• 92/08/07 - 14:56
  • 12
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سومين کنگره تخصصی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت

.

سومين کنگره تخصصی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت 

 سومين کنگره تخصصی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون 17 و 18 آذرماه درمرکز همایشهای بین المللی رازی برگزار می شود .

هدف این کنگره تخصصی که به همت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و با همکاری مراکز ، انجمنها و سازمانهای مختلف برگزار می شود ، یکپارچه سازی و هماهنگی بین تمام دستگاهها و نهادهای مرتبط و فعال در حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون به منظور ایجاد یک عزم ملی است.

در این کنگره تخصصی تمام تجهیزات و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون از جمله سیستم های استریل کننده و شوینده و ضدعفونی کننده در بخشهای استریلیزاسیون مرکزی، اتاقهای عمل ، آزمایشگاه ، دندانپزشکی ، بخشهای ویژه ، آندوسکوپی ، سیستم های مرتبط با بی خطرسازی پسماندهای عفونی در بیمارستان ها ، محلول ها و مواد ضد عفونی کننده، سیستم های تصفیه و ضد عفونی هوا ، سیستم های تولید و انتقال گازهای طبی بویژه هوای مدیکال ، البسه و تجهیزات یک بار مصرف ، سیستم های موجود در لنژی ، بخش تصفیه فاضلاب  و ... مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .

این کنگره تخصصی به همت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و با همکاری مركز تحقيقات بيماريهاي عفوني و گرمسيري، معاونتهاي بهداشت، درمان و غذا و دارو ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، مركز مديريت بيماريها، مركز سلامت محيط و كار ، مركز مديريت بيمارستاني و تعالي خدمات باليني ، مركز نظارت و اعتبار بخشي امور درمان ، دفتر ارزيابي فناوري تدوين استاندارد و تعرفه سلامت ، سازمان غذا و دارو ، اداره کل تجهیزات پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی تهران ، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، شرکت مادر تخصصی دارویی و تجهیزات پزشکی کشور ، سازمان تامين اجتماعي ، سازمان حفاظت محيط زيست ، شهرداري تهران ، شوراي شهر تهران ، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ، آزمايشگاه مرجـع سلامت ، انجمن كنترل عفونت و انجمن متخصصان تجهيزات پزشكي كشور برگزار می شود .

کنگره مذکور برای متخصصان مربوطه ؛ آزمایشگاه ، دندانپزشکی ، داروسازی، پرستاران ، ماماها ، کارشناسان بیمارستانی، بهداشت و تجهیزات پزشکی ، کارشناسان بخشهای استریلیزاسیون و اتاق عمل و اعضای کمیته های کنترل عفونت و... از امتیاز بازآموزی برخوردار است.

محورهای مورد بحث در کنگره مذکور  عبارتند از:

1- استانداردها و راهبردهای اجرائی مرتبط با مواد و تجهیزات پزشکی حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون

 2- تبيين نحوه همكاري و هماهنگي نهادها و ارگانهاي فعال در حوزه كنترل عفونت و استريليزاسيون

 3-  نقش تجهیزات پزشكي و مواد حوزه کنترل عفونت در اعتباربخشی بیمارستانها

 4-  نقش تجهيزات پزشكي و مواد حوزه كنترل عفونت در حاكميت باليني و ايمني بيمار

 5- عفونتهاي بيمارستاني و اقتصاد سلامت - اثرات ارزيابي فناوري سلامت در استفاده از روشهاي تجهيزات پزشكي حوزه كنترل عفونت و استريليزاسيون

 6- اهميت نظام مراقبت بيمارستاني در كنترل عفونتها

 7- معیارها و استـانداردهای CSSD  در محـورهای تجهیزات پزشکی- پایش و کنترل کیفی -  فضای فیزیکی- فرایندها و تاثیر آنها در کنترل عفونتها

 8- بررسی استانداردهاي مواد و محلولهاي ضد عفوني كننده و روشهاي ضد عفوني- شستشو و استریلیزاسیون ، مزایا و محدودیتها

 9-  روشهای بی خطر سازی پسماندهای عفونی (امحاء زباله) ، چالشها و راهکارها و استانداردهاي مرتبط

 10-  معرفی دست آوردهای جدید در زمینه مواد و تجهیزات پزشکی حوزه کنترل عفونت

 11-  نقش بهداشت محيط در كنترل عفونتهاي بيمارستاني و اعتبار بخشي

 12-  نقش آموزش همگاني در كنترل عفونت، چالشها و راهكارها

 13-  روشهاي استانداردسازي(تدوين استاندارد)

 14- لوازم، تجهیزات و البسه یکبار مصرف و کاهش عفونتهای بیمارستانی

 15- سیستم های تصفیه و ضد عفونی هوا و نقش هوای مدیکال در کنترل عفونتها

 16- سیستم های تولید و توزیع گازهای طبی و نقش انها در کنترل عفونتها

 17-  مقاومتهاي ميكروبي ناشي از عدم استفاده صحيح از مواد و تجهيزات پزشكي حوزه كنترل عفونت

علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام در کنگره مذکور می توانند با دبیرخانه کنگره  22439941 تماس گرفته یا به سایت کنگره به نشانی http://sterileonline.ir مراجعه کنند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 96561
کلمات کلیدی