• 93/07/29 - 12:37
  • 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

200 میلیون نفر در دنیا از کمردرد رنج می‌برن

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در همایش همایش پوکی استخوان گفت : 200 میلیون نفر در دنیا از کمردرد رنج می‌برند و در کشور ما 8,4 درصد مردان و 7,7 درصد زنان بیماری پوکی استخوان دارند یعنی 2 میلیون نفر در معرض این بیماری هستند

به گزارش خبرنگار وب دا ، دکتر احمد جمالی‌زاده افزود : پوکی استخوان بیماری خاموشی است که با افزایش سن، احتمال بروز آن بالا می‌رود و با توجه به اینکه جمعیت کشور ما رو به سالمندی است این بیماری در کشور زیاد می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه عمده عامل این بیماری کمبود ویتامین دی و کلسیم است، افزود: کمبود ویتامین دی در جوانان به ویژه زنان زیاد شیوع دارد از این رو طرح مکمل ویتامین دی برای دانش‌آموزان آغاز شده است.

دکتر جمالی‌زاده اظهار کرد: در تمام موارد به ویژه در شکستگی‌ها یک سوم تشخیص داده می‌شود و اقدامات درمانی انجام می‌شود اما برای دو سوم دیگر اقدامی صورت نمی‌گیرد و مشکلاتی به وجود می‌آید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تغذیه مناسب، ترک دخانیات و الکل، استفاده از ویتامین دی و کلسیم را تا حد زیادی در پیشگیری از پوکی استخوان موثر دانست و متذکر شد: پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و رعایت عوامل قابل کنترل در پیشگیری از بیماری‌های ناشی از پوکی استخوان موثر است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,رفسنجان
  • کد خبر : 114892
کلمات کلیدی