• 93/08/19 - 11:19
  • 8
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان

مانور اطفا حریق در مرکز آموزشی درمانی نیک نفس رفسنجان

مانور اطفا حریق در محل مرکز آموزشی درمانی نیک نفس رفسنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا ، صبح امروز در پی اعلام یک فقره آتش سوزی در اورژانس زایشگاه نیک نفس رفسنجان اعضا ستاد بحران مرکز فراخوانده شدند و با آتش نشانی نیز تماس گرفته شد.

دکتر حمید ابوسعیدی رییس مرکز آموزشی درمانی نیک نفس در حاشیه این عملیات اظهار داشت: پس از اعلام این آتش سوزی دستور تخلیه اورژانس اعلام و بیماران به محل پارکینگ مرکز انتقال داده شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به آتش سوزی که در طول مسیر انتقال بیماران به به پارکینگ رخ داده بود نیروهای مدیریت بحران مرکز این آتش را مهار کردند وآتش سوزی بزرگ توسط ماموران آتش نشانی مهار شد.

دکتر ابوسعیدی بیان داشت: بیماران مستقر در پارکینگ توسط تیم درمان مستقر به صورت سرپایی مداوا شدند وپس از خاموشی کامل آتش سوزی،بیماران برای ادامه درمان به سایر بخش‌ها منتقل شدند.

وی ادامه داد: عملیات مذکور ساعت 8و30دقیقه آغاز و در پس از یک ساعت با موفقیت به پایان رسید و علت این حادثه اتصال سیم های برق اعلام شد. این مسئول متذکر شد: این مانور هر سال جهت آمادگی نیروها و همچنین آماده بودن دستگاههای اطفا حریق در شرایط بحران انجام می‌شود.

سید احمد نبوی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان رفسنجان در ادامه اظهار داشت: آمادگی پرسنل و دستگاههای اجرایی امری مهم وضروری است و همواره در برابر آتش سوزی باید این آمادگی وجود داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته آموزش های زیادی به صورت رایگان از سوی سازمان آتش نشانی به کلیه نیروها ارائه شد. نبوی خاطر نشان کرد: وجود دستگاههای اطفا حریق در مراکز اجباری است اما زمان آتش سوزی های جزیی باید حتما آتش نشانی در جریان باشد زیرا آتش سوزی های کوچک می‌توانند زمینه ساز آتش سوزی‌های بزرگ باشند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 115878
کلمات کلیدی