• 92/06/19 - 12:09
  • 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سمپوزیوم وضعیت اپیدمیولوژیک وبا در ایران 26 شهریور برگزار می شود

.

سمپوزیوم وضعیت اپیدمیولوژیک وبا در ایران 26 شهریور برگزار می شود

   روابط عمومی دانشگاه: رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه از برگزاری سمپوزیومی باعنوان وضعیت اپیدمیولوژیک وبا در ایران و تازه های آن، در هفته آینده خبر داد.

دکتر داود یادگاری­نیا رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه  و دبیر علمی سمپوزیوم وضعیت اپیدمیولوژیک وبا در ایران و تازه­های آن ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:  با توجه به فصل  شیوع بیماریهای روده­ای (اسهال ها) و گزارشی از مشاهده موارد وبا در کشور  به خصوص در مناطق مرزی،  مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه و معاونت امور بهداشتی دانشگاه با همکاری  دانشکده بهداشت سمپوزیوم یک روزه ای باعنوان وضعیت اپیدمیولوژیک وبا در ایران و تازه های آن را روز سه شنبه  26 شهریورماه در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار می کند.

وی آشنایی با اپیدمی اخیر بیماری وبا در ایران ، ارایه تازه های این بیماری و ارایه راهکارهای پیشگیری و درمان التور را از اهداف اصلی برگزاری سمپوزیوم مذکور برشمرد و خطاب به همکاران مراکز درمانی توصیه کرد: در صورت وقوع اسهال شدید در بیماران مراجعه کننده به این مراکز، سریعاً Rectal Soapتهیه و نتایج را به مراکز بهداشتی درمانی گزارش کنند.

دبیر علمی این سمپوزیوم  در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: همکارانی که در مراکز بهداشتی درمانی مشغول به کار هستند باید در برخورد با بیماران اسهالی به لحاظ اهمیت اپیدمیولوژیک وبا برای درمان و پیشگیری آن دقت عمل بیشتری به عمل آورند.

وی با تاکید بر رعایت مسایل بهداشتی توسط مردم برای پیشگیری از ابتلا به وبا گفت: افراد جامعه برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید نسبت به رعایت مسایل بهداشتی بخصوص بهداشت آب و مواد غذایی دقت بیشتری داشته باشند.

دکتر یادگاری در خاتمه سخنان خود به افرادی که قصد مسافرت به مناطق مختلف کشور را دارند توصیه کرد حتما قبل از مسافرت نسبت به تهیه آب آشامیدنی سالم و مواد غذایی سالم اقدام کنند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 94991
کلمات کلیدی