیدن آمبولانس های شهری به سر صحنه تصادف در رفسنجان را از 6:30 دقیقه در سال گذشته به 5:30 دقیقه کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: میانگین زمان رسیدن آمبولانس های جاده ایی به سر صحنه تصادف از 10 دقیقه در سال گذشته به 9 دقیقه رسیده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان پیگیری خرید 10دستگاه الکتروشوک با همکاری خیرین، تعمیر ونگهداری تجهیزات پزشکی بصورت روزانه، تعمیر15 برانکارد، 12 پالس اکسی متر،و....-پیگیری جهت تحویل 25 دستگاه ترمومتر دیجیتال از اداره راه به ارزش تقریبی 100 میلیون ریال، خرید 15 ست آتل چسبی که هنوز همین تعداد نیاز است، ایرانی نمودن سییستم اکسیژن رسانی 50 درصد از آمبولانس ها بعلت نبود قطعات سیستم قبلی، بازسازی و نوسازی سیستم مخابرات؛ UPS و خطوط مخابراتی و ... و برگزاری کلاس کمکهای اولیه برای حدود 4000 نفر را از دیگر فعالیتهای حوزه خود در یکسال گذشته برشمرد.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 111966
کلمات کلیدی