• 92/09/02 - 13:39
  • 12
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
به گزارش خبرنگار وبدا

افتتاح بیمارستان صحرایی در منطقه طرود شاهرود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: برپایی بیمارستان صحرایی به منظور ارايه خدمات تخصصي در منطقه طرود و آمادگي براي زمان بحران است.

دكتر اعرابي رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان شاهرود با تبریک هفته مبارک بسیج و تجلیل از بسیجیان عاشورایی با  ارائه گزارشی از برنامه های بسیج جامعه پزشکی گفت: این بیمارستان كه به نام شهيد محمد حسين افتخاري نامگذاري شده است به  همت بسیج جامعه پزشکی شهرستان و استان سمنان  خدمات تخصصی درمانی را به جمعیت های تحت پوشش روستاهاي منطقه طرود ارائه می دهد.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی علاوه بر برنامه‏های مرتبط با تخصص خود، کارهای فرهنگی مختلفی را نیز انجام می‏دهد که از آن جمله، تجلیل از شهدا و ایثارگران این جامعه ارزشمند است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به جمله رهبر انقلاب پیرامون گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا را کمتر از شهادت نمی‏دانند و چند سالی است که یادواره شهدای جامعه پزشکی در استان و شهرستان برگزار می‏شود که قابل تقدیر و تحسین است.

اعرابی افزود: شهید شاخص امسال بسیج جامعه پزشکی، سیدمرتضی قاضی است و باید همیشه و در همه حال یاد و نام شهدا را در جامعه و اذهان خود زنده نگه داریم.

رئیس بیمارستان صحرایی شهید افتخاری طرود خاطر نشان کرد: حرکت‏های جامعه پزشکی امروز در مسیر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدایی همچون افتخاری، عامریون و یحیایی است و ما به این موضوع افتخار می‏کنیم.

وی بیان کرد: بسیج جامعه پزشکی شاهرود 16 شهید دارد که هر ساله یادواره‏ای برگزار و یاد و نام آنها گرامی داشته می‏شود و نامگذاری این بیمارستان صحرایی هم در همین راستا انجام شده است.

اعرابی با بیان اینکه این نوع برنامه‌ها علاوه بر ارايه خدمات تخصصي درماني تمرین برای زمان بحران است، اظهار کرد: حضور هلال احمر، اورژانس و دیگر دستگاه‏های امدادی در اینجا باعث تقویت روحیه آمادگی و خدمت‏رسانی به دیگران می‏شود.

وی با اشاره به برپایی بیمارستان صحرایی در طرود گفت: بیمارستان صحرایی شهید محمدحسين افتخاری اولین بیمارستان صحرایی استان است كه قابل حمل در شهرستان است و با استقرار آنها دراين  منطقه درمي يابيم كه از آن در چه مسافتي مي توانيم استفاده كنيم

وی تاکید کرد:هدف از افتتاح این بیمارستان صحرایی توسعه خدمات درمانی موردنیاز در مناطق محروم است

شايان ذكر است این بیمارستان در محوطه دهیاری طرود به مساحت قریب به ۱۰۰۰ متر برپا شده است كه شامل : بخش بستر ي و مراقبت هاي ويژه ،آزمایشگاه ،دندانپزشکی ،شنوایی سنجی ،بینایی سنجی ،داروخانه و تزریقات و پانسمان  ایجاد گردیده که به مدت ۴ روز به اهالی دهستان طرود و روستاهای اطراف خدمت‏رسانی خواهد کرد.

وی اعلام کرد:در این بیمارستان متخصصان زنان و زایمان،داخلی ،اطفال،جراحی عمومی و پزشک عمومی حضور دارند
وی گفت:تمامی خدمات دراین مدت دراین بیمارستان صحرایی به صورت رایگان انجام می شود .
اعرابی اظهار داشت : چند روز قبل از افتتاح این بیمارستان صحرایی بیماریابی انجام شده است و در زمان افتتاح وکار این بیمارستان،بیمارن به پزشک های متخصص ارجاع داده می شوند .

قابل توجه اين كه  مردم از ابتدای صبح با دفترچه در جلوی بیمارستان برای ویزیت حاضر و لحظه شماری می‏کردند تا بیمارستان افتتاح و دکترها برای ویزیت بیاند و در همین روز اول یک عمل جرایی سرپایی نیز توسط پزشکان انجام شد.

افتتاح این بیمارستان صحرایی كه  توسط خانم لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید محمد حسین افتخاری افتتاح شد  فرمانده سپاه قائم آل محمد(ص)استان سمنان ،فرمانده سپاه شاهرود و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان شاهرود حضور داشتند .
وی در پایان خاطر نشان کرد: "بیمارستان صحرایی شهید افتخاری" از 30 آبان الی چهارم آذر ماه آماده ارائه خدمات پزشکی رایگان به مردم مناطق محروم جنوب شهرستان شاهرود است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شاهرود
  • کد خبر : 97783
کلمات کلیدی