• 92/06/19 - 07:31
  • 10
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

بیشترین حجم درمان کشور برعهده دستیاران است

.

بیشترین حجم درمان کشور برعهده دستیاران است

  روابط عمومی دانشگاه: دکتر عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه آزمونهای بورد و تقدیر از برگزیدگان بر رعایت  حداکثر موارد امنیتی و علمی در آزمونها  تاکید کرد.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: بیشترین حجم درمان کشور برعهده دستیاران است که حتی در ایام تعطیل نیز به ارایه خدمت به مردم می پردازند و به شما دستیاران که بعد از یک ماراتن چند ساله  توفیق یافتید به درجه تخصص و فوق تخصص برسید که به شما و به ویژه خانواده های شما تبریک می گویم .

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: آزمون دانشنامه تخصصی امسال در 25 رشته و فوق تخصصی در 24 رشته برگزار شد. در آزمون تخصصی 2529 نفر در مرحله کتبی و 2058 نفر در شفاهی شرکت داشتند که از این تعداد 98 نفر در مرحله کتی غایب بودند و 396 نفر نیز فقط در شفاهی ثبت نام کرده بودند. در مرحله کتبی 1664 نفر شرکت داشتند و 98 نفر غایب بودند. و در کل 66 درصد دواطلبان تخصصی در مرحله  کتبی قبول شدند و 34 درصد مردود شدند.

وی در ادامه گفت: در آزمون آسکی تخصصی نیز 2032 نفر شرکت داشتند که 1558 نفر قبول شدند و 77 درصد قبول شفاهی و 23 درصد مردودی داشتیم.

دکتر عین اللهی با اشاره به نتایج آزمون دانشنامه فوق تخصصی گفت: در آزمون فوق تخصصی نیز 261 نفر در مرحله کتبی و 236 نفر در مرحله شفاهی شرکت داشتند که از این تعداد در مرحله کتبی  214 نفر قبول و 47 نفر مردود و چهار نفر غایب بودند  و بطور کلی 82 درصد قبولی و 18 درصد مردودی داشتیم.

وی افزود: در آزمون شفاهی فوق تخصصی نیز 236 نفر شرکت داشتند که 205نفر قبول و 30 نفر مردود داشتیم  بنابراین 87 درصد قبول و 13 درصد مردود شدند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به رعایت  حداکثر موارد امنیتی و علمی در آزمونها به ارایه گزارشی اجمالی از روند برگزاری آزمون امسال از جمله جلسات هماهنگی دبیران بورد تخصص و فوق تخصص، برگزاری انتخابات برای تعیین دبیران بورد، مراسم افتتاحیه ، بازدید  مقام وزارت از مراحل طراحی سوال و محل برگزاری آزمون و... پرداخت و از تمامی دست اندرکاران اجرای آزمون ، ریاست دانشگاه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، همکاران معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی تقدیر کرد  و اظهار امیدواری کرد این زحمات مورد قبول خداوند قرار گرفته و همگی بتوانیم درجهت آرمانهای امام راحل و انقلاب گام برداریم.

خبرنگار : سعیده عباسی

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 95026
کلمات کلیدی