• 94/11/04 - 13:42
  • 1
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

نقش داوطلبین سلامت در ارتقای سلامت مردم غیر قابل انکار است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نقش داوطلبین و رابطین سلامت را در ارتقای بخش سلامت مردم جامعه غیر قابل انکار و تأثیرگذار خواند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نقش داوطلبین و رابطین سلامت را در ارتقای بخش سلامت مردم جامعه غیر قابل انکار و تأثیرگذار خواند.
به گزارش خبرنگار وب دا ، دکتر علی اسماعیلی ندیمی در مراسم تقدیر از داوطلبین علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: یکی از سازمانهایی که کارش غیربخشی است و بدون هماهنگی های بین بخشی نمی تواند موفق باشد ادارات بهداشت است و سلامت امر غیر بخشی است و اگر ادارات و سازمانها و بخش های مختلف به کمکش نیایند موفق نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: داوطلبین سلامت یکی از ارکان این هماهنگی و همکاری هستند که رابطی بین مردم و موسسات ارائه دهنده خدمات سلامت.
اسماعیلی ندیمی افزود: فعالیت داوطلبین سلامت فعالیتی کاملاً مبتنی بر شواهد علمی است و همه جای دنیا این فعالیتها انجام می شود.
وی تصریح کرد: در سال 2009 در آمریکا 63 میلیون داوطلب سلامت وجود دارد که سالیانه 1/8 میلیارد ساعت وقت صرف مردم می کنند که معادل 169 میلیارد تومان پول است که اگر قرار است دولتها این مقدار هزینه کنند مقدور نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: از نگاه اقتصادی داوطلبین سلامت نقش بسیار زیادی در حرکت به جلوی سلامت انجام دهند و سطح ارائه خدمت داوطلبین سلامت در کشورهای مختلف متفاوت است.
اسماعیلی ندیمی به اثرات اجتماعی خدمات داوطلبین سلامت اشاره و بیان کرد: نظام بهداشتی ایران در حال بازنگری نرم افزاری است و سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شد و زمان این فرا رسیده که فرم خدمات را بالا ببریم.
وی با اشاره به افزایش سن در جمعیت کشور، تصریح کرد: بسیاری از همه گیری بیماریها در جامعه و نمای بیماریها تغییر کرده است پس نظام شبکه باید خدمات جدیدی را برای حفاظت و مراقبت از سلامت مردم تعریف کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تأکید کرد: وجود یک داوطلب سلامت در هر محله باید یکی از اهداف نظام شبکه بهداشت باشد پس هنگامی که سلامت اساساً کارغیر بخشی است شرایط جغرافیایی هم متفاوت است پس آموزشها نیز باید متفاوت باشد.
اسماعیلی ندیمی با اشاره به خصوصیات داوطلبین و رابطین سلامت، ابراز داشت: این افراد متشخص، با ثبات، قابل اعتماد، صبور، متعهد هستند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم گفت: داوطلبین خدوم سلامت جای تقدیر دارند و امیدوارم با نیت خیری که دارید شاهد تحول در بخش سلامت و بهداشت باشیم.

محسن ارسلان افزود: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید تحول شگرفی در بخش درمان و آموزش پزشکی ایجاد شد و رفسنجان نیز با انتخاب شایسته و بجای دکتر اسماعیلی به عنوان ریاست دانشگاه و بکارگیری پتانسیل های خوب در این زمینه شاهد تحول خوبی در این زمینه بودیم.
وی ابراز داشت: مدیریت بسیار خوب دور اول شیوع آنفلوآنزا در شهرستان جای تقدیر و تشکر دارد که همکاران علوم پزشکی رفسنجان به شایستگی از انجام این وظیفه و مدیریت کردن آن برآمدند.
وی در ادامه بر لزوم مشارکت فعال در برنامه های دهه فجر و حضور در انتخابات حساس و مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و یادآور شد: امیدواریم با توصیه های ریاست محترم جمهور کردند عزیزان شورای نگهبان یک تجدیدنظر اصلاحی را داشته و به همه سلایق توجه داشته باشند.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 139136
کلمات کلیدی