• 92/08/27 - 11:32
  • 8
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

تاکید ریاست دانشگاه بر تلفیق گروههای پایه و بالینی ، بازنگری طرح ریفرم ، ایجاد فضای وفاق و استفاده از تمامی توانمندیها

.

تاکید ریاست دانشگاه بر تلفیق گروههای پایه و بالینی ، بازنگری طرح ریفرم ، ایجاد فضای وفاق و استفاده از تمامی توانمندیها 

 

  روابط عمومی دانشگاه : مراسم تکریم دکتر رمضانی و معارفه دکتر مرعشی روسای قدیم و جدید دانشکده پزشکی با حضور ریاست دانشگاه و... در تالار ابن سینا برگزار شد.

در این مراسم که اعضای هیات رئیسه، مسوولان و مدیران ارشد،روسای دانشکده ها، مراکز پزشکی و مراکز تحقیقاتی ، اساتید ، اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان نیز حضور داشتند،  دکتر پیوندی رئیس دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) اظهار امیدواری کرد که این عزاداریها مقبول درگاه احدیت واقع شود و بتوانیم در راهی خدمتگزاری کنیم که مورد رضایت خداوند باشد و ادامه دهنده راه شهدای کربلا باشیم.

 وی ضمن تقدیر ویژه از زحمات دکتر رمضانی در سه سال گذشته که با همکاری مجموعه دانشکده پزشکی توانست منشا خدمات پرخیر و برکتی در دانشکده پزشکی باشد، دکتر مرعشی را یکی از فرزندان دانشگاه عنوان کرد و با اشاره به سوابق درخشان ، خصوصیات اخلاقی ویژه و ارتباطات گسترده داخلی و خارج دانشگاه وی افزود: این مسوولیت از یک سردار زحمتکش به سردار رشید دیگری در دانشگاه سپرده شده و  امید است با همدلی و نشاط و همکاری مجموعه دانشکده پزشکی شاهد تعالی و پیشرفت آن در سطح دانشگاه، کشور و جهان باشیم.

رئیس دانشگاه با اشاره به حضور چهره های ملی بسیار در این دانشگاه که مایه افتخار هستند، مهمترین رکن دانشگاه را اساتید، دانشجویان و کارکنان برشمرد و تاکید کرد باید از توانمندیهای افراد مختلف در پیشبرد امور بهره ببریم و دست به دست هم داده تا بتوانیم ضمن افزایش و ارتقای کیفیت خدمت رسانی، دانشگاه را به جایگاه شایسته خود برسانیم.

وی با اشاره به ایجاد فضای اعتدال در دانشگاه و وزارتخانه،  دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی که همواره پیشگام و پیشرو بوده است را بزرگترین دانشکده پزشکی کشور برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به عوامل متعدد این دانشکده در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و ما انتظار داریم همچنان پر فروغ و پیشگام باشد و انشاءا.. این عزیز تازه نفس بتواند این دانشکده را به افق بالاتری در سطح کشور و منطقه برساند.

دکتر پیوندی در ادامه سخنان خود مواردی را مورد تاکید قرار داد که از جمله آنها می توان به تلفیق بین گروههای پایه و بالینی ، بازنگری طرح ریفرم بعنوان یکی از مترقی ترین طرحها با همکاری اساتید و دستیاران و تبدیل  آن به یک الگوی مناسب برای دانشکده های کشور، ایجاد فضای وفاق و دوستی بین کارکنان و اعضای هیات علمی و مجموعه دانشکده پزشکی، استفاده از تمامی توانمندیها و... اشاره کرد.

وی در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: ما اهل شعار نیستیم و انشاءا... با همکاری عزیزان بتوانیم طرحهای پژوهشی و آموزشی را گسترش داده ، مسیر ارتقای وتعالی وپیشرفت دانشکده را پیموده و جایگاههای بالاتری را در سطوح مختلف ملی و بین المللی کسب کنیم .

دکتر علیرضا رمضانی رئیس سابق دانشکده پزشکی نیز در این ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان  و تقدیر از حضور مسوولان، کارکنان و تمامی دانشگاهیان با اشاره به آیه 199 سوره اعراف سخن خود را آغاز کرد.

 دکتر رمضانی ضمن ارایه گزارشی درخصوص عملکرد خود اظهار داشت: در دوران تصدی مسوولیت دانشکده پزشکی با همکاری مجموعه دانشکده 120 طرح جدید انجام .

وی ضمن تقدیر از روسای پیشین دانشکده پزشکی و تلاشهای همکاران حوزه های مختلف آموزشی، تحصیلات تکمیلی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی ، پشتیبانی و... در دانشکده پزشکی پیشبرد طرحهای مذکور را مرهون زحمات و همکاریهای آنان برشمرد.

تاسیس شورای جوانان ، ایجاد کمیته EDO، برگزاری جلسات هم اندیشی برنامه اصلاحات، طراحی کامل فاز دوم اصلاحات با همکاری EDC  ، جشنواره ریفرم دانشکده پزشکی  ،  اخذ مجوز راه اندازی 20 رشته در طول سه سال گذشته، تاسیس معاونت امور هیات علمی بیمارستانها، تشکیل گروه پزشک خانواده ، راه اندازی کمیته آموزش ، به روز رسانی بانک اطلاعات اعضای هیات علمی، استقرار نرم افزار پایش هیات علمی ، ساماندهی طرح اساتید مشاور ، برگزاری کارگاههای استاد مشاور ، تشکیل شورای فرهنگی دانشکده پزشکی ، برگزاری جشن فارغ التحصیلی اولین و دومین دوره فارغ التحصیلان طرح ریفرم ، دعوت از دانش آموزان برای بازدید از دانشکده ، برنامه راهبردی دانشکده در سال 92 ، سنجش عملکرد ، پرداخت 100 درصد حق محرومیت از مطب ، بازسازی و بهسازی (کلاسهای درسی و محوطه مسجدالنبی و تالار ابن سینا و دپارتمان زبان) ، گسترش سایت انفورماتیک، تجهیز اتاق سرور، بازسازی واحد میکروسکوب الکترونیک، تجهیز مرکز آموزش مهارتهای بالینی ، تکمیل سر در دانشکده پزشکی و... از جمله طرحهایی بود که  دکتر رمضانی در گزارش خود به آنها اشاره کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : این پروژه ها با کمک و جلب مشارکت خیرین و والدین دانشجویان صورت گرفته است و  تاکنون نیمی از اعتبارات جذب شده مذکور برای اجرای طرحها هزینه شده  و مابقی اعتبارات برای ادامه و تکمیل طرحها موجود است.

دکتر رمضانی تحقق اقدامات انجام شده در این دانشکده را مرهون زحمات و همت خانواده بزرگ دانشکده پزشکی از جمله معاونین ، مدیران گروهها، کارشناسان ، کارکنان و...  دانست و از همکاری و تلاشهای آنان سپاسگزاری کرد.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه و روسای پیشین دانشگاه و اعضای هیات رئیسه ، دکتر مرعشی را فردی با تدبیر و تجربه و اخلاق مدار عنوان کرد که انشاءا... می تواند دانشکده پزشکی را به جایگاه واقعی خود برساند و برای وی آرزوی توفیق کرد.

دانشکده پزشکی ستون فقرات و پیشانی دانشکدهها در دانشگاه است

دکتر سید علی مرعشی رئیس جدید دانشکده پزشکی نیز در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان از تلاشها و اقدامات ارزنده دکتر رمضانی قدردانی کرد.

وی با اشاره به سابقه زیاد دانشکده پزشکی گفت: این دانشکده قدمت زیادی دارد و هر کدام  از مسوولان قبلی دانشکده با زحمات بسیار گامهای جدیدی در مسیر پیشرفت و تعالی برداشته اند . من نیز امیدوارم بتوانم با همکاری مجموعه دانشکده این راه را ادامه داده و زمینه پیشرفت و تعالی دانشکده پزشکی را با همدلی و همکاری همه این عزیزان میسر سازم.

دکتر مرعشی جایگاه کنونی دانشکده پزشکی را جایگاه اصلی و واقعی آن ندانست و اظهار داشت: جایگاه دانشکده پزشکی شهیدبهشتی با این قدمت و بزرگی فراتر از اینهاست گرچه تاکنون زحمات بسیاری در این راه کشیده شده اما هنوز تلاش زیادی را می طلبد.

وی افزود: دانشکده پزشکی ستون فقرات و پیشانی دانشکدهها در دانشگاه است که با حضور اعضای هیات علمی و گروههای مختلف تشخص پیدا می کند. هم اکنون تقریبا تمام کارها در ستاد دانشکده انجام می شود در حالی که باید به گروههای پایه و بالینی که اصل و پایه رشته های تخصصی ما هستند اختیارات لازم را واگذار کنیم تا بتوانند زمینه پیشرفت و توسعه دانشکده را فراهم کنند و ما در ستاد دانشکده بعنوان ارتباط بین گروهها و مسوولان دانشگاه عمل کنیم.

دکتر مرعشی تاکید کرد : باید به جایگاهی برسیم که این دانشکده انتخاب اول پذیرفته شدگان برتر کنکور سراسری باشد .

وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از حسن اعتماد ریاست دانشگاه با فروتنی اظهار داشت: با صلاحدید ایشان پرچم مسوولیت دانشکده از دست یک سردار به یک سرباز سپرده شد و این سرباز همکاری معاونان ، اساتید، مدیران و مسوولان و کارشناسان حوزه ستادی را برای توفیق در این راه می طلبد تا انشاءا... بتوانیم در سایه همکاری همه عزیزان دانشکده را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

در انتهای مراسم  با حضور دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالجباری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر حائری رئیس شعبه بین الملل  و دکتر کلانتر معتمد استاد پیشکسوت دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از دکتر علیرضا رمضانی قدردانی شد و ابلاغ دکتر مرعشی نیز قرائت و به وی اعطا شد.

خبرنگار : سعیده عباسی

تاریخ: 26/8/92

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 97502
کلمات کلیدی