• 94/10/22 - 11:31
  • 21
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

نجات جان مادر باردار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از نجات جان یک مادر باردار توسط پزشکان مجرب و متخصص بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از نجات جان یک مادر باردار توسط پزشکان مجرب و متخصص بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر علی اسماعیلی ندیمی گفت: خانم بارداری در تاریخ پنجشنبه 10 دی ماه به علت تنگی نفس و تب و سرفه به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان مراجعه و در بخش ویژه تنفسی بستری می شود.
وی افزود: این خانم عصر همان روز به علت تشدید تنگی نفس به بخش ICU منتقل می شود و به علت تشدید بیشتر تنگی نفس در روز بعد نیاز پیدا می کند که از طریق دستگاه تنفسی به وی تنفس داده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد: با توجه به اینکه این خانم باردار در حاملگی بیشتر از 36 هفته بوده و می توانسته زایمان کند. عصر روز جمعه 11 دی ماه گروهی از پزشکان شامل متخصص بیهوشی، 2 نفر متخصص زنان و زایمان، متخصص عفونی، متخصص ریه و پزشکانی که لازم بود که مجموعاً 10 نفر بودند بر سر بالین بیمار حاضر که تا حدود 12 نیمه شب این بیمار با وجودی که از دستگاه تنفس استفاده می کرد، زایمان طبیعی کرد.
دکتر اسماعیلی ندیمی با اشاره به اینکه نوزاد این خانم در سلامت کامل به دنیا آمد، تصریح کرد: پس از زایمان طبیعی، این بیمار چند روزی حالش خوب نبود و از روز سوم بعد از زایمان طبیعی به تدریج حال عمومی اش رو به بهتر شدن نهاد و خوشبختانه درمانهای متعددی که برای وی گذاشته شده بود به تدریج کم شد و در تاریخ 20 دی به بخش عادی منتقل و ظرف یکی دو روز آینده قابل ترخیص می باشد.
وی در پاسخ به این سوال که این خانم مبتلا به آنفلوآنزا بوده است یا خیر، گفت: در بستری مشکوک به آنفلوآنزا بود اما پس از انجام آزمایش این مورد منفی شد.
دکتر اسماعیلی ندیمی با قدردانی از همکاران خود و پزشکان مجربی که توانستند این خانم را از مرگ حتمی نجات دهند، خاطرنشان کرد: نظام مراقبتی کشور حساسیت بیشتری نسبت به زنان باردار دارد و از طرفی این بیمار شرایط خاصی داشت بنابراین نیاز بود که گروههای مختلف پزشکی اظهارنظر و مداخله کنند.
تشکر همسر بیمار از کادر پزشکی رفسنجان
رضا میرزایی همسر این خانم نیز در این رابطه گفت: خانم من قبل از اینکه در بیمارستان بستری شود، سرما خورده بود. با توجه به اینکه حامله بودند مشکل تنفسی برای ایشان پیش آمد برای همین او را در بخش داخلی زنان بیمارستان بستری کردیم.
وی افزود: به علت عفونت زیاد، وی به بخش ICU منتقل شد، پرسنل این بخش واقعا رسیدگی کردند مخصوصاً آقای حمید کریمیان.
وی گفت: امید ما اول به خدا و ائمه معصومین(ع) و بعد پزشکان بود که از نظر پرسنل پزشکی همه تلاش کردند و زحمت کشیدند که هم فرزندم را سالم به دنیا آوردند و هم مریض مان را نجات دادند.
وی در پایان از تلاش پزشکان بخصوص دکتر فرح بخش، دکتر اسماعیلی، دکتر سجادی و خانم دکتر حسینی تشکر و قدردانی کرد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 138478
کلمات کلیدی