• 92/06/20 - 07:35
  • 13
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

همواره نیازمند تقویت علم و سجایای اخلاقی هستیم/ تاکید ریاست دانشگاه بر بیان مطالب تاثیرگذار در حین تدریس و مشاوره برای دانشجویان

.

همواره نیازمند تقویت علم و سجایای اخلاقی هستیم/ تاکید ریاست دانشگاه بر بیان مطالب تاثیرگذار در حین تدریس و مشاوره برای دانشجویان

  روابط عمومی دانشگاه : دکتر ابوالقاسمی رئیس دانشگاه در دیدار با اساتید مشاور مسایل تربیتی دانشجویان را یکی از نکات مهم در دانشگاه برشمرد و بر بیان مطالب تاثیرگذار در حین تدریس و مشاوره برای دانشجویان تاکید کرد.

دکتر ابوالقاسمی در این نشست ضمن تقدیر از اساتید مشاور و حضور گسترده آنان در این طرح اظهار داشت: نکته مهم در دانشگاه مسایل تربیتی دانشجویان است که بخش عمده ای از آن در قالب این طرح اساتید مشاور آمده است .

وی افزود: هدف از طرح اساتید مشاور این بود که دانشجو در بدو ورود به فضای دانشگاه از حمایت استاد مشاور برخوردار شده و با  قوانین و آیین نامه ها ، چگونگی مبارزه با مشکلات و افت تحصیلی و... آشنا شود. استاد مشاور دانشجو  را در مسایل اجتماعی و روانی حمایت کند و فضای خوبی فراهم شود تا دانشجو بتواند به اهداف خود دست یابد.

رئیس دانشگاه با اشاره به فراز و نشیبهای اجرای طرح مذکور در دانشگاه حضور پررنگ اساتید علوم پایه را در این برنامه ستود و عدم مشاهده ارتقای قابل توجه فارغ التحصیلان  از نظر اخلاق حرفه ای و معنوی نسبت به قبل از ورود به دانشگاه را یک نقیصه در امر تربیت دانشجو در دانشگاهها برشمرد و با تاکید بر رفع آن خاطرنشان کرد: در دیداری که با یکی از مراجع بزرگ داشتیم، معتقد بودند که بحث معرفت شناسی ، اخلاق شناسی و اخلاق حرفه ای و معنوی و ... را نمی توان در قالب یک یا چند واحد درسی تعریف کرد بلکه این آموزش باید در حین کار و در عرصه انجام پذیرد و دانشجویان تعلیمات لازم را ببینند.

رئیس دانشگاه افزود: کمتر دانشجو و استادی را می توان یافت که در جوانی از اساتید خود تاثیر نگرفته باشند و این حاکی از این است که خاطراتی که در دوران جوانی در ذهن دانشجو نقش می بندد بسیار تاثیرگذار است و تاثیر آن برای تمام عمر باقی می ماند.

دکتر ابوالقاسمی با تاکید بر بیان مطالب تاثیر گذار در حین تدریس و مشاوره برای دانشجویان اظهار داشت: همچنان که در بدو آموزش دانشجویان علوم پزشکی کتب تخصصی رشته مربوطه را به آنها معرفی می کنیم  باید کتب تاثیرگذار از نظر اخلاق حرفه ای، ارزشهای دفاع مقدس و... را نیز به آنان معرفی کنیم . کتبی نظیر من زنده ام و پایی که جا ماند که بسیار تاثیر گذار هستند البته ابتدا باید خود ما این کتب را مطالعه کرده و سپس به دانشجویان معرفی کنیم .

وی خاطرنشان کرد: برای تربیت دانشجو باید ابتدا خود به سجایای اخلاقی مسلح شویم  پس بدانیم که همواره در هر سطحی از علم اعم از دانشجویی تا استادی قرار داریم نیازمند تقویت علم و سجایای اخلاقی هستیم.

رئیس دانشگاه در خاتمه سخنان خود موضوع اخلاق حرفه ای را یکی مسایل رشته های پزشکی در حوزه کاری برشمرد و بر بهره گیری

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 95030
کلمات کلیدی