• 92/08/01 - 13:07
  • 8
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

کسب این رتبه حاصل تلاش مجموعه دانشگاه است/ این افتخار را به تمامی مجموعه دانشگاه اهدا می کنم

.

کسب این رتبه حاصل تلاش مجموعه دانشگاه است/ این افتخار را به تمامی مجموعه دانشگاه اهدا می کنم

کسب این رتبه حاصل تلاش مجموعه دانشگاه است/ این افتخار را به تمامی مجموعه دانشگاه اهدا می کنم

روابط عمومی دانشگاه: دکتر پیوندی رئیس دانشگاه در شانزدهمين جشنواره شهيد رجايي استان تهران ضمن تبریک عید غدیرخم  و درود به روان پاک امام راحل(ره) و شهدای انقلاب و شهید رجایی و شهید باهنر به تشریح محورهای موفقیت دانشگاه در کسب این رتبه پرداخت.

رئیس دانشگاه در سخنان خود اظهار داشت: تقدیر درست،نتیجه تدبیر درست است و معمولا تدبیر نادرست منجر به تقدیرهای نادرست خواهد شد و این تقدیرهای صحیح نتیجه تدبیرهای درستی است که انجام داده ایم . اگر امید نیز با تدبیر همراه نباشد ، یک آرزوی خیالی خواهد بود و امیدو تدبیر دو واژه مکمل و متمم یکدیگر هستند که در دولت یازدهم تجلی یافته است و مدیران دستگاههای عظیم دولت در سراسر کشور انشاءا... باعث تجلی این روحیه امیدو تدبیر در همه اجزای سازمانی خود شوند.

دکتر پیوندی با نگاهی اجمالی به تاریخچه تحول اداری اظهار داشت: در سال 1345 سازمان امور اداری و استخدامی شکل گرفت و پس از انقلاب در سال 1377 در جشنواره شهیدرجایی نهادینه شد.

وی با اشاره به شاخصهای این جشنواره برای ارزیابی دستگاههای اجرایی گفت: تحول در درون سازمان باید خواسته شود و همه اجزای سازمان آن را بطلبند. تحول به معنای افزایش انگیزه در تمام اجزای سازمان است  و نسخه ای نیست که بتوان آن را برای تمام سازمان پیاده کرد. در واقع تحول پایان یک فرآیند و شروع فرایند دیگری است و در این مقوله نیروی انسانی و مدیران باید بتوانند تحول را در تمام اجزای سازمانی خود انجام دهند.

دکتر پیوندی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی که بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور است، جمعیتی بالغ بر پنج میلیون و 200هزار نفر را در مرکز، شرق تهران و شهرستانهایی که در شرق و جنوب تهران مستقر هستند پوشش می دهد. ما پنج ماموریت تعریف شده در ابعاد آموزش ، پژوهش ، خدمات بهداشتی ، درمانی و دارو و غذا داریم.

رئیس دانشگاه افزود: دانشگاه ما 12 هزار دانشجو دارد که بیش از 40 درصد آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و پی اچ دی مشغول به تحصیل هستند. حدود 1300 عضو هیات علمی در رده های مختلف استاد، دانشیار، استادیار و مربی مشغول انجام وظیفه در دانشگاه هستند و در شعبه بین الملل ما بالغ بر 1300 دانشجو داریم.

وی با اشاره به فعالیت 12 دانشکده، 60 مرکز تحقیقاتی و چهار پژوهشکده در مجموعه دانشگاه خاطرنشان کرد : در قسمت شرق و مرکز و جنوب تهران 11 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی را تحت پوشش داریم که به ارایه خدمت به مردم  می پردازند. همچنین تعداد کثیری از خانه های بهداشت، مرکز بهداشتی شهری و روستایی و پایگاههای بهداشتی نیز در مناطق تحت پوشش دانشگاه به ارایه خدمات می پردازند.

دکتر پیوندی تاکید کرد : در یک روز کاری ما حدود 10 هزار نفر مراجعه سرپایی ، 5 هزار بیمار اورژانسی، 500 عمل جراحی، 1000 بستری بیمار در مراکز تابعه دانشگاه انجام می شود که این فعالیتها در حوزه درمان بغیر از وظایفی است که در حوزه آموزش و پژوهش به ما محول شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای مهم دانشگاه گفت: رتبه جهانی کشور در علوم پزشکی جایگاه نوزدهم است و این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی براساس رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ،رتبه دوم را در کشور داراست. در سال 91 توانستیم  900 پله ارتقای رتبه در جهان پیدا کنیم که در واقع بیشترین رشد علمی در کشور را دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی داشته است.

دکتر پیوندی افزود: در رتبه دوم ارزشیابی سالانه وزارت بهداشت قرار داریم و رتبه جهانی دانشگاه ما 458 است که در شش ماهه اخیر به شدت بهبود یافته است.

وی با اشاره به دستاوردهای دانشگاه در حوزه درمان گفت: اولین پیوند همزمان قلب و ریه در دانشگاه ما انجام شده است . همچنین راه اندازی پت اسکن در بیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه ما صورت گرفت در حالی که بیماران سرطانی پیش از این مجبور بودند به کشورهای همسایه مراجعه کنند و این خدمتی بود که برای کل مردم تهران و کشور انجام شد.  

رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: آمار اهدای عضو در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی 27 در میلیون است که ما رتبه سوم جهانی را داریم در حالی که رتبه کشوری 7/5 است و در حوزه دانشجویی مقامهای متعددی در جشنواره های متعدد علمی، فرهنگی، قرآنی و ... کسب کرده ایم.

وی با اشاره به دستاوردهای حوزه آموزش دانشگاه افزود: امسال 98 نفر از رتبه های زیر صد  مناطق کنکور سراسری، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند.کسب قبولی با درصدهای بسیار بالا در امتحانات پره بورد، بورد تخصصی، دندانپزشکی و... توسط دانشگاه حاکی از این است که روند رشد در آموزش در دانشگاه بسیار صعودی است و امیدواریم این روند ادامه یابد و ما به جایگاه شایسته در کشور و منطقه دست یابیم.

دکتر پیوندی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از مجموعه دانشگاه این افتخار را از آن تمامی مجموعه دانشگاه برشمرد و گفت: این افتخاری که برای دانشگاه کسب شده است در واقع متعلق به کارکنانی است که در مجموعه دانشگاه فعالیت می کنند نظیر بهورزانی که در دورترین خانه های بهداشت فعالیت دارند، مدیران و کارکنانی که در مجموعه تلاش می کنند، پرستارانی که در بخشها به ارایه خدمت می پردازند و همه عزیزانی که در مجموعه دانشگاه تلاش می کنند که حاصل تلاش آنها منجر به کسب این رتبه در جشنواره شانزدهم شده است و من این افتخار را به همگی آنان تقدیم می کنم.

خبرنگار: سعیده عباسی

تاریخ: 1/8/92

گالری تصاویر این برنامه

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,شهيد بهشتي
  • کد خبر : 96243
کلمات کلیدی