• 92/08/11 - 17:26
  • 9
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی دانشگاه

.

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی دانشگاه

    دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بازدید کرد.

در این بازدید که دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر رحمتی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر وحیدی رئیس دانشکده داروسازی و روسای مراکز تحقیقاتی مستقر در این دانشکده نیز حضور داشتند، دکتر ملک زاده آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی مختلف را مورد بازدید قرار داد.

دکتر ملک زاده در این بازدید از آزمایشگاههای فیتوشیمی، مرکز تحقیقات فیتوشیمی، آزمایشگاه تصویربرداری از حیوانات کوچک، PCR، فلوسایتومتری، HPTLC، آنالیز عنصری، آزمایشگاه تشدید مغناطیسی هسته ای ، آزمایشگاههای گروه فارماسیوتیکس مشتمل بر تخمیر، میکروبیولوژی دارویی، کنترل کیفیت داروها، بیوفارماسی و فارماکوکینتیک، آنالیز فیزیومکانیکال، آزمایشگاههای شیمی دارویی شامل شیمی آلی، عمومی و تجزیه ، آزمایشگاه دستگاهی ، آزمایشگاه تحقیقاتی ، آزمایشگاه بیوتکنولوژی، الکتروفورز، میکروسکوپ نوری، لومینومتری، شیمی سنتز، مرکز زشد فناوریهای دارویی دانشگاه و همچنین کتابخانه دانشکده  داروسازی که در طبقات مختلف این دانشکده مستقر هستند بازدید بعمل آورد.

در بازدید از آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی و بخشهای مذکور دکتر کبارفرد رئیس این آزمایشگاه به بیان توضیحاتی درخصوص تاریخچه ، عملکرد و کارآیی دستگاههای مستقر شده در ساخت و تولید داروها، چشم انداز آینده و اهداف آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی دانشگاه پرداخت که بسیار مورد توجه دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت قرار گرفت و خاطرنشان کرد که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی این کار را به نحو احسن انجام داده است و در این زمینه بهترین نمونه کشوری می باشد.

در ادامه دکتر ملک زاده از آزمایشگاههای دانشکده داروسازی بازدید کرد که رئیس دانشکده و روسای آزمایشگاههای مذکور به ارایه توضیحاتی در این خصوص پرداختند.

 در خاتمه بازدید نشستی صمیمانه با حضور دکتر ملک زاده ، دکتر پیوندی ، دکتر رحمتی، دکتر وحیدی و مسوولان مراکز تحقیقاتی و  آزمایشگاهای جامع تحقیقاتی دانشکده داروسازی برگزار شدکه هریک از حاضران ضمن بیان نظرات و پیشنهادات به تبیین چشم انداز آزمایشگاههای جامع تحقیقاتی دانشگاه پرداختند.

دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت این بازدید را بسیار مثبت و مایه خوشنودی عنوان کرد و آمادگی خود را برای حمایت از فعالیتهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اعلام کرد.

وی با بیان رهنمودهایی ارایه توانمندیهای مجموعه به سایر بخشها و سرویس دهی به واحدهای خارج دانشگاهی را راهی برای جلب مشارکت و اعتبارات برشمرد که می تواند راهگشای مسایل مجموعه و درآمدزا باشد.

دکتر ملک زاده با اشاره به این موضوع که نظام ارزشیابی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی در حال تغییر است  این گونه فعالیتها را در ارزیابی جدید بسیار موثر برشمرد.

لازم به ذکر است دکتر پیوندی در ابتدای این بازدید ضمن حضور بر مزار شهدای گمنام دانشکده داروسازی و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامیداشت.

خبرنگار: سعیده عباسی

تاریخ:11/8/92

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 96718
کلمات کلیدی