• 92/09/23 - 16:01
  • 14
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
به گزارش خبرنگار وبدا

تكريم و معارفه روسای قبلي و جدید دانشگاه علوم پزشکي شاهرود

تكريم و معارفه روسای قبلي و جدید دانشگاه علوم پزشکي شاهرود روز چهارشنبه 20آذرماه در تالار سلامت دانشگاه با حضورمعاون بهداشت وزير ، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران شاهرود و میامی ،ائمه جمعه ،روسای دانشگاه های شاهرود ،مديران و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و اعضاي هيات علمي برگزار شد.

 تكريم و معارفه روسای قبلي و جدید دانشگاه علوم پزشکي شاهرود روز چهارشنبه 20آذرماه در تالار سلامت دانشگاه با حضورمعاون بهداشت وزير ، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران شاهرود و میامی ،ائمه جمعه ،روسای دانشگاه های شاهرود ،مديران و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و اعضاي هيات علمي برگزار شد.

در اين مراسم دكتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزير گفت:  توجه به فقرای جامعه در همه امور به ویژه درمان باید بیش از سایرین باشد  زیرا آنها به دلایل مختلف شرایط زندگی شان زودتر مریض می شوند و نیازمند حمایت ویژه هستندكه  در این راستا باید در بخش بهداشت و درمان،امکانات ابتدا به سوی فقرا برود و سپس به سمت اغنیا.
وی با اشاره به اینکه عقل گرایی باید سرلوحه امور باشد افزود : عقل توان به کارگیری تجربه ،دانش ،تصمیم صحیح و برنامه ریزی درست است و با تاكيد به اين نكته هیچ موفقیتی بدون توسل به قانون و قانونگرایی ممکن نیست ،حاکمیت امروز از آن قانون است و باید به قانون احترام گذاشت و آن را رعایت کرد. ومسوولیت و پاسخگویی به مردم از دل قانونگرایی بیرون می آید.

دكتر سياري همچنين به جایگاه علمی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره كرد و گفت :هرم قدرت در دانشگاه باید نقد پذیر باشد و از جمود فکری پرهیز کند.
و هرجا جمود فکری در کار باشد از موفقیت خبری نیست و نباید به دنبال تفرقه بود ،زیرا تفرقه فرصت کار کردن را از انسان می گیرد.

معاون بهداشت ،وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت : در دانشگاه باید فضاها باز باشدودانشگاهها محل کرسی های آزاداندیشی هستند و باید در دانشگاه ها شایسته سالاری و آزاداندیشی را تجربه کنیم و مسیر را برای پیشرفت و تحقق مدیریت باز کنیم و
در مدیریت و انجام امور ،اعتماد سازی کنیم و امیدواری در دلهای دیگران به وجود آوریم.و پایه های اعتماد سازی در سه مقوله امانتداری ،صداقت و وفای به عهد خلاصه می شود.

وی اضافه کرد : اگر در دانشگاه این سه اصل را رعایت کنیم ،پایه دانشگاههای ما درست می شود و اینها باید در دانشگاهها تمرین شوند.

سیاری با اشاره به وظایف دانشگاههای علوم پزشکی در خصوص حفظ سلامت روحی و جسمانی جامعه تصریح کرد :کلیه نهادها ،سازمانها ،دستگاههای اجرایی و نظامی وانتظامی باید این دانشگاهها را در رسیدن به اهدافشان ،یاری کنند.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در اين مراسم ضمن تقدیر از دولت تدبیر و امید درانتخاب شایسته ،توانمند و تخصصی وزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی گفت : امیدواریم در زمان مدیریت وی ،شاهد تحولات و اثرات خوبی باشیم.
امروز باید سهم قابل توجهی در اختیار بهداشت و درمان گذاشت تا رشد و توسعه بیشتری پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد : بنابر اظهارات وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سرتاسر کشور حدود 300بیمارستان در دست احداث داریم که امیدواریم به این موضوع توجه خاص شود.
كاظم جلالي خاطر نشان کرد : نگاه دولت دربخش بهداشت و درمان ،مبتنی برحل مشکلات و کمک به مستمندان است.و در بخش دانشگاه علوم پزشکی باید سعی شود با توجه به امکانات و زیرساخت های موجود در هر منطقه ای دانشگاه ایجاد شود ،تا بتوانیم نیروهای متخصص ومتعهد واقعی تربیت کنیم.

جلالی در خصوص دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت : این دانشگاه از زیرساخت های مناسبی برخوردار است و امیدواریم با مساعدت وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی، شاهد افزایش رشته های تحصیلی در این دانشگاه باشیم.

همچنین حکم انتصاب دكتر سیدعباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توسط معاون بهداشت، وزیر بهداشت ،درمان ،و آموزش پزشکی به وی اعطا شد. و از دكتر اعرابي ريئس سابق دانشگاه علوم پزشكي بااهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.
شايان ذكراست در اين مراسم دكتر اعرابي گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در حوزه سلامت توسط دانشگاه علوم پزشكي شاهرود از سال 89 تا 92 را ارائه نمود .همچنين دكتر موسوي با اشاره به اهميت مشاركت كليه سازمانها در تحقق اهداف سلامت اعلام داشت ما نيازمند توجه واقع بينانه به وضعيت موجود دانشگاه و نيازمنديهاو مشكلات آن مي باشيم كه در اين مسير شناخت وضع موجود نخستين شرط حركت به سوي شرايط مطلوب مي باشد.

 .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شاهرود
  • کد خبر : 99314
کلمات کلیدی