• 92/06/17 - 11:52
  • 13
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

وزن کیف دانش آموز نباید بیش از 10 تا 15 درصد وزنش باشد

.

وزن کیف دانش آموز نباید بیش از 10 تا 15 درصد وزنش باشد

  روابط عمومی دانشگاه :دکتر سیداحمد رییس السادات عضو هیات علمی دانشگاه و دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران نکاتی را درخصوص تهیه  کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان بیان کرد.

دکتر سیداحمد رییس السادات با توجه به نزدیک شدن به فصل مدارس و اهمیت توجه به تهیه کیف مناسب برای دانش آموزان گفت: والدین هنگام خرید کیف مدرسه برای دانش آموزان باید توجه داشته باشند که حتما کوله پشتی دوبنده دارای بندهای عریض  تهیه و انتخاب شود تا بتوان از فشار زیادی که روی شانه های کودک وارد می شود،به صورت چشم گیری کاست.

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران با تاکید براین که وزن کیف به همراه محتویات آن نباید از ۱٠ تا ۱۵درصد وزن کودک بیشتر باشد افزود: اگر وزن کودک ٢٣ کیلوگرم است، کیف و وسایل داخل آن باید وزنی کمتر از 5/2 تا ٣ کیلوگرم داشته باشد.

وی با اشاره به ویژگی های کفش مناسب برای دانش آموزان نیز اظهار کرد: کفش دانش آموزان باید راحت و اندازه پای آنها باشد. همچنین به یاد داشته باشید کفش هایی که کفی نرم و نازکی دارند، مناسب نیستند؛ این موضوع به خصوص در شرایطی که کودک برای رسیدن به مدرسه مسیر ناهمواری را طی می کند،اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر رییس السادات در ادامه تاکید کرد: برخی از خانواده ها  کفشی بزرگ تر از سایز اصلی برای کودک خود تهیه می کنند تا بتواند مدتها مورد استفاده قرار دهد . این امر بر سلامت پای کودکان تاثیر گذاشته و به آن لطمه می زند و به هیچوجه صحیح نیست.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 94986
کلمات کلیدی