• 93/07/12 - 12:46
  • 8
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

شیوع سرطان در رفسنجان از میانگین کشوری بالاتر است

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی شیوع سرطانها در رفسنجان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و گفت: در این رابطه راه اندازی مرکزی برای تشخیص سرطان در این شهرستان ضروری است.

به گزارش خبرنگار وب دا ، حسین آذین پیش از ظهر شنبه در آیین افتتاح دانشکده پزشکی رفسنجان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه بود، اظهار داشت: باید در این رابطه که سرطان در شهرستان بالاتر از میانگین کشوری است تحقیق و مشخص شود که آیا دلیلش خاک، آب یا هوا است و در این رابطه مجتمع مس باید اجازه مطالعه را بدهد.

وی با اشاره به افتتاح دانشکده پزشکی رفسنجان در سایت علوم پزشکی این شهر، گفت: افتتاح دانشکده پزشکی رفسنجان آرزوی 30 ساله دانشگاهیان بود که به ثمر نشست و چیزی جز همفکری و هم افزایی نبود.

وی مردم رفسنجان را مردمی با محبت و خیر برشمرد و تصریح کرد: این مردم صبورانه در برابر آبی که آرسنیک آن هشت برابر مجاز است، تحمل کرده‌اند‌ اگر چه پیگیری های ما ادامه دارد.

دکتر آذین ادامه داد: بیش از 700 بنای خیر در شهرستان رفسنجان از سوی خیران در زمینه های مختلف احداث شده است و هنوز دولت در رفسنجان بیمارستان نساخته است که این نشانگر حضور پررنگ خیران شهرستان است اما با توجه به خشکسالی و کمبود محصول می‌طلبد نگاه دولت بیشتر از گذشته باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت بیمارستان 96 تختخوابی امام حسین(ع) توسط خیر نظری، خاطرنشان کرد: در زمینه جایگزینی این بیمارستان با بیمارستان مرادی و زایشگاه نیک نفس با قدمت 54 ساله شهر نیازمند همکاری وزارتخانه هستیم‌.

وضعیت نامطلوب هتلینگ بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) رفسنجان

دکتر آذین وضعیت هتلینگ بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب(ع) رفسنجان را نامناسب توصیف کرد و گفت: وجود اتاق‌های سه، چهار و شش تخته و ضریب اشغال تختها به میزان بالاتر از 65 درصد موجب مراجعه بیماران به سایر نقاط کشور شده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت حاصل تعامل دولت و مجلس و بهره‌مندی مردم از خدمات نظام سلامت است، تصریح کرد: در کمیسیون تلفیق مجلس یک درصد ارزش افزوده برای امر سلامت اختصاص داده شده است.

به گفته وی بحث تمرکز‌زدایی در حوزه بهداشت و درمان که چند سالی است صورت گرفته نتیجه‌بخش بود و افتتاح بخش آنژیوگرافی در رفسنجان از اثرات این امر است که باید در دستور کار باشد.

لزوم راه اندازی بیمارستان در شهرستان انار

نماینده مردم رفسنجان و انار با اشاره به نیاز مردم شهرستان انار به داشتن بیمارستان، یادآور شد: با توجه به فاصله 95 کیلومتری این شهرستان از رفسنجان و 140 کیلومتری از یزد خواستار صدور مجوز راه‌اندازی بیمارستان در شهرستان انار هستیم. وی اظهار کرد: در این زمینه خیران برای تامین امکانات حضور دارند و در ماده 180 نیز چهار میلیارد تومان در اختیار نماینده و فرماندار قرار گرفته است و از وزارتخانه می خواهیم در زمینه بحث نرم افزاری و نظارت همکاری کند که خواسته بحق مردم این شهرستان است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 114067
کلمات کلیدی