• 92/08/21 - 15:18
  • 4
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه میزبان سومین دوره بین المللی کارگاه آموزشی علوم اعصاب

.

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه میزبان سومین دوره بین المللی کارگاه آموزشی علوم اعصاب 

 

سومین دوره بین المللی کارگاه آموزشی علوم اعصاب در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر فرشته معتمدی رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: سومین دوره بین المللی کارگاه آموزشی علوم اعصاب در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه دانشهای بنیادی در آبان ماه  برگزار شد .

 رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه در ادامه گفت: سازمان بین المللی تحقیقات مغز International Brain Research organization (IBRO)بمنظور ارتقای سطح دانش متخصصان در زمینه علوم اعصاب بطور سالیانه نسبت به صدور مجور برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی علوم اعصاب در کشورهای توانمند از نظر علمی و تجهیزاتی اقدام می کند که این دوره از کارگاهها در ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد.

دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: در سومین دوره بین المللی این کارگاه آموزشی 24 نفر در مقاطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد از کشورهای منطقه آسیا از جمله هند ، پاکستان ، نپال ، مالزی ، تایلند و ترکیه و ایران با حضور داشتند.

وی درخصوص برنامه های این کارگاه 10 روزه بین المللی اظهار داشت: در این دوره آموزشی ابتدای هر روز اساتیدی از کشورهای امریکا ، استرالیا ، ژاپن ، ایتالیا و ایران به ارایه توضیحات جامعی درخصوص مباحث مربوطه نظیر تکنیکهای رفتاری ، الکتروفیزیولوژی و سلولی ملکولی می پرداختند.

 دکتر معتمدی در ادامه افزود: پس از سخنرانی های مذکور  و آموزشهای تئوری ، دانشجویان در آزمایشگاه های مختلف مرکز تحقیقات علوم اعصاب و گروه های فیزیولوژی و فارماکولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از نزدیک و بصورت عملی با تکنیکهای رفتاری ، الکتروفیزیولوژی و سلولی ملکولی آشنا می شدند.

رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه در خاتمه سخنان خود برگزاری این دوره از کارگاهها را مثبت ارزیابی کرد و از برگزاری چهارمین دروه کارگاهها نیز در سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و گفت: با توجه به موفقیت آمیز بودن برگزاری این کارگاهها در ایران، سازمان بین المللی تحقیقات مغز(IBRO)موافقت کرده است در سال آینده نیز چهارمین کارگاه بین المللی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه دانش های بنیادی در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  برگزار می شود.

خبرنگار: سعیده عباسی

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 97305
کلمات کلیدی