• 90/09/12 - 10:14
  • 17
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رفسنجان/ دستگاه سنگ شكن به زودي در مركز مرادي شهرستان رفسنجان راه اندازي مي شود.

رفسنجان/ دستگاه سنگ شكن به زودي در مركز مرادي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان راه اندازي مي شود

به زودي دستگاه سنگ شكن در مركز مرادي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان راه اندازي مي شود به گفته دكتر اسماعيلي رئيس دانشگاه كار نصب اين دستگاه به پايان رسيده و در حال آموزش كار با اين دستگاه هستيم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

دستگاه سنگ‌شکن در رفسنجان به زودی به بهره برداری می رسد

 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: برای نخستین بار در رفسنجان، دستگاه سنگ‌شکن خریداری و نصب شده و در حال آموزش پرسنل این بخش هستیم که تا آینده ای نزدیک در بیمارستان مرادی رفسنجان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر عباس اسماعیلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش ما بر این است که توسعه دانشگاه در شأن و جایگاه مردم رفسنجان باشد، اظهار داشت: علوم پزشکی رفسنجان یکی از سه دانشگاه کشور بود که توانست مجوز راه اندازی بخش ضایعات مغزی را اخذ کند که فضای فیزیکی آن آماده شده و در حال رایزنی برای خرید وسایل آن هستیم و تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه های ما حوزه درمان است که در این زمینه راه اندازی MRI با کیفیت بالا و تجهیز بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) به بخش VIP کیفیت درمانی شهرستان را بالا برده است.

اسماعیلی با انتقاد از وجود سردخانه در کنار بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) رفسنجان، گفت: عمده کسانی که در شهر فوت می کنند مراسم تشییع از محل سردخانه که کنار بیمارستان است صورت می گیرد که این موضوع مشکلات روحی و روانی را برای بیماران و پرسنل بیمارستان ایجاد کرده است.

وی خواستار انتقال سردخانه به مکانی دیگر شد و افزود: وجود این سردخانه در کنار بیمارستان یکی از نقاط ضعف شهرستان به شمار می رود که باید آن را منتقل کرد.

اسماعیلی اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 700 مورد آنژیو و بیش از 200 مورد جراحی قلب در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) انجام گرفته و بیش از 70 درصد مراجعان به بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب (ع) رفسنجان رضایت داشته اند البته ضعف‌هایی هم وجود دارد که باید آنها را از بین ببریم.

وی دریافت اعتبار نسبت به کل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در رفسنجان به همراه دو شهر دیگر کشور از بالاترین دریافت‌ها دانست و بیان داشت: توسعه دانشگاه علوم پزشکی موجب کاستی‌هایی در زمینه مخارج شده‌ است، اما با توجه به مطالبات این دانشگاه از شرکت‌های بیمه‌گر این امید می‌رود که کمبودها جبران شود.

وی همچنین از حضور یک پزشک متخصص داخلی در شیفت بعد از ظهر اورژانس بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب خبر داد و گفت: این موضوع از 15 آذر ماه جاری اجرا می‌شود.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: در ارزیابی صورت گرفته از دستگاههای دولتی در استان، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از بین 82 دستگاه استان رتبه 10 را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در بین دانشگاههای علوم پزشکی، به عنوان سومین دانشگاه در کشور در بحث ارتباطات مردمی شناخته شده است.

وی در ادامه به پیشرفتهای عمرانی در سایت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اشاره کرد.

اسماعیلی به ساخت دانشکده پزشکی در سایت دانشگاه اشاره و تصریح کرد: اعتبارات این دانشکده به طور کامل اخذ شده و این دانشکده نیز از 80 درصد پیشرفت برخوردار است و دهه فجر شاهد افتتاح آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: تنها دانشگاه در جنوبشرق کشور بودیم که توانستیم از کمیسیون ماده 32 مجوز 3 پروژه در سایت دانشگاه شامل کتابخانه، خوابگاه و سلف را اخذ کنیم که برای هر کدام از این پروژه ها یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و امیدواریم تا سال 92 به بهره برداری برسند.

اسماعیلی ادامه داد: در سایت دانشگاه همچنین بیمارستانی با کمک یکی از خیّرین در حال ساخت است که عملیات آبرسانی، برق رسانی و گودبرداری آن انجام گرفته است.

وی میزان پیشرفت پروژه های مسجد سایت دانشگاه را 100 درصد و سالن ورزشی در سایت را 50 درصد اعلام کرد و گفت: کارهای مطالعاتی مرکز مدیریت بحران سایت دانشگاه نیز انجام گرفته و کار ساخت آن از امسال آغاز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان سایت دانشگاه را یکی از بی نظیرترین سایتها در کشور دانست و افزود: در بحث زیرساختهای سایت 2 میلیارد تومان اعتبار از سوی ریاست جمهوری به آن اختصاص یافته است که هنوز این اعتبارات داده نشده که امیدواریم با نامه نگاریهایی که صورت گرفته این کار محقق شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,مقالات فرهنگ سازي,رفسنجان
  • کد خبر : 50910
کلمات کلیدی