• 92/06/26 - 07:41
  • 10
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نشست دکتر علي اصغر پیوندی سرپرست جدید دانشگاه با اعضای هیات رئیسه

.

نشست دکتر علي اصغر پیوندی سرپرست جدید دانشگاه با اعضای هیات رئیسه

 روابط عمومی دانشگاه: دکتر علی اصغر پیوندی با حکمی از سوی دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد.

 به همین منظور نشستی با حضور دکتر پیوندی سرپرست جدید دانشگاه، اعضای هیات رئیسه و جمعی از مسوولان دانشگاه برگزارشد که سرپرست جدید دانشگاه دراین نشست بر لزوم بهره مندی از توانمندی های اساتید، پیشکسوتان وکارکنان مجموعه دانشگاه تاکید کرد.

در ابتدای نشست مذکور، دکتر حائری مشاورعالی ریاست وسرپرست شعبه بین الملل دانشگاه، درسخنانی با تبریک میلاد باسعادت حضرت امام رضا (ع)، اظهار داشت: یکی از نعمات خداوند برای بندگان ایجاد شرایط جدید است، چون یکنواختی قدرت تفکر رااز انسان سلب می کند. یکی از عجایب خلقت خداوند این است که این دنیا متغیر است و در واقع متغیر به بندگانش است.

وی وجود حضرت امام خمینی (ره) را یکی دیگر از برکات الهی و نعمات جمهوری اسلامی، برشمرد وگفت: حضرت امام(ره) واقعا خودشناسی وخودباوری ودین باوری را به تمامی انسان ها شناساند واز همه بالاتر سربازهایی درکشور ساخت که  تمامی تلاش آنها این بود که پرچم جمهوری اسلامی همواره بلندمرتبه و برافراشته باشد وحتی وقتی این پرچم از دستی به دست دیگری داده می شود ما همچنان روبه اعتلا باشیم.

دکتر حائری درپایان با اشاره به برخی از ویژگی های شخصیتی دکتر پیوندی، از زحمات دکتر ابوالقاسمی و سایر مسوولان دانشگاه تقدیر کرده و برای ایشان و دکتر پیوندی در سمت جدید، آرزوی توفیق کرد.

دکتر حیدریان مقدم معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه نیز دراین نشست، اظهار داشت: درطول 3-2 سال اخیر از لحاظ اقتصادی و بودجه ای دشواری هایی وجود داشت که امیدواریم با حضور دکتر پیوندی وحمایت وزارت بهداشت، دانشگاه بتواند از توان ایشان در جهت رفع این موارد استفاده کند.

وی با تاکید بر لزوم اهتمام بیشتر به بحث ارتقای دانشگاه در تمامی ابعاد، افزود: باید از افرادی استفاده بشود که نسبت به ارتقای دانشگاه تعصب داشته باشند وامیدواریم با وجود دکتر پیوندی، جایگاه دانشگاه ارتقا یابد چون دانشگاه نیروهای توانمند بسیاری دارد.

معاون توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه خاطرنشان کرد: باید در به کارگیری افراد، توانمندی را مدنظر قرار داد وامیدوارم جایگاه دانشگاه درسطح ملی و منطقه ای تقویت شود.

سپس دکتر پیوندی سرپرست جدید دانشگاه در سخنان خود ضمن تبريك ميلاد حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا عليه السلام و تقارن اين روز بزرگ با شروع دوره جديد مسووليت دانشگاه از خدمات شایسته دکتر ابوالقاسمی تقدير كرد و اظهار داشت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری و در دولت تدبیر وامید، فضای کشور بازتر شده و در دانشگاه  نیز باید ما این فضا را به جهتی سوق بدهیم که امنیت خاطر و عقلانیت بیشتری  احساس شود.

سرپرست جدید دانشگاه بر لزوم پرهیز مسوولان دانشگاه از رفتارهای آمرانه و تحکم آمیز، تاکید کرد و پاسخگویی مناسب را وظیفه تمامی مسوولان مجموعه دانشگاه ذکر کرد.

دکتر پیوندی افزود: ما درهر مسوولیتی که هستیم باید پاسخگو باشیم زیرا پاسخگویی مارا مکلف می کند که درکارهایی که  انجام می دهیم برای وجدان خودمان یک پاسخ منطقی و درست داشته باشیم.وی با اشاره به آشنایی خود از مجموعه دانشگاه، خاطرنشان کرد: امیدوارم با حمایت وزارت بهداشت ومجموعه همکاران، بتوانیم دانشگاه را به آن تعالی وجایگاهی که شایسته آن است، برسانیم.

سرپرست جدید دانشگاه افزود: خوشبختانه باحضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت که ایشان فرد فرهیخته ودانشمندی هستند، فضای رقابتی برای تمامی همکاران براساس توانمندی ها و برنامه ها فراهم شده است .

دکتر پیوندی افزود: به نظر من لازم است که انگیزه، دیدگاه وافق جدیدی در دانشگاه ایجاد شود تا بتوانیم دراین زمینه بستر کارهای بهتر و بزرگتر را برای دانشگاه وکشور فراهم کنیم تا درنهایت به اهداف عالیه خود دست پیدا کنیم.

سرپرست جدید دانشگاه ادامه داد: روش ما روش برخورد از بالا نیست، تمامی همکاران دانشگاه از نظر ما پیشکسوت و توانمند هستند، ما همین روش را ادامه می دهیم و در دانشگاه همه چیز براساس توانمندی ها است. اگر ما این انگیزه را درخود ایجاد کنیم و در این مسیر گام برداریم ؛ مطمئنا راههای زیادی باز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که با رعایت تمامی الزامات موجود از همه نیروها به نحو احسن استفاده کنیم و بتوانیم اهداف و برنامه های وزیر بهداشت را به نحو مطلوب دنبال کنیم.

وی درپایان بر لزوم اهتمام مضاعف بر مسایل آموزشی، پژوهشی و بهداشتی در دانشگاه تاکید کرد واز تمامی همکاران خواست تا وی را دراین امر یاری کنند.

دکتر ابوالقاسمی در سخنان خود با تبریک میلاد حضرت امام رضا (ع)، اظهار داشت: من دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را همواره دوست داشته، دارم و خواهم داشت و به کار کردن در این دانشگاه افتخار می کنم.

وی ضمن تبریک این سمت به دکتر پیوندی، از تمامی همکاران مجموعه دانشگاه خواست تا ایشان را دراین راه همراهی کنند. دکتر ابوالقاسمی یادآورشد: ما تابع نظام هستیم و تصمیم تغییر رئیس دانشگاه با وزیر بهداشت است وقتی وزیر بهداشت به این تصمیم رسید همه باید تبعیت کنیم.

وی با ابراز خشنودی ازحضور دکتر پیوندی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه، خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه همه همکاران با دکتر پیوندی آشنا هستند، برنامه های دانشگاه باید به روال خودش بی وقفه پیش برود. وی در پایان با تقدیر از زحمات ارزنده تمامی اساتید و همکاران دانشگاه، برای دکتر پیوندی آرزوی توفیق کرد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 95037
کلمات کلیدی