• 91/09/20 - 13:23
  • 8
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

ديدار معاون محترم آموزشي وزارت بهداشت و هيئت همراه با اعضاي هيئت علمي و دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هيئت همراه عصر روزشنبه با حضور در دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان، با اعضاء هیئت علمی و دانشجويان اين دانشگاه دیدار و در نشست پرسش و پاسخ با جمعی از دانشجویان این دانشگاه شرکت کردند.

 

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد:

پیشرفتهای بسیار خوبی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان انجام شده است

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هيئت همراه عصر روزشنبه با حضور در دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان، با اعضاء هیئت علمی و دانشجويان اين دانشگاه دیدار و در نشست پرسش و پاسخ با جمعی از دانشجویان این دانشگاه شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: مدل توسعه در وزارت بهداشت، توسعه هدفمند بر اساس آمایش سرزمین می باشد که یک سند ملی است.

دکتر محمدعلی محققی افزود: مولفه های تأثیرگذار از جمله مزایای محلی، سابقه آموزشی، وضعیت بیمارستانهای آموزشی، جمعیت، بعد مسافت، نیروی تخصصی موجود در این سند لحاظ شده است.

وی ادامه داد: کمبودهای تخصصی همه تعیین شده و برای دانشگاهها در چهار سطح دیده شده و مطمئناً دانشگاهی مانند دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان می تواند بر اساس آن سند نسبت به وضع موجود توسعه بهتری در مسائل فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات آموزش مداوم به جامعه پزشکی داشته باشد.

محققی تأکید کرد: در بحث پرستاری، مامایی، پزشک عمومی و دندانپزشکی پیشرفتهای بسیار خوبی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان انجام شده است که باید با توسعه رشته های تخصصی روند رو به رشد این دانشگاه ادامه یابد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در زمینه دانشجویان علوم پایه رتبه اول را در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور کسب کرده است که امیدواریم این مورد، زمینه رشد و بالندگی بیشتر این دانشگاه را فراهم کند.

وی اظهار امیدواری کرد با شناسایی ظرفیتها و پیگیری های منطقی و تأمین شرایط شورای گسترش، شاهد رشد و ارتقاء رشته های تخصصی و فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان باشیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت تأکید کرد: مسائل فرهنگی باید در دانشگاهها مورد توجه قرار گرفته و مسئولین دانشگاهها باید در این زمینه حساسیت ویژه ای را داشته باشند.

در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در سخنانی با ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه، گفت: در حال حاضر 3 دانشکده، 3 واحد آموزشی درمانی، 1685 دانشجو در 14 رشته و 160 عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مشغول به فعالیت هستند.

دکتر عباس اسماعیلی افزود: تحولات بسیار خوبی در اين دانشگاه انجام شده است ودر عین حال باید پذیرفت که در برخی موارد ضعف هایی نیز وجود داردکه باید رفع کرد.

وی به آخرین وضعیت ساخت سایت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اشاره کرد و افزود: هم اکنون ساخت دانشکده پزشکی آماده بهره برداری است و در سه سال گذشته بیش از 8 میلیارد تومان برای ساخت دانشکده پزشکی در سایت هزینه شده است که در این زمینه نیازمند کمک وزارت بهداشت در خصوص تجهیز این دانشکده هستیم.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سالن ورزشی سایت این دانشگاه پیشرفت بیش از 50 درصدی دارد.

 

دیدار معاون وزیر بهداشت با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع دانشجویان علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه دانشجو در دانشگاه عنصر امیدبخش و موثر و محرکه اصلی دانشگاه است، اظهار داشت: بالاترین انگیزه پیشرفت در یک دانشگاه، دانشجو است لذا هیچگاه نباید دانشجو احساس انفعال و یأس داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، محمدعلی محققی تصریح کرد: دانشجو در دانشگاه یک مسئولیت اخلاقی در فرهنگ و تمدن ما دارد و آن اینکه هر دانشجوی پزشکی که از بیمارستان بهره می برد وظیفه دارد که از میراث گذشته که نتیجه تلاش اساتید و دانشمندان است پاسداری نموده و با احترام به استاد و احساس تعهد نسبت به جامعه این امر محقق خواهد شد.

وی بیان داشت: تعهد دیگر دانشجو این است که چیز دیگری نیز بر میراث علمی گذشته اضافه کند تا نسل بعدی از آن استفاده کند و ما هم آن کالای با ارزش که هر دانشجو می تواند به دانشگاه اضافه کند را انتظار داریم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: هر دانشجویی با توجه به ظرفیتها، استعدادها و قابلیت های خدادادی که در او نهادینه شده است می تواند به دانشگاه و پیشرفت علمی جامعه کمک کند.

در ابتدای این جلسه، 12 نفر از دانشجویان به نمایندگی از سایر دانشجویان، سوالات خود را در زمینه کمبودها و مشکلات فرهنگی، آموزشی و رفاهی دانشگاه مطرح کردند.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 78368
کلمات کلیدی