• 92/06/19 - 12:10
  • 4
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

مراسم اختتامیه آزمون های بورد و تقدیر از برگزیدگان با حضور وزیر بهداشت برگزار شد

.

مراسم اختتامیه آزمون های بورد و تقدیر از برگزیدگان با حضور وزیر بهداشت برگزار شد

  روابط عمومی دانشگاه: مراسم اختتامیه شصتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصي و بیست و هفتمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصي و تقدیر از برگزیدگان با حضور وزیر بهداشت 19 شهریورماه در تالار امام خمینی (ره) دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، دکتر عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، دکتر قانعی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه ، مسوولان ارشد وزارت بهداشت و دانشگاه، اساتید پیشکسوت و... برگزار شد از بیش از صد تن از رتبه های برتر رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی آزمونهای مذکور تقدیر بعمل آمد.

در ابتدای این مراسم دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه ضمن تبریک به  برگزیدگان این آزمونها و خانواده ها و اساتید آنان اظهار داشت: برای اساتید در تمام سالهایی که به تدریس و تربیت شاگرد مشغولند هیچ خوشحالی بالاتر از فارغ التحصیل شدن شاگردانشان با سربلندی و سرافرازی وجود ندارد. اما به خاطر داشته باشید که در پزشکی و طبابت هرگز فارغ التحصیل نمی شویم و صرفا مقطعی را به پایان می رسانیم .

وی با اشاره به این که در علم فارغ التحصیلی معنا ندارد و تحصیل علم در حوزه پزشکی برای طبابت بهتر نیازمند تحقیقات و تلاش بسیار و مطالعه مداوم است افزود: برگزیدگانی که در این آزمونها رتبه های برتر را کسب کردند باید بدانند که بعنوان  الگوهای طبابت برای گروههای دیگر به حساب خواهند آمد بنابراین مسوولیتی که این افراد برعهده دارند بیش از سایر افراد است. پس توصیه می کنم که در طبابت خود منفعت جامعه را به منافع خود ترجیح دهید و بدانید که خداوند متعال حتما نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

رئیس دانشگاه در ادامه خطاب به برگزیدگان گفت: مبادا به بیمار بعنوان کسی نگاه کنید که برطرف کننده نیازهای مادی شماست بلکه نگاهتان به بیمار بعنوان فرد دردمندی باشد که نیاز به یاری شما دارد و رفع نیاز وی باعث رسیدن به درجه قرب الهی می شود . در این صورت مطمئن باشید که خداوند از دریچه های مختلف نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

دکتر ابوالقاسمی با اشاره به قرین بودن حکمت و طبابت در تاریخ کشورمان گفت: در تاریخ پیشینیان ما حکمت و طبابت در هم آمیخته بوده است چنان که در اشعار شعرای مختلف از جمله مولوی نیز این امر مشهود است. در طبابت خود نباید فقط بیماری را در نظر بگیریم بلکه باید بیمار محور باشیم و به جای درمان صرف (treatment) مدیریت بیماری را در نظر بگیریم که برای این منظور باید به معنای واقعی مدیریت پیشگیری و درمان را بیاموزیم.

وی خطاب به پذیرفته شدگان تاکید کرد: همواره ارتباط  خود را با اساتید حفظ کنید زیرا اساتید چراغی برای راهنمایی شما  هستند و همواره از تماس شما خوشنود می شوند. بخاطر داشته باشید که اساتید باید مورد تکریم و احترام و مشورت قرار گیرند. بنابراین این ارتباط را حفظ کنید که از این طریق کمکهای بسیاری دریافت خواهید کرد.

رئیس دانشگاه در ادامه به پذیرفته شدگان هشدار داد که مبادا دچار کبر و غرور شوند که سبب انحراف آنان خواهد شد و بر نهادینه کردن اخلاق حرفه ای ، ارتباط با بیمار ، صحبت کردن با بیمار و توضیح پروسه درمان از جمله سایر توصیه های وی برای افزایش رضایتمندی بیماران بود.

رئیس دانشگاه در خاتمه سخنان خود با اشاره اجمالی به روند برگزاری آزمون از زحمات همکاران معاونت آموزشی وزارت بهداشت ، دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و تمامی دست اندرکاران برگزاری این آزمونها قدردانی کرد.

در انتهای مراسم مذکور با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، دکتر عین اللهی معاون آموزشی وزارت بهداشت ، دکتر قانعی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه ، دکتر سیم فروش استاد پیشکسوت دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی  از نفرات برتر شصتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصي و بیست و هفتمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصي تقدیر شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 94993
کلمات کلیدی