• 93/03/13 - 11:07
  • 15
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دهمین مراسم بزرگداشت جانبازان و ایثارگران دانشگاه برگزار شد

.

دهمین مراسم بزرگداشت جانبازان و ایثارگران دانشگاه برگزار شد

 روابط عمومی دانشگاه: هم زمان با سالروز میلاد با سعادت امام حسین (ع) روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) که روز جانباز نامگذاری شده. دهمین مراسم بزرگداشت جانبازان، ایثارگران و آزادگان دانشگاه در تالار همایش های امام علی (ع) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، حجه الاسلام عبد الجباری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر رمضانخانی معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر فتحی مشاور اجرایی و مدیر حوزه ریاست دانشگاه و جمعی از مسئولین و کارکنان، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها برگزار شد دکتر پیوندی ضمن تبریک اعیاد پیش رو شعبانیه و گرامیداشت 14 و 15 خردادماه ارتحال جانگداز معمار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین مردم قم. به سالروز حماسه تاریخی 24 خرداد اشاره کرد و افزود: 24 خرداد روز بزرگی است که مردم به پای صندوق های رای آمدند و دولتی را انتخاب کردند که امید دارند گره از مشکلات شان بگشاید.

رئیس دانشگاه برگزاری چنین برنامه های سمبلیک را در جهت قدردانی از ایثار و فداکاری جانبازان ضروری دانست و اذعان کرد: همه این تلاش ها گوشه ای از زحمات و فداکاری های مردان و زنان جان بر کف جبهه ها را نیز جبران نخواهد کرد. چراکه آنها هر کاری که کردند را برای خدا کردند و ثمره اش را نیز از خدا خواهند گرفت. و ما باید تلاش کنیم قدردان آنها باشیم. در هر انقلابی و در هر حرکتی افرادی بوده اند که جان و مال خود را در این راه گذارده اند و در انقلاب ما از خود انقلاب گرفته تا کردستان و جنگ تحمیلی و حتی همین امروز در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی از آرمان ها و ارزش های خودشان و مردم پاسداری می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش همسران جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان اشاره کرد و افزود: خانواده های شهدا و جانبازان نیز رنج بسیاری متحمل شده اند و با صبر و بردباری خویش نشان دادند که پاسدار خون شهدا هستند و همه ما باید تلاش کنیم رهرو این عزیزان باشیم.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالجباری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز سخنان خود را با ذکر خاطره ای از دوران جنگ و جبهه آغاز کرد و گفت: آنچه باعث می شد در جبهه ها نماز بزرگ داشته شود، نزدیکی رزمنده ها به مرگ بود. همانطور که در قرآن کریم مشاهده می کنید حدود یک سوم آیات الهی در باره معاد و آخرت است. و این اهمیت نگاه به آخرت را در رفتار و کردار ما نشان می دهد.

وی در ادامه به آیه شریفه « وَالذینَ جاهَدوُا فینا لَنَهدیَنَهُم سُبُلَنا» اشاره کرد و و افزود: در این آیه گفته شده کسانی که در راه خدا تلاش می کنند ما راه را به آنها نشان می دهیم پس هرگز گمراه نمی شوند. ما باید هر کاری که انجام میدهیم تلاش در راه خدا باشد.

وی در ادامه به تعریف امروز برخی از دین اشاره کرد و افزود: دین تنها به معنی باور نیست. باور بخش مهمی از دیانت است اما شریعت همواره کامل کننده دین است و انسان متدین باید تلاش کند شریعت مدار و اخلاق مدار باشد.

گفتنی است پخش نماهنگ یادواره شهدای دانشگاه و اجرای گروه تواشیح لیله القدر از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 109210
کلمات کلیدی