• 93/03/27 - 11:03
  • 81
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي

نشست هيات امناي دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي با حضوروزیر بهداشت برگزار شد/ دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بایدبا دانشگاههای معتبر جهان رقابت کند

.

نشست هيات امناي دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي با حضوروزیر بهداشت برگزار شد/ دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بایدبا دانشگاههای معتبر جهان رقابت کند

 نخستین نشست هيات امناي دانشگاه در سالجاری با حضور  وزیر بهداشت،‌  معاونان وزیر بهداشت، ریاست دانشگاه و اعضای هیات امنا  در تالار شهیدبهشتی برگزار شد.

دکتر هاشمی وزیر بهداشت در این نشست ضمن تبریک ایام شعبانیه و تقدیر از زحمات مسوولان دانشگاه و اعضای هیات امنا با اشاره به ظرفیتها و توانمندیهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی باید دانشگاههای معتبر جهان را مد نظر قرار داده و با آنها رقابت کند. در این صورت ماموریتهایی که برای خود تعریف خواهد کرد کاملا متفاوت خواهد بود و به شکل دیگری باید سازماندهی شود و از اعضای هیات امنا می خواهم به دانشگاه کمک کنند تا یک ماموریت جدید برای خود تعریف کند.

وزیر بهداشت پس از استماع گزارش ریاست دانشگاه ، فعالیتهای صورت گرفته  در راستای درآمدزایی و خودکفایی را شایسته تقدیر دانست و این گزارش را حاکی از آن دانست که این دانشگاه به فکر خلق ثروت ، درآمدزایی و خودکفایی می باشد و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر در راستای خودکفایی دانشگاههای پایتخت، خودکفایی و استقلال دانشگاهها  را امری ضروری برشمرد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انشاءا... این دانشگاه از اولین دانشگاههای کشور باشد که بمعنای واقعی با اعتبارات دولت کاری نداشته باشد و بتواند بصورت مستقل خود را اداره کند. یکی از ماموریتهای دانشگاه این است که هر چه سریعتر بستری ایجاد کند که بیمارستانها بتوانند مثل یک شرکت اقتصادی در قالب هیات امنایی حتی مستقل از دانشگاه خود را اداره کنند.

وی با بیان این که در گذشته نیز این دانشگاه در هیات امنایی کردن چند بیمارستان خود پیشگام بوده است اظهار امیدواری کرد این دانشگاه با ماموریتی که هیات امنا مشخص خواهد کرد بتواند در اداره مستقل مراکز بهداشتی و درمانی پیشقدم باشد.

تجمیع بیمارستانهای آموزشی باعث ارتقای فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و درمانی می شود

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تجمیع و ادغام بیمارستانهای آموزشی دانشگاه در قالب مگاهاسپیتال، تجمیع بیمارستانهای آموزشی را باعث کاهش هزینه های دانشگاه و همچنین ارتقای فعالیتهای آموزشی ، پژوهشی و درمانی برشمرد.

پذیرش دانشجویان بین المللی  زینت و افتخار دانشگاههای کشور است

وزیر بهداشت پذیرش دانشجویان بین المللی  را  زینت و افتخار دانشگاههای کشور برشمرد و خاطرنشان کرد این اقدام  اصلا هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری برای کشور و منطقه و جهان اسلام محسوب می شود و اظهار امیدواری کرد  دانشگاههای بزرگ کشور نظیر شهیدبهشتی ، تهران ، شیراز و ... بتوانند بصورت دانشگاههای معتبر بین المللی فعالیت  کنند.

واحدهای بین الملل به دانشگاههای بین الملل واقعی که دانشجوی خارجی جذب می کنند مبدل خواهند شد

دکتر هاشمی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از تلاشهای ریاست دانشگاه و اعضای هیات امنا پذیرش دانشجو از کشورهای اطراف را برای حفظ امنیت ملی بسیار موثر برشمرد و اعلام کرد که واحدهای بین الملل دانشگاهها تغییر خواهند یافت و به دانشگاههای بین الملل واقعی که دانشجوی خارجی جذب می کنند مبدل خواهند شد.

در ابتدای نشست مذکور دکتر امین لو ضمن تبریک ایام مبارک شعبانیه و استفاده از این ایام برای آمادگی بهره مندی از فضایل ماه مبارک رمضان از تلاش ریاست دانشگاه و هیات رئیسه برای تهیه گزارش عملکرد دانشگاه و ارسال آن به هیات امنا و مسوولان وزارت بهداشت تقدیر کرد و دستور این جلسه را ارایه گزارش عملکرد سال 92 توسط ریاست دانشگاه، بررسی پیشنهادات مشترک و اختصاصی دانشگاه، موضوع بودجه اصلاحی سال 92 و بودجه برآوردی سال 93 عنوان کرد.

در ادامه جلسه دكتر پیوندی رئیس دانشگاه ضمن تبریک ایام مبارک شعبانیه ، تقارن برگزاری دومین نشست هیات امنای دانشگاه در دولت تدبیر و امید با این ایام را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد که منشا خیر و برکت باشد و ضمن تشکر از حمایتهای وزیر محترم بهداشت و اعضای محترم هیات امنا، به ارایه گزارشي اجمالي درخصوص وضعیت، عملكرد ، دستاوردها، ایده ها و شاخصهای دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي در حوزه های آموزشی، بهداشتی ، درمانی ، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، توسعه مدیریت و منابع و غذا و دارو  در سال 92 پرداخت .

وی با اشاره به مصوبه جلسه قبلی هیات امنا مبنی بر تشکیل کمیته ای با نظارت دکتر مخبر به منظور ارزیابی پروژه هاو طرحهای اقتصادی پیشنهادی دانشگاه برای خلق منابع جدید و ماندگار به ارایه گزارشی اجمالی از اقدامات و تعاملات صورت گرفته با سایر سازمانها در این خصوص پرداخت و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر در خصوص استفاده بهینه از املاک و مستقلات دانشگاه اظهار امیدواری کرد  دانشگاه بتواند با استفاده از این سرمایه ها ،گامهای بلندی در راستای خودکفایی و استقلال و درآمدزایی بردارد .

دکتر پیوندی در بخش دیگری از سخنان خود گزارش جامعی از عملکرد دانشگاه در برنامه طرح تحول سلامت ( در دو دوره یک ماهه و 40 روزه ) از آغاز اجرای آن تاکنون ارایه کرد و مواردی نظیر روند هزینه یارانه دانشگاه در این یکماه ، درصد سهم یارانه به سهم بیمه در دانشگاه ، افزایش وضعیت اجرای زایمان طبیعی نسبت به بازه زمانی مذکور در سال 92 و... را مطرح کرد.

در بخش دیگری از این نشست پیشنهادات اختصاصی دانشگاه توسط دکتر پیوندی ارایه شد که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و  برخی از این پیشنهادات نیز به تصويب رسید.

گفتنی است در این نشست که مهندس هاشمی استاندار تهران، دکتر  مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام،  دکتر حسن امين لو مشاور وزير بهداشت در امر برنامه و بودجه و دبير مجامع، شوراها و هيات هاي امنا،   دکتر ضیائی معاون آموزشی ، دکتر آقاجانی معاون درمان ،  دکتر سیاری معاون بهداشت ، دکتر خدادوست معاون طب سنتی ، مهندس موهبتی معاون امور مجلس ، دکتر داوودی فراهانی معاون دانشجویی و فرهنگی ، میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت ، دکتر امیدوار رضایی، دكتر محمد کریم شهرزاد ، معاونان دانشگاه و نمایندگان معاونتهای ستادی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، اساتیدی چون  دکتر مخبر ، دکتر شهرزاد، دکتر امیدوار رضایی،  ، دکتر ضیایی ، دکتر آقاجانی ، دکتر سیاری ، میرزا بیگی ، مهندس هاشمی استاندار تهران و...  نیز ضمن بیان سخنانی به ارایه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود پرداختند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 110014
کلمات کلیدی