• 92/06/20 - 07:33
  • 6
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

نشست اساتید مشاور دانشگاه با حضور دکتر ابوالقاسمی در تالار شهیدبهشتی برگزار شد

.

نشست اساتید مشاور دانشگاه با حضور دکتر ابوالقاسمی در تالار شهیدبهشتی برگزار شد

  روابط عمومی دانشگاه : نشست اساتید مشاور دانشگاه با حضور ریاست دانشگاه چهارشنبه 20 شهریور ماه در تالار شهیدبهشتی برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با حضور دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه، دکتر رمضانخانی معاون دانشجویی و فرهنگی و دکتر کرمانی رنجبر سرپرست مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه و جمع کثیری از اساتید مشاور برگزار شد، دکتر کرمانی رنجبر ضمن بیان سخنانی درخوصص اهداف طرح ارتقای رابطه استاد و دانشجو اظهار داشت: طرح ارتقای رابطه استاد و دانشجو  از سال تحصیلی 89-88 در این دانشگاه شروع شد که هدف اصلی و رسالت دانشگاه از این طرح، ارتقای سطح معنوی، روانی و اجتماعی دانشجویان می باشد.

   دکتر کرمانی رنجبر افزود: درآغاز 110 نفر از اساتید در این طرح شرکت کردند که به منظور ایجاد هماهنگی های لازم ضمن تشکیل جلسات توجیهی، دوره های آموزشی و اتاق فکر ، اردوهای مختلف زیارتی، آموزشی و فرهنگی نیز برای پیشبرد اهداف مورد نظر برگزار کردیم که با استقبال خوب اساتید مشاور مواجه شد و این موضوع برای ما و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مایه مباهات و سعادت است.

سرپرست مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه در ادامه سخنان خود به ارایه گزارش عملکرد این طرح در دوره های گذشته و  روند اجرای آن پرداخت.

در ادامه نشست دکتر رمضانخانی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات اساتید مشاور دانشگاه و حضور مستمر آنها در جلسات حمایت خود از اساتید را اعلام کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در سخنانی اظهار داشت : به منظور ارتقای رابطه استاد و دانشجو اقدامات متعددی نظیر  ایجاد معاونت فرهنگی در دانشکده ها، ایجاد مدیریت مشاوره و سلامت، ایجاد و احداث خوابگاه های متمرکز، گرفتن مجوز شش ردیف ستاره دار برای اعضای هیأت علمی و.... انجام پذیرفت.

دکتر رمضانخانی در ادامه به موضوعاتی نظیر لزوم برقراری ارتباط هدفمند بین استاد و دانشجو، برگزاری نشست های منظم، شناسایی و ارجاع به موقع دانشجویان، اهمیت ساعت فرهنگ در دانشکده ها، حضور اساتید مشاوره در خوابگاه ها و... اشاره کرد.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از حمایتهای ریاست دانشگاه از این طرح خاطرنشان کرد: بدون حمایت های دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه بی تردید طرح ارتقای رابطه استاد و دانشجو در این سال ها محقق نمی شد که جا دارد از کمک های ریاست دانشگاه و همکاری صمیمانه شما قدردانی کنم.

در بخش دیگری از این برنامه نشست پرسش و پاسخ اساتید در خصوص مسایل مربوط به این طرح و کارگاه آموزشی نحوه تعامل با دانشجوی آسیب پذیر برگزار شد. همچنین بسته های آموزشی مشتمل بر کتابچه چگونه شاد و سالم زندگی کنیم؟، بولتن آموزشی ارتباط موثر ویژه اساتید مشاور، بروشور آموزشی مدیریت استرس و... بین اساتید مدعو توزیع شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 95028
کلمات کلیدی