• 92/04/23 - 08:23
  • 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

تشدید نظارت كارشناسان بهداشت محيط دانشگاه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در ماه رمضان

.

تشدید نظارت كارشناسان بهداشت محيط دانشگاه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در ماه رمضان

روابط عمومی دانشگاه: مهندس قنبري  اعلام کرد : كارشناسان بهداشت محيط مراكز و شبكه هاي بهداشت تابعه دانشگاه در ماه رمضان از مراکز تهیه و توزیع و طبخ مواد غذایی بازرسي مستمر وشبانگاهي خواهند داشت.

مهندس قنبري كارشناس مسوول بهداشت محيط معاونت امور بهداشتي دانشگاه در خصوص نحوه نظارت وبازديد كارشناسان بهداشت محيط از مراكز تهيه، توزيع وطبخ مواد غذايي پرمصرف در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در طول ماه مبارك رمضان با توجه به افزایش مصرف زولبيا و باميه و آش و حليم، كارشناسان بهداشت محيط مراكز وشبكه هاي بهداشت تحت پوشش دانشگاه، بازرسي مستمر وشبانگاهي را خواهند داشت. بدين صورت كه نظارت ها  دراين ماه تقريبا از یک ساعت قبل از افطار آغازشده و تا ساعت 12شب ادامه دارد .

وي افزود: از قنادي ها درطول روز بازرسی صورت می گیرد و كبابي ها و مراكزطبخ حليم و آش و غذاهاي سنتي، رستورانها و فست فودها بعد از اذان مغرب و عشا مورد بازديد قرار مي گيرند .

مهندس قنبري در ادامه گفت: دراين نظارت ها مواد اوليه، زمان نگهداري، درجه حرارت و كليه مراحل طبخ ،آماده سازي و توزيع غذا توسط همكاران مورد بررسي قرار مي گيرد. هموطنان مي توانند درصورت مشاهده وجود هر نوع مشكل بهداشتي ضمن تماس با شماره تلفن 1490 شكايت خود را مطرح کنند تا مورد بررسي قرار گيرد .

وي در ادامه سخنان خود به هموطنان تاکید کرد: به هموطنان توصیه می شود که دراین ایام مبارک برای تهیه زولبیا، بامیه، حليم و آش منحصرا به مراكز صنفي مجاز به عرضه این محصولات مراجعه کنند. بطور مثال برای تهيه زولبيا و باميه به قناديها و براي تهيه آش و حليم منحصرا به واحدهاي صنفي كبابي مراجعه كنند و از تهيه اين قبیل  مواد  غذایی از ساير واحدها پرهیز کنيد.

مهندس قنبری در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: در صورتي كه مردم درساعات اوليه افطار خارج از منزل هستند براي رفع تشنگي از آب آشاميدني مطمئن استفاده کنند و با توجه به مصرف زياد سبزي در اين ماه حتما" سبزيجات را به طور صحيح شسته وضدعفوني کنند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 94802
کلمات کلیدی