• 93/03/04 - 16:52
  • 15
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

برگزاری جلسه ستاد مرکزی تحول نظام سلامت با حضور دکتر امامی رضوی و دکتر حریرچی

.

برگزاری جلسه ستاد مرکزی تحول نظام سلامت با حضور دکتر امامی رضوی و دکتر حریرچی

 روابط عمومی دانشگاه : ستاد مرکزی طرح تحول نظام سلامت با حضور دکتر امامی رضوی قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها، دکتر حریرچی معاون توسعه وزارت بهداشت، دکتر صفی خانی مشاور معاون درمان وزارت بهداشت ودکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که معاونان درمان، توسعه و غذا و داروی هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در پایتخت، تعدادی از روسای بیمارستان های تابعه آنها و مدیران ستادی طرح تحول در حوزه درمان نیز حضور  داشتند، پس از بحث و بررسی درخصوص صورتجلسه ارسالی مدیران گروه بیهوشی هر سه دانشگاه، مقرر شد سه دانشگاه علوم پزشکی درخصوص راه اندازی سریع بخش ICUدر برخی از مراکز تابعه امکان سنجی و قابلیت های موجود مورد ارزیابی قرار گیرد. 

در ادامه جلسه دکتر خاکی سرپرست اداره کل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ضمن ارایه گزارشی به تبیین نتایج بازرسی کارشناسان از برخی بیمارستان های تحت پوشش دانشگاهی پرداخت و روسای بیمارستان های حاضر در جلسه نیز درخصوص موارد مطرح شده توضیحاتی ارایه کردند.

سپس اعضای حاضر در نشست درخصوص رفع مشکلات موجود بیمارستان ها در زمینه تجهیزات پزشکی به  بحث و تبادل نظر پرداختند که در نهایت مقرر شد لیست تجهیزات پزشکی بیمارستانی به ویژه تجهیزات ارتوپدی که خارج از لیست مورد تایید معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت می باشند توسط دانشگاه های مستقر در استان تهران با توجه به سقف اعتبارات ریالی تعیین شده، تهیه شود تا در قالب صورتجلسه بیمارستانی و دانشگاهی به اداره کل تجهیزات وزارت بهداشت برای  تایید نهایی ارسال شود.    

دکتر یاوری معاون درمان دانشگاه و دبیر ستاد مرکزی استان تهران نیز در این نشست ضمن ارایه نمونه فرم پیشنهادی ارجاع بین دانشگاهی بیماران که توسط ستاد مرکزی تهیه شده بود به بیان توضیحاتی در این خصوص پرداخت که در نهایت با تایید فرم پیشنهادی مقرر شد تمامی بیمارستان های استان تهران در ارجاع های بین بیمارستانی از این فرم استفاده کنند.

گفتنی است در خاتمه جلسه مذکور معاونان درمان برای انجام نظارت های مدون و یکسان سازی چک لیست های نظارتی نکاتی را بیان کردند و مقرر شد در جلسه بعدی با حضور مسوولان مربوطه راهکارهای لازم درخصوص بازدیدها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.  

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 108598
کلمات کلیدی